Indiana Jones a Chrám skazy

Indiana Jones a Chrám skazy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334825/bmid_indiana-jones-a-chram-skazy-gtT-334825.jpg 4 75 14

Indiana Jones série

Dobrodružný román na motívy filmu Stevena Spielberga.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Ámos

Indiana Jones and the Temple of Doom , 1984

Aribana
19.11.2023 3 z 5

Tak jako první mě zaráží zde titulní strana knihy. Napsat slovo “zkázy se “s na začátku mi přijde dost absurdní.
Při čtení knihy se mi odvíjel před očima film, který jsem viděla před několika lety. Některé scény jsou jen těžko uvěřitelné a proveditelné a tak si prostě jen musíte říct: no jo, Indy

Aribana
19.11.2023 3 z 5

Při četbě se mi před očima promítal zároveň i děj filmu. Trochu bláznivé a někdy těžko uvěřitelné scény a situace. No prostě Indy!

Štěpinambura
20.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha na kterou mě nalákal výborný film. N aknize se mi líbí nahlížení do současného přemýšlení postav i do jejich minulosti. Dají se vám víc do hromady souvislosti a jména všech postav.

Lukáš987
20.07.2023 5 z 5

Filmy s Indym jsou super a tohle knižní zpracování se velmi povedlo, dostat se hrdinům do hlavy a do života bylo pro mě příjemným překvapením. Rozhodně můžu doporučit a nezbývá než se vydat na poslední křížovou výpravu.

Petr874
04.06.2023 5 z 5

Musím uznat, že čtení jsem si užil. A to porovnávání a vybavování filmu (se vzpomínkami asi 8 let starými) bylo pro mě na téhle knize nejlepší. Vrátit se do dob mládí, když táta přinesl vypá... legální dívko s neohroženým archeologem dr. Jonesem.

georginaa
31.08.2022 5 z 5

Opět skvělé zpracování, neodebralo to na kvalitě. Spíše naopak. Stále je co objevovat a Indiana Jones má zase plno práce. Jak najít další vzácné artefakty a přitom nepřijít o svůj život. Film byl též skvěle natočen, pro ty co neviděli a nečetli jen vřele doporučuji.

Corso
01.02.2022 2 z 5

Pise sa rok 1992 a video este nie je v kazdej domacnosti. Video to je ta krabica co bola pred DVD. Co bolo DVD? Ta krabica pred Blue Ray. Mohlo sa stat ze sa vam doma technologia pod televizorom za 10 rokov zmenila 3X. Plus nastup satelitov :) Takze ak som zbadal v knihkupectve (to boli tie obchody kde sa nakupovali papierove knizky) Indy Jonesa, ktoreho som mal sancu vidiet len v kine, som kupil hned. Literarne je to proste len opisany dej filmu, nijake fotky, ale tak, cital som. Cinema bol... a asi este aj je, casopis o filmovych novinkach. To tiez dnes uz asi.... nekupujes. No co. Vdaka vsetkym bohom za internety.
To iste plati aj o Dobyvatelich ztracene archy z roku 1991. Autor nejaky Campbell Black :)

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Vše má svoje pro a proti. Tady ta nestárnoucí klasika má spíše to PRO. Výborný děj, skvělé dobrodružství a úžasné prostředí exotiky to vše dává tomuto nestárnoucímu dílu a i filmu punc nesmrtelnosti, nostalgie, pořádného dobrodružství a romantiky. Za mě perfektní.

Kuža007
22.02.2021 5 z 5

Filmové zpracování je samozřejmě skvělé, ale kniha nabízí děj navíc a to hlavně jak se Indy s Kraťasem seznámili a je zmíněn i jeho původ a důvod proč je sirotek.

apq
26.12.2020 5 z 5

Je to sice úplně stejné jako film, ale mě to nevadilo, neboť film je skvělý.

danny_21
20.06.2018 3 z 5

Naprosto identický přepis stejnojmenného dobyvatele a lovce pokladů a záhad Indiana Jonese. Bohužel filmové zpracování na rozdíl od ostatních v sérii nestojí za moc a kupodivu knižní opis nepůsobí tak trapně komicky, ale na lepší hodnocení než lepší průměr to nestačí - 60 %

Terva
15.11.2015 5 z 5

Adaptace scénáře Glorie Katzové & Willarda Huycka podle námětu George Lucase. Stejnojmenný film natočil Steven Spielberg a v roli IndianaJonese se opět objevil Harrison Ford. Malá ochutnávka. Chlazené opičí mozečky, mňam........

amellia
09.12.2014 3 z 5

Je vidět,že kniha je přesně podle filmu..

Layss
26.02.2012 4 z 5

První a zároveň bohužel poslední literární zpracování úspěšné filmové ságy Indiana Jones, které jsem četla. Celkem dobré, líbilo se...