Auto999 Auto999 komentáře u knih

Na prahu atomové války Na prahu atomové války Milan Syruček

Velmi zajímavá kniha. Místy neuspořádaná.

24.02.2022 5 z 5

Krysy Jejího Veličenstva Krysy Jejího Veličenstva Tuvia Tenenbom

Sonda do hlubin anglické duše. Nevím proč autor s každým koho potká mluví o židech, Izraeli a Palestině, náhoda to být nemůže. Je to tak ale ve všech jeho knihách. Více lidí židy nemá rádo. Jestli je to pravda, nebo autor záměrně do knihy dává pouze negativní reakce nevím. Možná chce psát o senzacích. Ale ještě větší problém jsou muslimové, kteří židy nenávidí a nebojí se o tom mluvit veřejně. Dále stejně jako v ostatních autorových knihách spoustu lidí se o politice atd. chce bavit pouze mimo záznam nebo anonymně. Bojí se že budou za svůj názor trestáni. A je pro svět velké varování. Daleko víc lidí je pro brexit než proti. Jenže veřejně si to netroufnou říct, proto to vypadá, že je příznivců a odpůrců brexitu stejně.

17.02.2022 4 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Sonda do hlubin americké duše. Nevím proč autor s každým koho potká mluví o židech, Izraeli a Palestině a rasismu, náhoda to být nemůže. Je to tak ale ve všech jeho knihách. Více lidí židy nemá rádo. Jestli je to pravda, nebo autor záměrně do knihy dává pouze negativní reakce nevím. Možná chce psát o senzacích. Ale ještě větší problém jsou muslimové, kteří židy nenávidí a nebojí se o tom mluvit veřejně. Dále stejně jako v ostatních autorových knihách spoustu lidí se o politice atd. chce bavit pouze mimo záznam nebo anonymně. Bojí se že budou za svůj názor trestáni. V USA je politická korektnost úplně extrémní. Skoro nikdo nechce říct veřejně koho bude volit. A je pro svět velké varování. Kde je svoboda, když se člověk bojí říct nahlas vlastní názor?

17.02.2022 5 z 5

Spím v Hitlerově pokoji Spím v Hitlerově pokoji Tuvia Tenenbom

Sonda do hlubin německé duše. Nevím proč autor s každým koho potká mluví o židech, Izraeli a Palestině, náhoda to být nemůže. Je to tak ale ve všech jeho knihách. Více lidí židy nemá rádo. Jestli je to pravda, nebo autor záměrně do knihy dává pouze negativní reakce nevím. Možná chce psát o senzacích. V Německu je to problém kvůli minulosti. Ale ještě větší problém jsou muslimové, kteří židy nenávidí a nebojí se o tom mluvit veřejně. Dále stejně jako v ostatních autorových knihách spoustu lidí se o politice atd. chce bavit pouze mimo záznam nebo anonymně. Bojí se že bez politické korektnosti by byli za svůj názor trestáni. A je pro svět velké varování.

17.02.2022 4 z 5

Studená válka Studená válka John Lewis Gaddis

Shrnutí studené války z pohledu amerického profesora politických dějin. Není úplně dokonalé, ale nejdůležitější okamžiky studené války jsou v knize zachyceny. Hlavně všechny politické události té doby.

14.02.2022 4 z 5

Roman Kresta - Na vlnách času Roman Kresta - Na vlnách času Daniel Porazil

Výborně napsaná kniha. Hlavně oceňuji, že dal autor opravdu velký prostor i lidem okolo R. Kresty: spolujezdcům, manažerům, sponzorům, kolegům, soupeřům i manželce. Dále je v knize i popis roku 1994 z pohledu Škody motorsport i historie úspěchů i neúspěchů Octavie WRC.

31.01.2022 5 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Mě se kniha líbila. Je velmi čtivá a popisuje USA z úplně jiného pohledu, než knihy, které jsem o USA do teď četl. Michal není cestovatel. Kniha je spíše příběhem Michala v USA. Jen škoda, že Michal nepíše o svých zážitcích v USA, ty byly velmi těžké. Jak sehnal práci, peníze a hlavně jak se protloukal do té doby než si sehnal práci. To by totiž podle mě bylo ještě daleko zajímavější.

29.01.2022 5 z 5

Automobily a motocykly s motorem Wankel Automobily a motocykly s motorem Wankel Michael Květoň

Kniha celkově není špatná. Obsahuje spoustu zajímavých informací o wankelově motoru. Ale v knize jsou bohužel technické chyby např. k a kW atd. A kniha neobsahuje informace o všech aplikacích wankelových motorů.

19.01.2022 4 z 5

Odsouzeni ke špionáži Odsouzeni ke špionáži Artúr Soldán

Z velké většiny nejde o příběhy ze studené války, ale o příběhy předválečné nebo válečné.

14.01.2022

Šéf špionáže v tajné válce Šéf špionáže v tajné válce Markus Wolf

Kniha je občas více čtivá, občas méně. Není tolik o špionáži jako spíše o historii NDR 1950-1990 z pohledu nejvyšší politiky.

10.01.2022 3 z 5

Mezinárodní Rallye Wiesbaden Mezinárodní Rallye Wiesbaden Radomír Mrkvan

Autor vykonal obdivuhodnou práci. Napsat takhle obsáhlou knihu o rallye, která se jezdila před 50 lety, po takové době. Kniha není přesný popis, jak se rallye udála, ale obsahuje popis zážitků o rallye od funkcionářů, pořadatelů, závodníků, spolujezdců prostě od každého koho ještě autor sehnal. Čtenář si udělá pěkný obrázek nejen o rallye Wiesbaden, nýbrž i o rallysportu té doby celkově. Doporučuji všem.

06.01.2022 5 z 5

Putinovi agenti Putinovi agenti Ondřej Kundra

Čekal jsem knihu o tajných agentech, ale taková byla pouze první kapitola. Ostatní kapitoly se buď vůbec netýkají ČR, nebo se netýkají tajných agentů. Kniha nemá žádné zdroje a je napsaná ve stylu za vše špatné, co se na tomto světě děje může Rusko a Putin. Ostatně jako všechny knihy tohoto autora.

29.12.2021 odpad!

Fenomén Ecce Homo Fenomén Ecce Homo Karel Fiala

Naprosto fenomenální kniha. Není to jen suchý popis jednotlivých ročníků. V knize je o ecce homo úplně vše. Proč tento název, jak to všechno začalo, jak to pokračovalo atd. Dále jsou v knize rozhovory, popis závodní techniky, výsledky, spoustu fotek atd.

26.12.2021 5 z 5

McMafie - Závažné organizované zločiny McMafie - Závažné organizované zločiny Misha Glenny

Tato kniha není o nějaké celosvětové mafii, ale o mafiích v různých částech světa. Místy více, místy méně čtivá kniha. První část je o východní Evropě, popisuje pašování cigaret, ale i historii obecně včetně mafie Bulharska, Srbska, Jugoslávie a Ruska. Další kapitoly jsou o mafii v Indii, např. jak muslimové vyvražďují hinduisty. Izrael, SAE opět pašování. V JAR a Africe celkové jde o drogy a diamanty. Nigérie se specializuje především na krádeže přes internet, ale i jiné krádeže peněz v ohromném množství. Brazílie jede na pirátských kopiích všeho. V USA jde hlavně o pašování drog z Kolumbie a Kanady. Yakuza v Japonsku má ve společnosti obrovské místo a funguje jako separátní vláda co řídí a organizuje v některých oblastech vše. Poslední kapitola je o Číně. O tom, že Číňané okopiruji absolutně vše a stát je v tom vehementně podporuje.

20.12.2021 4 z 5

Jak jsem dobýval Ameriku Jak jsem dobýval Ameriku Miroslav Krejčí

Velmi krátká kniha, přečtena za 2 hodiny. Autor skutečně v USA byl, ale pouze necelý měsíc!!! A z toho pracoval pouze několik dní!!! Takže podle toho vypadají i jeho rady. Ale příběh je to zajímavý. Jelikož o USA nic moc nevěděl, něměl moc peněz, tak ten měsíc prožil více méně v autě bez mytí. Za hodně věcí utratil daleko víc něž musel a kdekdo ho obral (např. auto které mu prodali bez technického průkazu apod.) Na takovéhle heily v USA čekají aby je na každém rohu obrali. V roce 1997 to možné bylo, ale dnes už se snad něco takového nemůže nikomu stát.

17.12.2021 3 z 5

Na okraji temna Na okraji temna Olin Jurman

Velmi čtivá kniha, přečtena za 2 dny. Strhující příběh ze studené války z Londýna. I když je kniha román, čtenář se dozví spoustu pravdivých informací o fungování tajných služeb tehdy. Inspirováno příběhem dvojitého agenta Karla Zbytka.

07.12.2021 5 z 5

Mafián Mafián Nicholas Pileggi

Velmi zajímavá kniha o životě gangstera z USA z let 1955-1980. Loupeže, krádeže, kuplířství, výpalné, vydírání, nelegální sázky, ovlivňování sportovních zápasů, vraždy atd. Nejzajímavější je, že se nechal uplatit téměř každý. Od řidiče kamionu, které vezl drahý náklad a nechal si ho ukrást, přes všechny policajty, bachaře, až po soudce a porotu. Díky podplácení si mafiáni žili jako prasata v žitě. Ale protože nikdy neměli dost a všechny peníze utratili za nákupy, hazard a drogy, tak je nakonec spravedlnost dostihla.

05.12.2021 5 z 5

Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Miroslav Houdek

Velmi čtivá kniha, přečtená za 2 dny. Neuvěřitelný příběh gangstera během několika málo let v Praze. Pokud je většina pravda, jak píše Janek Kroupa, tak potom byly devadesátá léta v ČR fakt divoký západ bez spravedlnosti. Vydírání, loupeže, drogy, rvačky, prostituce a vše bez trestu (ten přišel až později a ne pro všechny) protože vše kryli vysoce postavení lidé v policii.

30.11.2021 5 z 5

Špión a lhář Špión a lhář Olin Jurman

Velmi čtivá a zajímavá kniha. Příběh o tréninku českého vojenského rozvědčíka i o jeho první velké akcí v zahraničí ve Francii. Vše popsáno do nejmenších podrobností. Autor to totiž skutečně sám prožil. Jen je škoda, že není jasné, co je pravda a co fikce.

17.11.2021 5 z 5

Očima estébáka, aneb, Jak jsem škodil lidu Očima estébáka, aneb, Jak jsem škodil lidu Vladimír Peták

Opravdu skoro zbytečná kniha. Zajímavé jsou jakž takž v první třetině knihy informace o životě té doby v práci programátora v STB, ale jinak autor popisuje svůj ničím nezajímavý život. O Stb se rozhodně nedozvite nic.

14.11.2021 1 z 5