Ausík Ausík komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, zajímavě napsaná kniha. Oceňuji, že je založená na historických událostech a příbězích skutečných lidí. Pokud je něco uvedeno nepřesně, autorka to v dovětku vysvětluje. S tímto regionem vlastně nemám nic společného, ale i tak to bylo fascinující čtení a děkuji, že jsem takto příjemně mohla nahlédnout do komplikované historie a místních vztahů.

10.01.2022 5 z 5

Emoční inteligence dítěte a její rozvoj Emoční inteligence dítěte a její rozvoj Lawrence E. Shapiro

Pár zajímavých tipů jsem tam našla, ale jinak je pro mě kniha až moc "americká". Myslím, že jsou i lepší knihy na toto téma.

18.03.2019 2 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Skvělé. Silné, uvěřitelné, nenatahované, dojemné. Oceňuji i zvládnutý pohled očima mladého chlapce. Ač krátká kniha, zanechala dojem.

11.07.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Zajímavá kniha především s ohledem na to, že spousta postav, osudů a situací je skutečných. Mně osobně ale nevyhovuj to, že stejně tak je spousta postav a příběhů smyšlených (dle Dity Krausové např. i vyobrazení jejich rodičů). Raději mám knihy, kde vím, co je pravda a co ne (resp. co se skutečně stalo a co ne). Ale i tak jsem si díky knize zase rozšířila pohled na toto smutné období a velmi jsem ocenila zpracování českých reálií, od nečeského autora bych toto nečekala.

09.03.2017 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

První polovina knihy čtenáře seznamuje s životem autorky před únosem. Máme tak možnost alespoň částečně pochopit motivy, které jí vedly k cestě do tak nebezpečné oblasti. Tato část je dosti popisná a pro někoho možná zbytečně dlouhá, mně to nevadilo. Druhá polovina se věnuje únosu a následnému věznění. K tomu se nedá moc co dodat, je to smutný a drsný příběh, obdivuji autorku, že byla tak silná a vydržela.
Nicméně bych si moc ráda přečetla i knihu druhého vězněného - Nigela. Autorka o něm v knize píše docela často, ale to beru tak, že je to její pohled na něj a na tu danou situaci. Proto by mě zajímalo, jak ty samé situace viděl on.

28.01.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z mála knih, kterou si ukládám do paměti s tím, že si jí musím přečíst ještě jednou. Zajímavě napsané. Knih o holokaustu je spousta, ráda čtu ty, co jsou podle skutečných událostí. To tato kniha sice není, ale i tak je velmi emotivní a nutí k zamyšlení.

28.01.2017 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Zajímavá kniha, nejvíc oceňuji autorovu upřímnost (a to i k sobě samému). Neobvyklý pohled nejen na práci lékařů, ale i na tuto zem, její obyvatele a kulturu. Některým vtipům jsem na chuť nepřišla, ale to u této knihy není důležité.

02.11.2016 4 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Mně tato kniha nesedla, místy jsem jí ani zcela nerozuměla. Každý si musí najít svůj styl, jakým chce dítě vychovávat, já teorii pevného obětí nezvolím. Ale někomu určitě sedne a pomůže.

08.10.2015 2 z 5

4týdenní výchovný program pro psy 4týdenní výchovný program pro psy Ophelia Nick

Pro ty, kdo už mají nastudovanou jinou literaturu o pozitivní motivaci psů je to zajímavý "rychlokurz". Nic světoborného, je to hodně stručná kniha, ale pro inspiraci dobré. Bez další literatury nebo bez zkušeností těžko použitelné.

01.04.2015 3 z 5

Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Miminka v bezpečí. Průvodce pro odvážné rodiče Julia Dibbern

Kniha možná byla "nekompromisní" v době vydání originálu (2004), rozhodně ne ale v roce 2014, když vyšla u nás. Myšlenky jsou zajímavé, nicméně téměř všechny jsou již daleko lépe a precizněji rozvedené v jiných knihách (např. knihy o bezplenkové metodě, kontaktním rodičovství atd.). I v rodičovské praxi už nejsou tyto myšlenky nijak ojedinělé a překvapivé.

11.03.2015 2 z 5

Dlouhá cesta za svobodou Dlouhá cesta za svobodou Nelson Mandela

Bezesporu velmi zajímavá kniha. Některé pasáže mi ale přišly až příliš podrobné na to, že nebyly tak důležité a naopak - u některých věcí bych čekala, že budou popsány podrobněji, protože byly důležité.

03.02.2015 3 z 5

Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Robert Falcon Scott

Úžasné deníkové záznamy R. F. Scotta. Co dodat - obdivuhodný příběh a je skvělé, že máme možnost expedici "prožít" touto formou a ne jen prostřednictvím vyprávění někoho nezúčatněného.

21.09.2014 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Zajímavá a samozřejmě hodně dojemná kniha podle skutečného příběhu. Velmi čtivá. Člověk si při ní uvědomí, jaké malichernosti často v životě řeší a důležité věci mu utíkají mezi prsty. Na druhou stranu mi chvílemi dost vadila ta dokonalost všech zmiňovaných osob, ale zase dovedu pochopit, že to nepsal nikdo "nezúčastněný", tj. se zdravým odstupem...

09.09.2014 4 z 5