Arenga Arenga komentáře u knih

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Knihu jsem v rámci časových možností zhltala, kvůli konci jsem šla spát někdy o půl druhé, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. Děj má spád a hlavně je to skvěle napsané. Šest hvězd, kdyby to jen šlo ;-)

03.06.2019 5 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Byla jsem nadšená, už hodně dlouho jsem se nad knížkou tak nepobavila. Milý příběh vhodný i pro mládež, moje dcera (11) ho zhltla dřív než já ;-)

09.12.2018 5 z 5

Spící tajemství Spící tajemství Martin Vopěnka

první díl chytl a nepustil, druhý byl aspoň ve druhé půlce napínavý, třetí má bohužel příchuť nastavované kaše - natahované (měla jsem pocit, že postavy pořád někam chodí), na dětskou knihu příiš filozofické, s trochou napětí na konci, který byl podle mého názoru přece jenom trochu utnutý (a zdaleka ne všechno se objasnilo a bylo logické). Že by kniha byla úplně špatná, to ne, ale zkrátka proti prvnímu dílu už to není ono.

12.11.2017 2 z 5

Hvězdy nad Zanzibarem Hvězdy nad Zanzibarem Nicole C. Vosseler

Kniha je výborně napsaná, ale osud hlavní hrdinky poněkud depresivní, tím spíš , že mapuje skutečný osud Emily Ruete, jak znělo německé jméno princezny Salmé. Opět skvěle zvládnuté reálie, atmosféra.

11.11.2017 4 z 5

Spící spravedlnost Spící spravedlnost Martin Vopěnka

oproti prvnímu ne tak temné, možná víc pro děti, začátek trochu rozvleklý, postavy nicméně už uvěřitelnější (i když chování rodičů... no, možná věc názoru), některé věci se dořešily, celkově ale nezanechalo tak hluboký dojem a hodnotím spíš průměrně

09.11.2017 3 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Byla to pro mě kniha, o níž jsem musela přemýšlet ještě několik dní po dočtení - což vnímám jako její velké plus. Ano, je tam pár pro mne ne úplně logických věcí, o kterých by se dalo diskutovat (na druhou stranu, jde o knihu pro děti, takže všechno vysvětlovat nelze), ano, hlavní postavy se s výjimkou nejmladšího nechovají na proklamovaný věk, ale tak mínus rok až dva, ale to v zásadě nevadilo. Celkově se mi kniha líbila.

06.11.2017 4 z 5

Martínkova čítanka Martínkova čítanka Eduard Petiška

jako dítě jsem ji měla moc ráda

Popeláři jedou Popeláři jedou Peter Nieländer

pěkná kniha pro děti, syn si ji velmi oblíbil

Pozor, svítí červená! Pozor, svítí červená! Peter Nieländer

poučná kniha pro děti, syn ji chtěl prohlížet pořád dokola (a z knihovny jsme museli půjčit opakovaně)

Nebojím se tmy Nebojím se tmy Helena Haraštová

četli jsme se synem, jednoduchá knížka pro nejmenší, krásné obrázky

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

jako dítě jsem ji milovala

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

myslím, že v dospělosti tuhle knihu člověk ocení víc, než když ji přečetl v rámci povinné četby na základní škole :-)

07.08.2017 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

myslím, že na tuhle sérii nelze být starší ;-) všechny knihy jsou skvělé a čtu je dřív než dcera

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Zajímavé je, že když některé knihy člověk znovu otevře jako dospělý, už to tak nějak není ono... mimochodem, kdysi jsem přečetla kus knihy v originále (nedočetla jsem kvpli nedostatku času) a zaujalo mne, že byla tak minimálně o třetinu delší

07.08.2017 3 z 5