Aribana Aribana komentáře u knih

O čem sní ženy O čem sní ženy Olga Sommerová

Rozhovory s různými tipy žen jsou zajímavé, jsou z jejich života a proto tak rozdílné kdo má rád dokument, tak tuto knihu ocení.

21.10.2023 2 z 5

Jediná Jediná Klára Jarunková

Myslím si, že pro náctileté to není úplně to pravé čtení. Mě osobně knížka moc nezaujala. Kdyby se tam rozvíjel příběh ohledně těch dětí, o které se nestarají rodiče, pak by ta knížka asi měla zajímavější význam a smysl. V textu se skáče z jednoho na druhé a rozhodně to není čtení pro náctileté, z hlediska dost nezajímavého textu

20.10.2023 1 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Agáta Christie prostě nezklame, nečekaný zvrat a konec. Napínavé až do konce.

20.10.2023 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Dobře se mi četla tato detektivka od Agáty Christie. Ač celý příběh vypadá zdánlivě jednoduše, závěr opravdu překvapí.

14.10.2023 4 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Pohádky odpovídají své době, je zde hodně tradičních ruských pohádek. Ale vnoučka celkem zaujaly.

04.10.2023 2 z 5

Senzační setkání Senzační setkání Anna Vladimirovna Mass

Knihu jsem snad kdysi dostala jako dítě za komárů. Asi jsem jí tehdy an nečetla a asi by se nic nestalo, kdybych si jí nepřečetla ani teď. Ale, když už jsem se tedy pustila do této z ruského originálu přeložené knihy, tak za mě musím napsat, že první povídka Můj starší brácha a já, je rozhodně zdařilejší, než ta druhá Senzační setkání.
V první se píše o dvou sourozencích, kteří spolu řeší většinou obvyklé sourozenecké půtky a teprve nešťastná událost, kdy jejich mamince vystříkne kyselina do obličeje, je stmelí.
Zato druhá povídka skáče dějově z jedné situace do druhé, zážitky studentky Táni ve třídě, s prvním zájemcem o sblížení, první zkušenost s alkoholem, atd. Vrcholem povídky je, že se dostane na výstavu obrazu Mony Lisy

10.09.2023 2 z 5

Polibek Polibek Ed McBain

Ach jo, už dlouho jsem nečetla detektivku která by mě úplně pohltila do svého děje. Musela jsem se vracet a určité pasáže si číst znovu

27.08.2023 2 z 5

Co když je to nebe? Jak jsem se zbavila omezujících přesvědčení a začala opravdu žít Co když je to nebe? Jak jsem se zbavila omezujících přesvědčení a začala opravdu žít Anita Moorjani

Autorčina první kniha Musela jsem zavřít, se mi líbila více.

06.08.2023 1 z 5

Deset pohádek bratří Grimmů Deset pohádek bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Trochu zkostnatělé pohádky

28.07.2023 1 z 5

Smrt trójské Heleny: Z archívu kriminální služby Smrt trójské Heleny: Z archívu kriminální služby * antologie

Přílohové dílo Signálu z roku 1989. Tři detektivní příběhy a ani jeden mě nijak zvlášť nevtáhl do děje

21.06.2023 2 z 5

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Některé příběhy byly zajímavé, nejvíce se mi líbily asi poslední dva. Aspoň trochu jiný žánr.

28.05.2023

Tiket na tutovku Tiket na tutovku Michal Císařovský

Asi Jednoduše řečeno: ušlo to. Ale nic závratného to nebylo. Opět v dnešní době už nezajímavé čtení

14.05.2023 2 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha mě vůbec nebavila, to nesourodé vyprávění, kolikrát jsem se v ději ztrácela. Těžkopádnost češtiny, kterou vydavatele zachovali záměrně, tomu ještě napomohla, že k této knize se rozhodně už nikdy nevrátím. Bohužel, asi každý vidíme perly v české literatury někde jinde

11.05.2023 odpad!

Obrazy z říše mrtvých Obrazy z říše mrtvých Rainer Holbe

Velmi zajímavá kniha, divím se, že to ještě nikdo pořádně z vědců neprozkoumal. Mě celkem pomohla po smrti mé tety. Asi bych nedokázala celé to technické zázemí zprovoznit, ale jistě by to stálo za ten pokus, který se v této knize popisuje a spojit se s našimi zemřelými

13.04.2023 4 z 5

Pro Moniku, pro Renátu o Anně Pro Moniku, pro Renátu o Anně Ilona Daňková

Pro mne zcela zbytečná četba. Knížka sice byla útlá, ale vůbec mě nebavilo. Byly zde zařazeny i prvky ze socializmu a tak trochu nuda celá kniha.

12.04.2023

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

V knize byly pasáže, které zaujaly, ale i ty, při kterých jsem se nudila. Autorka umí barvitě popisovat děj.

11.04.2023 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Velký obdiv, jak to vše autorka dokázala zvládnout i se třemi caparty. Knihu mi dala moje sestřenka a já jsem čekala něco v tom směru, jak přistupovat ke strachu ze smrti. Tohle bylo jiné, ale přesto jsem si knihu přečetla celou.

28.03.2023 3 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Kniha z dob komunistické éry nečetla se mi úplně nejhůř, ale už je pro dnešní dobu trochu zkostnatělá.

09.03.2023 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha si získala trvalé místo v mojí knihovně. Už jsem ji jednou četla a moc se mi líbila. I když se jedná o nepopulární milník v našem životě, tak je napsaná velmi citlivě a zajímavě. Detektivek je všude dost a toto je téma, o kterém se nepíše zrovna snadno. Přesto je hlavní hrdinka se svým lehkým humorem alespoň trochu nad věcí. No a když kniha dokáže pohltit do děje, zaujmout a dokonce i dojmout, tak si asi zaslouží pochválit

09.03.2023 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jako námět na pohádku je to hezké téma. Četla jsem jí teď znovu po letech. Pro dnešní děti bych jí trochu upravila, jelikož už je trochu zkostnatělá.

18.02.2023 2 z 5