assenora assenora komentáře u knih

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Miestami krvavý príbeh s odtrhnutými končatinami, ale s veselou a rozkošnou zápletkou o milej sukube a 'lego typkovi', ktorý je zasadený do reality súčasnosti.

13.08.2019 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Kniha pozostáva z viacerých príbehov a každý je iný, ale spoločné majú jedno a to bizarné erotické fantázie autora, ktoré môžu odradiť slabšie povahy čitateľov. Je to niečo nové a svieže v tejto oblasti literatúry. Pre mňa je to autor, ktorý dokáže vtiahnuť do deja a nepustiť až po prečítaní celej knihy.

13.08.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Dej plynúci postupne a nadväzujúci na seba s ľahkosťou víl a mágie, ktorou je opradený celý tento príbeh. Kde potreba ochrany je vnímaná ako bezprostredne potrebná aby Čise prežila ďalšie a ďalšie stretnutie s kúzelníkmi, čarodejníkmi a inými doteraz pre ňu neznámymi bytosťami, ktoré jej do života prišli a len vďaka Eliasovi.
Krásna kresba doplnená príbehom, nie až tak temným ako pri mange býva zvykom, ale určite zaujímavým pre skryté detaily, čo si všimne iba citlivý čitateľ.

31.07.2022 5 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 Fuse

Nie vždy sú veci na prvý pohľad také zlé, ako môžu vyzerať. Možno to bude aj tým, že byť sliz má svoje výhody a nie vždy sú vidieť na prvý pohľad. Stretnutie nových osôb plynule ovplyvňuje dejovú líniu a nepôsobí násilné či rušivo. Práve naopak miestami je to vtipné a niekedy aj dojemné pre pocity, čo hoci aj sliz dokáže vnímať svojimi zmyslami.

26.03.2023 5 z 5

Pokoj v barvách štěstí 2 Pokoj v barvách štěstí 2 Hakuri

Život so sebou prináša aj bežné veci ako práca a kontakt s inými ľuďmi. Presne tieto kontakty môžu narušiť život, keď ste únoscom. Ale aj tieto situácie je potrebné riešiť, aby život mohol ďalej plynúť ako vo vysnívanom filme s dobrovoľnou 'obeťou'.

05.03.2023 5 z 5

Obraz Obraz Jean De Berg (p)

Klasický erotický román nabitý dávkou vzrušenia, z ktorého je cítiť autorskú túžbu vnímať a objavovať tajnosti ženského tela bez zbytočných dialógov, či vulgárnosti, aj keď v niektorých častiach to patrí k danému prežívaniu a napredovaniu príbehu.
Román dokáže individuálne rozvíjať fantáziu čitateľa, ale iba v prípade, ak si osoba vie predstaviť a užívať nekonvenčný spôsob prežívania sexuálnych túžob a vášní, aj tvrdším spôsobom.

10.07.2020 4 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Túžili ste niekedy, aby Vaše hračky ožili? Ak áno, táto kniha Vám určite otvorí oči, čo by sa mohlo stať, ak by sa Vaše želanie splnilo. Je to desivá predstava, čo by sa stalo s preživšími ľuďmi na tomto svete, a akým morbídnym a miestami krvavým spôsobom by sa na nich hračky mstili. Ale čo iné by ste čakali od tohto bizzare autora? Práveže to bolo o niečo kúsok odlišné ako jeho dve predchádzajúce doteraz preložené knihy s vyššiou mierou sarkastického humoru, ktorý sa v tejto knihe akosi vytratil. Ale aj o tom je život, je to zmena a nie iba cyklus známeho a predpokladaného deja, ale aj o vstupe do neznámeho a neuveriteľného ako keď hračky ožijú.

24.03.2020 4 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Jedna rodina a toľko tajomstiev, ktoré ich spájajú a posilňujú ich jedinečnosť, ako aj vzájomné puto. Pútavý začiatok príbehu, ktorý poukazuje na vznik tejto na prvý pohľad bežnej rodiny, ale je to skutočne tak?
Kresba je veľmi pekná a dej plynule napreduje. Zároveň odhaľuje otázky z minulosti postáv, čo pôsobí komplexne a bez výrazného narušenia súčasného príbehu.
Špiónska manga je zaujímavý a zároveň rodinný koncept. Som zvedavá, čo ďalej môže priniesť do pokračovania.

11.07.2023 5 z 5

Pokoj v barvách štěstí 4 Pokoj v barvách štěstí 4 Hakuri

Jeden náraz, jeden pohľad a jedna fotka zrazu zmenila život naraz dvom osobám, aby o tom vedeli spoločne.
Aj takto môže začať príbeh dvoch dovtedy neznámych osôb, ktoré nevedia kam ich život v danú chvíľu smeruje.
Je smer dôležitý keď nemá zmysel alebo o jeho zmysle nevieme v daný čas?
'Neprítomne hľadela do ztracená a dýchala a nič viac. "
Rapídny zlom v príbehu a k tomu aj bonusy na konci príbehu.
Zároveň ma potešilo aj poďakovanie, v ktorom som sa dozvedela veci, čo má extra potešili ako fanúšika tejto mangy.
Krásna kresba a pútavý príbeh a stále viac a viac. Je to ešte úžasnejšie ako som si myslela po prvej časti.

04.06.2023 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 3 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 3 Fuse

Sliz nie vždy je Slizom a z toho môžu vznikať viaceré nedorozumenia, ale aj nové spojenectvá a priateľstvá, či rozrastanie vlastného mesta. Ale stále prichádzajú aj nové výzvy či nečakané prekvapenia, ktoré posúvajú príbeh stále ďalej a ďalej bez výrazných obmedzujúcich vplyvov alebo nudy. Príbeh dopĺňajú aj ďalšie mýtické postavy 'takový ty pŕízračný slečny spjatý se stromami, který znám z karetních her? ".

02.04.2023 4 z 5

Pokoj v barvách štěstí 3 Pokoj v barvách štěstí 3 Hakuri

Hľadanie dôvery je ťažké, najmä vo chvíľach, keď neviete čo to so sebou prináša. Ale ochrániť šťastie je častokrát tá jediná cesta, čo ostáva aj napriek obmedzeniam. Ale ani tie nebránia keď Vám na niekom skutočne záleží. A im dvom to ide týmto smerom k sebe a proti ostatným.

13.03.2023 5 z 5

Pokoj v barvách štěstí 1 Pokoj v barvách štěstí 1 Hakuri

Fiktívne príbehy často prekvapia svojou prirodzenou 'surovosťou' výpovedí o reálnom živote, keďže je to iba fikcia. Ale dokáže fikcia hovoriť o živote tak presvedčivo a zároveň odhaliť krutosti a zmiešať ich s láskavosťou?
Áno dokáže a práve tak to bolo aj v tomto príbehu, ktorý je veľmi pekne spracovaný po ilustračnej stránke a po príbehovej je pomerne rýchlo čitateľný s plynulým napredovaním aj s malým počtom postáv. Pri postavách si kladieme otázky prostredníctvom ich myšlienok, čo zohráva významnú úlohu výpovede tohto príbehu. Ale dá sa to čítať aj bez zamyslenia sa, ale čitateľ sám seba ochudobňuje do značnej miery z hľadiska osobnej hĺbky príbehu

05.03.2023 5 z 5

Čarodějova nevěsta 7 Čarodějova nevěsta 7 Kore Yamazaki

Prudký spád celého dielu, zabezpečuje, že sa zrazu objavuje veľký počet postáv naraz, či už nové alebo aj staršie, čo je niekedy problematické držať sa dejovej línie. Časť končí v tom najnapínavejšom úseku. Dej sa odohráva naraz z viacerých pohľadov, čo dodáva na rozmanitosti a zmýšľaní postáv.

20.02.2023 4 z 5

Izuku Midoria: Počátek Izuku Midoria: Počátek Kóhei Horikoši

Dej sa odohráva v línii máš svoj cieľ a choď si za ním a nenechaj sa odradiť nikým a ničím. Z dôvodu, že prídu nečakané chvíle a všetko vysnívané sa stane skutočnosťou. Len je potrebné vytrvať a pracovať na tom s nesmiernou dávkou odhodlania.
Príbeh je pútavý s určitou dávkou snívania a stretom s realitou.
Idem ďalej do toho? Hm...
Samozrejme!!! :)

15.02.2023 4 z 5

Čarodějova nevěsta 6 Čarodějova nevěsta 6 Kore Yamazaki

Postupne spoznávame ročné obdobia a zvyky, ktoré sprevádzajú Čiše a Eliasa. Tento krát sme sa dostali k Vianociam, ktoré sa nevyhýbajú ani mágom, kúzelníkom a iným zázračným bytostiam.
Zároveň sa rozvíja aj ďalší príbeh, ktorý poukazuje na vzťahy či už priame alebo aj nepriame, v ktorých hľadanie má výraznú mieru úspechu pre obe strany.

07.02.2023 4 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Čise sa dozvedá o niečo viac o Eliasovom predchádzajúcom živote, ktorý ho zformoval a priviedol k rozhodnutiu, ktoré ovplyvnilo jej život. Kladené otázky vedú k tomu, aby sa ich osud naplnil a nestratil nič na ich netradičnosti ako jedinečných a magických bytostí.

25.12.2022 4 z 5

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Do života Čise vstupujú nové osoby, ktoré zamiešajú karty jej príbehu tým správnym spôsobom a privedú ju o kúsok bližšie k jej poslaniu. Dané zápletky formujú príbeh, aby sa nedal do kaľaje nudného osudu.

25.12.2022 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

Prvá kapitola má extra rýchly spád, žiadne postupné spoznávanie sa. Rovno, Bum Bac a je sliz na svete. Aj to ma to potešilo, že ideme rovno do priameho deja podľa názvu knihy. Veľmi pekne opísané postupné nadobúdanie vedomia, skúseností a iných zručností hlavného hrdinu - slizu.
Prvý diel má potenciál na rozvíjanie načrtnutých dejových línií, ako aj pre vytvorenie nových zápletiek.

23.12.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Rozvoj dejovej línie na každej stránke s poukázaním na nové, alebo iba mierne spomenuté postavy v prvom diely. Čise už je vnímaná ako plnohodnotná postava, ktorá sa nemusí do istej miery vlastných a nových skúseností spoliehať na Eliasa. Nefarebnosť obrázkov dofarbuje príbeh nových postáv a zápletiek, čo zvýrazňuje čtivosť daného príbehu.

31.07.2022 5 z 5

Legenda o Garonně Legenda o Garonně Jiří Mazurek

Veľmi pútavý dej, v ktorom je zaujímavým spôsobom rozvrhnutá pointa príbehu, aj keď z môjho pohľadu až s príliš veľa postavami, ktoré nie sú detailne charakterovo vykreslené. Dej rýchlo napreduje a nie sú v ňom zbytočne 'hluché' miesta. Zaujímavé je aj to,že sa v priebehu príbehu objavujú aj postavy, ktoré už boli na prvý pohľad z príbehu 'odstránené'.

01.11.2019 4 z 5