Dymová clona

Dymová clona https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440901/mid_dymova-clona-bWY-440901.jpg 4 49 13

Blix a Rammová série

< 2. díl >

Druhý diel novej série Blix a Rammová, nadväzuje na knihu Bod nula.Na Silvestra, presne o polnoci, otrasie Oslom mohutná explózia a polícia je okamžite v pohotovosti – predpokladá sa totiž, že šlo o teroristický útok. Medzi ťažko zranenými je aj Ruth-Kristine Smeplassová, matka Patricie, dievčatka, ktoré niekto pred desiatimi rokmi uniesol. Vyšetrovanie výbuchu pozorne sledujú médiá, no novinárku Emmu Rammovú zaujme najmä Smeplassovej osud a záhadné zmiznutie malej Patricie. To nenecháva na pokoji ani policajta, ktorý ho vyšetroval, Alexandrovi Blixovi. Podarí sa im preniknúť cez polopravdy a lži obklopujúce celý prípad a zistiť, čo sa naozaj stalo?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Premedia
Originální název:

Røykteppe , 2019


více info...

Přidat komentář

Kanimůra2
23.08.2023 4 z 5

Za mě spokojenost. Kniha má spád. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Budu pokračovat

FilipHaring
16.07.2022 4 z 5

Emma Rammova schytáva veľmi ťažkú ranu a ocitne sa uprostred zamotaného príbehu cielenej zámeny detí. Koniec veľmi napínavý.


Simstr
09.06.2022 4 z 5

Je mi líto, že jsem si první nepřečetla první díl, malinko trošičku to navazovalo, ALE jinak mám oba, samostatně tyto spisovatele ráda, takže není překvapením, že dílo se povedlo. Mohu jen doporučit.

astra3
30.04.2022 5 z 5

Zajímavá, napínavá detektivka.

zdendula31
22.04.2022 5 z 5

Je vidět,že této autorské dvojce to pěkně ,,šlape".
Postavy mi sedí,styl psaní také.Doufám,že bude další díl.

konicekbily
13.02.2022 4 z 5

Příběh napsaný "rychlou" formou krátkých kapitol má spád, "detektivní amatérka" posouvá děj kupředu, aby se stále něco řešilo a dělo, novinářka se také zaplete do závěrečné thriller-scény. Tak mi přijde hodně nereálná, stejně tak zápletka je hodně vzdálená případné realitě. Ale čte se dobře a rychle.

ctenarkaEva
17.01.2022 3 z 5

Tato kniha se mi bohužel nelíbila tolik jako série o Williamu Wistingovi. Příběh se mi zdál neuvěřitelný a zamotaný, pletly se mi postavy. Celkově mě moc nebavil a snažila jsem se rychle dočíst.

alzbeta4340
17.11.2021 5 z 5

Já jsem spokojená velmi. Po dlouhé době jsem si přečetla detektivku, která i přes literární nadsazenost zápletky, byla vlastně docela uvěřitelná. Vyšetřování výbuchu při silvestrovských oslavách se splétá se starým případem zmizení malé holčičky - až všechno vyvrcholí do dramatického finále.

zazvorka
16.11.2021 4 z 5

Přečteno rychle a bude asi rychle i zapomenuto. Což neznamená, že to za přečtení nestojí. Docela dobrá detektivka, zajímavá zápletka. Moc mi nesedí postava Emmy, stejně jako Line ze samostatných Horstových knih. Plní zde v podstatě stejnou úlohu neřízené střely, která se obvykle připlete do dramatického finále. No, asi to je oblíbená Horstova šablona. Co se týče textu, ocenila jsem, že na rozdíl od Horstovek jsem zde nepozorovala tolik vaty, vyrobené příliš detailním popisem jednoduchých úkonů.
Jen si tak říkám, co vlastně vede dva autory, kteří píší i sami, k takové spolupráci? A jak to vlastně probíhá?

ArwenAragorn
21.10.2021 4 z 5

75%

Mně se Kouřová clona líbila dost. Není to nic nervy drásajícího, spíš detektivka, než thriller. Ale napínavá byla. Autorům se podařilo pospojovat jednotlivé dílky událostí, tedy bombového útoku, zmizení Patricie před deseti lety jako 1,5 leté i vraždy uklízečky v hotelu, docela jasně, srozumitelně a hlavně překvapivě.
Knížka se mi dobře četla, proto si ji dovolím doporučit.

Šebestová3
20.10.2021 4 z 5

Za mě dobrý, líbila se víc než první díl Vyvolení.

Aurellia
24.09.2021 3 z 5

Engera nepoznám ale Horst má s Wistingom lepšie detektívky. Mimo obsahu knihy sa musím vyjadriť k prekladu, je naozaj nutné skloňovať celé meno, pri Ruthinom_Kristininom vyskloňovanom celom mene ma vždy nadhodilo, nestačilo by skloňovať len druhé meno? Prípadne to preložiť inak, napr. Ruthin-Kristinim kabát zameniť za kabát Ruth-Kristine?

MarianP
04.01.2021 3 z 5

Dymová clona je slabá, Horstovi nesvedčí spolupráca s Engerom, lebo celý dej bol taký kostrbatý a plný zbytočných postáv, že som až neveril, že je to "horstovka". Bolo vidno, ako sa každý autor snaží poslať knihu iným smerom, absolútne chýbala poriadna severská atmosféra a nejaké napätie. Samotný príbeh je dobrý, má hlavu i pätu ale niečo tomu chýbalo...PS absolútne nevidím zmysel postavy Emmy Rammovej

Autoři knihy

Jørn Lier Horst
norská, 1970
Thomas Enger
norská, 1973

Kniha Dymová clona je v

Právě čtených2x
Přečtených71x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených4x
Knihotéce94x
Chystám se číst42x
Chci si koupit19x
dalších seznamech1x