Aribana

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Mě knížka zaujala, alespoň zase něco jiného, než jen klasické detektivní příběhy, kterých je všude dost. Je to zcela zajímavý žánr alespoň pro mě.

17.09.2021

Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Yvonne Keuls

Tuto knihu by si měl přečíst každý, než sáhne po drogách. Každý by si měl uvědomit, co tím působí hlavně svému okolí a nejbližší rodině. Pokud sám člověk nechce skončit, ostatní mu v tom nedokáží zabránit. Platí i pro alkohol a ostatní.

01.06.2021

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Humorná kniha? A proboha čím? Vždyť ta žena, o které se píše v této knize, je spíše nešťastná.

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Po delší době mohu s čistým svědomím říci, že mě tato série pohltila. Konečně něco jiného, než detektivky! Vřele doporučuji

22.12.2019

Na vlnách odvahy a dobrodružstvíNa vlnách odvahy a dobrodružstvíOtakar Batlička

Četla jsem jí jako malá holka za “komančů” a mě se moc líbila, takový český dobrodruh Jack London

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Vynikající, jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Zaujala a líbila se mi.

MořeplavecMořeplavecDiana Gabaldon

Zajímavá kniha, zaujala, stejně jako předchozí dva díly "Cizinka" a "Vážka v jantaru". Jsem ráda za každou knihu, která nespadá do tak silného detektivního žánru. Jen to množství chyb a překlepů...to snad ani neprošlo pod okem editora.

16.11.2017

Jíst, meditovat, milovatJíst, meditovat, milovatElizabeth Gilbert

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a pak viděla film. Možná se na mě bude leckdo zlobit, ale znám spoustu jiných knih, které mě oslovily daleko víc.

22.12.2019

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Určitě se v reálném životě něco takového děje, nicméně to byl zajímavý námět

Porodní bábaPorodní bábaKatja Kettu

Chvilkama jsem se ztrácela v myšlenkách a přemýšlela, kdo z hlavních hrdinů je “mimo”

22.12.2019

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Prostě šetrně podané erotické sadomaso. Mě se líbily všechny díly

23.12.2019

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Je to psáno citlivou rukou pro zasněné ženy

23.12.2019

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Nějak se ne a ne začíst...

23.12.2019

Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v OsvětimiŽeny z bloku 10 - Lékařské pokusy v OsvětimiHans-Joachim Lang

Drtivá fakta z koncentráků

28.12.2019

Děti s cedulkouDěti s cedulkouZdeněk Karel Slabý

Při čtení knihy, jsem byla v myšlenkách a představách s těmi dětmi, jako matka si neumím představit, kdyby mi měl někdo vytrhnout mé dva syny z náručí a odvléci je Bůh ví kam...

30.12.2019

Pohádky z tisíce a jedné nociPohádky z tisíce a jedné nociFrantišek Hrubín

Soubor hezkých pohádek, které se hezky čtou i dospělému

20.03.2021

Muž, který chtěl být šťastnýMuž, který chtěl být šťastnýLaurent Gounelle

Líbila se mi a do poslední chvíle jsem čekala, stejně, jako hlavní hrdina, co mu mnich poradí. Zajímavě napsané a k zamyšlení

Když se zvířata kamarádíKdyž se zvířata kamarádíJeffrey Moussaieff Masson

Hezká kniha, takových by mohlo být více

22.12.2019

Muž, který maloval mandlovníkyMuž, který maloval mandlovníkyJohannes Mario Simmel

Moc hezké a zajímavě poutavé čtení jedním dechem

22.12.2019

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Nezklamala

23.12.2019

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Zkusila jsem...

23.12.2019

Příběh prostitutky: Lesk a bída nejstaršího řemesla na světěPříběh prostitutky: Lesk a bída nejstaršího řemesla na světěMona Gasser

Nepřiklášlená erotika a drsnost “povolání” prostitutky

JsemJsemMarta Foučková

Zajímavá kniha, ráda bych osobně vyzkoušela u autorky sezení

20.01.2020

Nostradamus a jiní. Předpovědi do roku 2000Nostradamus a jiní. Předpovědi do roku 2000 neznámý, neuveden

Jedno až mrazí, co všechno by se mělo stát. Mnoha proroctví se už naplnila.

09.05.2020

NákazaNákazaRobin Cook

Asi jsem to neměla číst v coronavirové době, které jsem sytá...

26.09.2020

Bibi (převyprávění)Bibi (převyprávění)Hana Prošková

Četla jsem tuto knihu jako dítě a nyní po padesátce znovu. Asi opravdu patřila do knih mého dětství, ale dnešní děti by nezaujala. Místy jsem se divila, že jsem jí dokázala jako dítě dočíst. Nejzajímavější pasáž s dobrodružstvím byla až na konci.

04.02.2021

KyticeKyticeFrantišek Bartoš

Klasika, kterou si ráda přečtu

KamarádiKamarádiMiroslav Ivanov

Tuto knížku jsem četla jako malá holka a musím říct, že se mi celkem líbila i jako dospělé ženě. Je poučná a vypráví tři příběhy dětí. Zároveň popisuje jednoduše i danou zemi, z které příběh je.

28.03.2021

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1Miloslav Švandrlík

Protože jsem knihu nečetla jako dítě, tak jsem si jí přečetla teď. Je hezky napsaná ke své době a já myslím, že i zajímavá pro určenou generaci.

19.12.2021