Archie Archie komentáře u knih

Hněv draků Hněv draků Evan Winter

Iokonahovove nemaji radi ihalody, protoze kindololkove jsou elitni ismokanove, pricemz hlavni hrdina je imoladoh s otcem isobalkonem. Nejak takto mi pojeti "mytologie" a kastovnich systemu knihy znelo, alespon dokud jsem vydrzel cist. Boze, jak ja nesnasim, kdyz musi byt ve fantasy specialni nazev i pro zidli a stul. Pokud od toho odhlednu - stale se jedna o tuctove military YA, kdy naprosto nezajimavy a opet, na cely svet nastvany hrdina, prochazi (sice ctive popsanym) vycvikem. Kdyby se mu alespon v hlave honila nejaka zajimava myslenka.. Hype. Nepochopitelný hype.

14.05.2022 2 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Sharon Kay Penman

Zacatek me chytil, pritazlive stredoveke zasazeni (divoky Wales, dvorni pletichy, dobove zvyky, nevrazivost mezi narody..), sympaticke postavy. Je ale pravdou, ze v druhe polovine me prilisny duraz na love story trochu zmahal, nicmene v uplnem zaveru vse hezky vygradovalo a je jasne proc spisovatelka postavy budovala jak budovala. Takze rad budu pokracovat.

09.09.2021 4 z 5

Černí jestřábi Černí jestřábi David Wragg

Uvodem si me Wragg vcelku omotal, ale pak to zapadlo do hodne generickeho fantasy o genericke zoldnerske skupine. Nema to silne postavy, neni ani treskute vtipne a nema to ani ostre hrany (at uz v podobe sexu, nasili, pribehu, dramatu..). Neurazi, ctive to je, ale do mesta rozhodne zadny novy serif nedorazil.

16.04.2021 3 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Na tak opevovane dilo, ponekud genericke fantasy. Cist se to na autopilota urcite da, ale existuje spousta zabavnejcich ci propracovanejsich, jak uz klasickych, tak i modernich fantasy. Dalsi dily jsou pry lepsi cteni, ale bohuzel, na to si casu u knihy cenim az prilis.

07.02.2020 3 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Mam rad Star Wars, ale zrejme nejsem dostatecnym SW geekem proto, abych ocenil az prilis detailni informacni nasup o fungovani korporaci a historii planet universa. Bylo toho na ukor pribehu tolik, az se pro mne kniha stala obtizne ctitelnou a musel jsem ji pomerne brzy odlozit. Bohuzel.

08.11.2019 2 z 5

Dvanáct králů Šarachaje Dvanáct králů Šarachaje Bradley P. Beaulieu

Snazil jsem se vydrzet, ale po 250 stranach jsem stale nebyl spravne zahackovan. Pribeh ma jiste zajimave kontury, Ceda je v ramci moznosti sympaticka hrdinka, presto - prave v ni mozna tkvi nejvetsi problem celeho vypraveni. Jeji vnitrni svet je plochy, nezazivny a neustale se tocici kolem pomsty, vzpominek a znovu pomsty. Kde takovy Rothfuss exceluje ve vsech moznych emocionalnich polohach - humoru, lehke erotice, vecich vsednich, nejen tech osudove epickych, Beaulieu strojove opakuje ustredni fatalni tema. Vypraveni navic neni kdovijak brilantne davkovane a opet - trpi morem ustredniho tematu pomsty. Skoda, poustni atmosfera ma svou romantiku, Beaulieu svuj svet popisuje s velkou mirou detailu a celkova kostra pribehu v sobe preci jen nese prvky velkeho pribehu.

04.03.2019 3 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

Takovy lacinejsi, ducharsky Klub rvacu. Nespolehlivy vypravec, schiza, satan, hlavni hrdina jako egomaniak, fetak a zmrd. Netusim, co tim chtel autor rict. Zabava to ale byla, byt se mi psycho zaver uz vubec nezamlouval a knihu jsem malem nedocetl. Arnopp zaziva vetsi hype, nez by si zaslouzil.

05.01.2019 3 z 5

Démonova kletba Démonova kletba Dan Abnett

Dark fantasy svet temnych elfu je vykreslen nebyvala krute a atmosfericky, zbytek mi ale prisel jako takovy standardni fantasy mix putovani, intrik a souboju. Zadne silnejsi emoce nebo neco navic se u me bohuzel nedostavilo.

11.05.2018 3 z 5

Lovecraftova země Lovecraftova země Matt Ruff

Teoreticky zajimavy namet, pomichat rasismus s hororem. Provedeni ale pokulhava. Povidky se vetsinou slibne rozjedou, ale vysumi do nejake lacine hororove banalitky. To prastare, zlovestne, bezbozne, ta desiva cizost vesmiru, co cini Lovecrafta kultovnim, zde pouze na par strankach prosvita v autorove imitaci klasiky.

30.04.2018 2 z 5

Volání Cthulhu 2 Volání Cthulhu 2 Howard Phillips Lovecraft

Tak konečně plnohodnotné setkání s Lovecraftem. Jeho povídky byly od první do posledni čtivé, leč možná si byly přeci jen trochu podobné. Obvykle se zkrátka opakoval scénář ala vzdělaný hlavní hrdina vs nějaké prastaré, bezbožné, pomalu se vyjevující zlo a následný propad někam k hranicím příčetnosti a šílenství. Co naplat, Lovecraftovo děsivé universum je ale natolik atmosferou nasáklým a zvláštní temnotou načichlým útěkem z moderní reality, která podobně mrazivé zkazky vytěsnila daleko za hranice racionálního strachu, že se okouzlení dostaví i v mírně repetitivním podání. Nejlepší kousky? Barva kosmu, Šepot v temnotách a Hrůza v Dunwichi.

01.02.2018 4 z 5

Šedý věštec Šedý věštec C. L. Werner

Zabavna a ctiva kniha, z nekompromisniho pohledu "zaporaka". Spousta skvelych hlasek, arogance, epicky pojate charaktery, krysi humor, divoke souboje a komplexni podhoubi sveta Warhammeru. To spis budou orkove letat, nez bych si neporidil druhy dil!

25.12.2016 4 z 5

První stín Amberu První stín Amberu John Gregory Betancourt

Dle tech nekolika malo ohlasu na internetu jsem necekal mnoho - a byl jsem prijemne prekvapen. Kniha ma tempo, ctenar je ihned vhozem do deje a prostredi intrikarske 'slechticke' rodiny je prijemne komorni a tajemne. Betancourt skvele davkuje informace a neustale tak drzi tu spravou hladinu ocekavani a postupne gradace. Oberon, Freda, Aber a Betancourt me, zda se, privedou primo k otci puvodni serie.

09.12.2016 4 z 5