astroweb astroweb komentáře u knih

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Jako knihkupci v.v. se mi kniha námětem nemohla nelíbit. Pohodové a příjemné čtení, které mě vrátilo do začátků mé profese, přiblížilo i prostředí Paříže. Jenom jednu výtku si nemohu odpustit. V knihách o knihkupectvích je dosti výrazná nepřesnost. Ne, opravdu není čas si v pracovní době číst !

18.09.2023 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Knihy se samozřejmě nedá přečíst na jeden zátah. Přitom je velmi, velmi srozumitelně a beletristicky skvěle upravená a čtivá. Karel Gott je fenomén, byl a je jenom jeden !

18.09.2023 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Několikrát jsem se rozmýšlel knihu odložit. Dost spletité a složité, navíc docela dost jmen, které se mi pletly. Nakonec jsem dočetl a něco před koncem jsem zjistil, že jsem knihu nejspíš kdysi četl. Což se mi stalo teprve podruhé. Anebo je možné, že na tento stejný námět jsem už v jiné knize narazil.

13.09.2023 3 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Druhá autorova kniha, kterou jsem se zájmem přečetl. Atmosféra pražského divadla před 1. světovou válkou, parádní finále a spousta zajímavých historických reálií.

07.09.2023 4 z 5

Co nebude v dějepise Co nebude v dějepise Bedřich Golombek

Velmi zajímavé.

03.09.2023 5 z 5

Výbuch Výbuch Radovan Šimáček

Velice zajímavý historických román, místy připomínal spíše literaturu faktu.

03.09.2023 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

poslouchal jsem audio, nejzajímavější byly podrobnosti českých hodinkách.

03.09.2023 2 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Přiznávám, že tuto trilogii jsem nepřečetl na jeden zátah. Přesto jsem s dočtením a vyzněním celého díla velmi, velmi spokojený.

21.08.2023 5 z 5

Instinkt Instinkt Tess Gerritsen

Po delší odmlce jsem si přečetl od oblíbené autorky. Líbí se mi její způsob podání, vyšetřování, propojení s rodinnými epizodami, v této žádný šíleně geniální zločinec, jednalo se spíše o rodinnou anamnézu. Líbilo se.

15.08.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

S přestávkami, ale i tak jsem byl hodně spokojený, od posledního dílu si dám chvíli pauzu.

24.07.2023 4 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Po delší době opět přečtený Jirásek. Právě v dnešní době potřebné čtení, o svobodě informací, o skutečném a vřelém vlastenectví českém.

14.07.2023 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Nepřečetl jsem od autora, i když mého oblíbeného, všechna díla, ale soudím, že toto je jeho stěžejní dílo. Skvělé !

07.07.2023 5 z 5

Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Leopold Králík

Teda to bylo něco. Překvapivé, jedním slovem skvělá česká detektivka !

03.07.2023 5 z 5

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Tak trochu pro mě zklamání, nečetlo se mi to nejlíp. V podstatě i námět mě vyloženě neoslovil, možná to bylo překladem, který mi nesedl, většinou z angličtiny jsou líp přeložené. Další knihu od autoru si nejspíš odpustím.

29.06.2023 2 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Velice, velice čtivé a poutavé. Nečekal jsem, že po Panském domě se mi bude od autorky líbit ještě něco víc.

24.06.2023 5 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Začátek super, protože je to druhá kniha od této autorky, kterou jsem přečetl, zajímavé historické téma z druhé světové války, ale první kniha se mi od ní líbila podstatně více.

19.06.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Reklama na obálce poutavá, začátek velmi čtivý, protože vtipný, byl jsem prostě zvědavý. Postupem už jsem tolik nadšený nebyl, ale dočetl jsem.

14.06.2023 3 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Skvělý historický román. Není první, co jsem od autora přečetl a určitě si přečtu i další, které mám. Trochu mě znejistěl konec - spoiler - ve skutečnosti byl jiný.

11.06.2023 5 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Všechny autorčiny knihy jsou skvěle napsané. Tahle je ve všech směrech úžasná. Musím dodat, že právě v dnešní době protiruské fobie .

08.06.2023 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Autor nemůže zklamat. Většinou. Po delší době jsem si ho opět vychutnal.

01.06.2023 5 z 5