aralka aralka komentáře u knih

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Ubohoučký... souhlasím s tím, že její knížky jsou ze severských detektivek nejhorší, je to prostě podprůměr......... Oběť Molochovi je asi tak nejlepší, aspoň že to má vzestupnou tendenci..

23.09.2015 1 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Hodnotím z této trilogie nejhůř, ale pořád je to první level.... Taky mi vadilo, jak tenhle díl nebyl tak sepjatý s prvními dvěma, působilo to jako "nastavovaná kaše", ale i tak skvělá četba...moc se mi líbí styl autorova vyprávění, žánr na pomezí detektivky a románu a zasazení děje do drsné skotské přírody.... jsem ráda, že celou trilogii mám, myslím, že se k tomu ještě někdy vrátím, letos je to to nejlepší, co jsem četla!

23.09.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Já bych řekla, že z té trilogie je tahle nejlepší.... opět skvělá četba, popisy drsné přírody, celková atmosféra, strhující děj...., líbí se mi, jak všechno do sebe nakonec zapadne a obálka zase perfektní !!

23.09.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Naproto skvělá knížka!!! Bomba! Úžasná atmosféra, strhující děj... líbilo se mi, že to není prvoplánovitě jen detektivka, člověk se tam dozví spoustu nových věcí, např. o lovu ptáků guga.. taky se mi líbilo, jak všechno do sebe postupně zapadá... v neposlední řadě mě fascinují ty výtvarně zpracované obálky... někde jsem tu četla, že se nepovedly, já bych řekla pravý opak, jsou skvělé! Holt co člověk to názor... i když se nedivím, že tady u té knihy se hodně lidí shodne, že je hoooodně povedená!!! Dávám plný počet hvězdiček :-)

23.09.2015 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Krásná, dojemná kniha, všem doporučuju k přečtení, jedna z nejlepších knih o lásce..

21.04.2015 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Úžasná, zajímavá kniha... dobře se čte, historie podaná lidským přístupem.. určitě každému doporučuju k přečtení !

21.04.2015 5 z 5

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Přestože jsem byla dost odhodlaná jí přečíst, kniha se mi nelíbila, ubíjející bylo to množství hornické tematiky.. líbily se mi jen ty části, které se odehrávaly v Praze... fakt jsem se u toho trápila ...

21.04.2015 1 z 5