Aurellia

HladHladJozef Karika

Karikovi asi tak pred dvoma rokmi došli nápady a tak v najnovšej knihe ponúkol pár poviedok uvarených z vody alebo x krát vyluhovaného čajového sáčku. V úvode "hrozná záhada", následne pár ezoterických žvástov a záver ten istý ako vždy v jeho knihách.

Dymová clonaDymová clonaJørn Lier Horst

Engera nepoznám ale Horst má s Wistingom lepšie detektívky. Mimo obsahu knihy sa musím vyjadriť k prekladu, je naozaj nutné skloňovať celé meno, pri Ruthinom_Kristininom vyskloňovanom celom mene ma vždy nadhodilo, nestačilo by skloňovať len druhé meno? Prípadne to preložiť inak, napr. Ruthin-Kristinim kabát zameniť za kabát Ruth-Kristine?

24.09.2021

Čarovné Stredné PovažieČarovné Stredné PovažieMartin Kmeť

Fotky dosť nereálne fotené cez filter, silneupravené, krajina v skutočnosti vyzerá inak. Čo je ale čistý pruser sú tie hlúpe popisky k jednotlivým fotkám: "Zliechov nehorí, to jen pôda vydychuje posledné zvyšky letnej horúčavy, kým tráva zožltne:, v reáli fotky zo zimy, zadymená dedina. Aký dvaja duchovia žijú na Beckove?

01.07.2021

Stříbrná křídlaStříbrná křídlaCamilla Läckberg

Camilla by sa mala vrátiť k Erike Falckovej, nakoľko táto jej verzia Mužov čo nenávidia ženy jej moc nejde. Z Faye sa asi nikdy nestane nová Lisbeth Salanderová.

29.12.2020

LazarLazarLars Kepler

Na knihu som čakala takmer 2 roky, keď som po pár stranách zistila, že bude o Walterovi, tak som ju rovno vrátila do knižnice.

05.06.2020

SvorkaSvorkaKatarína Holetzová

Trocha menej Kariku a Dána a troška viac sa "vypísať" a bude to ešte lepšie.

30.12.2017

Filadelfský experimentFiladelfský experimentOliver Gerchitz

Netuším na čom šlapal autor knihy, ale musel to byť riadny matroš. Toľko neskutočných výmyslov, lží a nepodložených faktov som ešte nevidela v žiadnej knihe, toto už hraničí s pobytom na psychiatrii pre autora.

14.06.2016odpad!

KrotitelKrotitelCamilla Läckberg

Asi pred mesiacom som tiež čítala jedného "severana" kde bol takmer identický motív a kedže tá kniha bola napísaná v r. 1998, tak neviem čo si myslieť. Celý čas som dúfala, že to nebude ten "motív", žiaľ bol, len samozrejme trocha pozmenený? Kniha sa samozrejme číta na jeden záťah, len ako tu píšu ostatní čitatelia, niekedy mám dojem že všetko tu už bolo.

31.05.2015

Nezostalo po nich ticho II.Nezostalo po nich ticho II.Alena Horváthová-Čisáriková

Nechápem, ako mohla Forza pustiť do obehu knihu plnú faktografických a gramatických chýb. Tento typ spomienkových "medailónov", si určite väčšina osobností nezaslúžila.

01.02.2015

Čierna kráľovná Barbora CeljskáČierna kráľovná Barbora CeljskáDaniela Dvořáková

Výborná monografia, ktorá v slovenskej historickej spisbe chýbala, vhodná pre odborníkov aj laických nadšencov. Oceňujem výbornú prácu s prameňmi.

05.01.2015

Dejiny AnglickaDejiny AnglickaGyörgy Tibor Szántó

Kniha je napísaná ľahkým až beletristickým štýlom s veľmi osobitým pohľadom autora na osobnosti a udalosti. Síce s nie každým autorovým hodnotením súhlasím, ale doporučujem každému záujemcovi o históriu.

21.04.2014

Tatranská plesaTatranská plesaMilan Lackovič

Vďaka knihe som objavila aj menej známe a medzi turistami toľko nevyhľadávané plieska. Trochu mi však vadili autorove vyhlásenia niektorých pliesok za turisticky nezaujímavé a bezvýznamné.

23.11.2013

Nejdem a basta!Nejdem a basta!Gabriela Futová

Určite sklamanie. Pre deti príliš dospelé, pre dospelých detinské. Hlavnou hrdinkou je neskutočne protivné a rozmaznané dievča, ktoré si myslí, že je vlk a odmieta chodiť do školy....možno mi unikol autorkin pokus o vtip a nadhľad.

11.11.2013

Kamenní strážcovia III.Kamenní strážcovia III.Miroslav Slámka

Pútavé pokračovanie úspešnej série, ktoré je o to hodnotnejšie, že sa venuje menej známym a väčšinou už zaniknutým hradom. Tým sa stáva jedným z mála publikácii, ktoré sa daným zrúcaninám venujú.

29.09.2013

Bol som detský špiónBol som detský špiónJozef Kollár

Kniha je napísaná pútavým, ľahko čitateľným štýlom. Spolu s historikmi, ktorí knihu čítali, však k obsahu pristupujem skôr skepticky. Nie je nič ľahšie ako vyhlásiť: dokumenty boli skartované, všetci sú utajení, dôkazy nie sú............ a grécke dobrodružstvo pôsobilo až príliš nereálne.

14.06.2013

Vegetariánská kuchařkaVegetariánská kuchařkaKarel Červený

Boli časy, keď som sa rozhodla variť a stravovať výlučne podľa tejto knihy a mojim najväčším snom bolo urobiť si vlastný seitan. Za krátky čas ma to síce prešlo, ale kniha je to bezpochyby dobrá, občas po nej siahnem a niečo podľa nej uvarím.

12.06.2013

Deník polepšeného psaDeník polepšeného psaMartin J. Howard

Druhý diel sa mi páčil o trocha viac ako prvý, aj keď som pre Bleskovu snahu dostať sa k hárajúcej Elle nemala žiadne pochopenie. A pri záchrane týranej sučky mi vypadlo aj pár sĺz ...

14.05.2013

Obloha na dlaniObloha na dlaniEduard Pittich

Táto kniha, kedysi veľmi dávno, u mňa prebudila záujem o astronómiu, ktorý trvá doteraz, ďakujem :))

14.05.2013

Tá druháTá druháTáňa Keleová-Vasilková

Ku knihe som sa dostala tak nejak omylom.Druhá kniha od tejto autorky, ktorú som čítala a dej je takmer identický, spisovateľka po pár rokoch len zamenila mená a mala napísanú novú knihu.Pri všetkej úcte k autorke je to brak, pri ktorom mi už na druhej strane bolo jasné ako to dopadne a žiaľ aj dopadlo.

28.04.2013

Veľkomoravské hradiskáVeľkomoravské hradiskáVladimír Turčan

Výborné spracovanie hradísk z VM, určené najmä laickej verejnosti, jeden z najlepších dielov série Kultúrne krásy Slovenska. Škoda že sa ich do knihy nevošlo viac.

21.04.2013

Pancierové srdcePancierové srdceJo Nesbø

Keby to bola moja prvá alebo druhá Nesbova kniha, bola by som nadšená určite viac. Žiaľ v jeho posledných knihách sa síce menia postavy a motívy ale "scenár" zostáva takmer nezmenený. A večne opitý a sfetovaný Hole, ma už tak nebaví. uvidíme čo Jo prinesie v novej knihe.

21.04.2013

ShalomShalomTina Van der Holland

Pár celkom pekných myšlienok a viet, žiaľ utopených v kope balastu. Problém spolužitia žida a kresťanky (len papierovej) riešený cez zopár načítaných faktov. Keby som vedela vopred, že sa jedná o súčasnú slovenskú autorku, po knihe asi nesiahnem.

19.04.2013

Malý atlas liečivých rastlínMalý atlas liečivých rastlínĽudmila Thurzová

Kniha, o ktorej úspechu svedčia nespočetné vydania. Asi najlepší atlas liečiviek aký poznám, ak chcem zistiť pravdivé info o účinkoch tej-ktorej bylinky, siahnem práve po tejto knihe.

04.03.2013

TurzovciTurzovciMarián Tkáč

Pozitívne hodnotím najmä druhú, faktografickú časť knihy. Tak rozsiahle spracované (takmer do súčasnosti) osudy turzovských žien som nevidela v žiadnej odbornej publikácii.

01.03.2013

Zajtra to môže byť pravda : Proroctvá na posledných dvadsať rokov tohto tisícročiaZajtra to môže byť pravda : Proroctvá na posledných dvadsať rokov tohto tisícročiaPeter Andreas

Nuž čo dodať k obsahu (už aj prekladateľ v r. 1994 do textu vkladal umné poznámky, že o nesplnení proroctiev). Nuž asi len toľko že podľa knihy ľudstvo nemalo prežiť r. 1999, lebo: planéty v jednej priamke, potopenie veľkej časti kontinentov, 3. svetová, prepólovanie Zeme atď. Zaujímavosťou pre mňa je, že kniha neoperuje s r. 2012, oops veď vlastne ani nemal byť..

26.02.2013

Šibal MackoŠibal MackoEva Gajdošová

Nalejme si čistého vína, väčšina súčasnej detskej literatúry je brak, 2/3 pekných no gýčových obrázkov a 1/3 tretina textu, väčšinou ako sa narodilo šteniatko, mačiatko, káčatko, žriebätko, pochodilo po dvorčeku, zoznámilo sa s domácimi zvieratkami a večer išlo spať. Táto kniha patrí medzi pár svetlých výnimiek, príhody malého dedinského psíka sú vtipné, veselé a primerané deťom v škôlke.

13.02.2013

Zlatníkova chovanicaZlatníkova chovanicaJana Pronská

Kniha mi bola doporučená v knižnici ako "dobrý historický román". Určite je to posledná kniha, ktorú som od p. Pronskej čítala. Nevadilo mi , že autorka nemá o stredoveku páru ani na úrovni ZŠ, skôr mi vadil, ako to slušne napísať, príliš jednoduchý literárny štýl. Troška tu zapolemizujem s užívateľkou zuzulique, druh literaúry nemá nič spoločné s vekom, knihu čítala mama, a tá bola podobne zhozená.

10.02.2013odpad!

Tajomstvo stratených hrobov : Príbehy, ktoré sa nedostali do učebníc dejepisu.Tajomstvo stratených hrobov : Príbehy, ktoré sa nedostali do učebníc dejepisu.Viliam Apfel

Autor nie je historik, ale právnik ale aj tak mu musím vytknúť, že pri Séčiovej a Korponayovej (ale aj pri iných osobnostiach) skĺzol do "historického bulváru" a údaje z krásnej literatúry romantických autorov 19. st. pretavil do faktov.

06.02.2013

Literárna rukoväťLiterárna rukoväťJozef Minárik

Viac ako 20 rokov nevyhnutná pomôcka každého maturanta, neuveriteľné...

02.02.2013

Nevedkov ostrovNevedkov ostrovIgor Nosov

Áno súhlasím, otec písal lepšie, ale syn aspoň neopisuje na 3 stranách kombajn...

29.01.2013