anyzek anyzek komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nemohu jinak, než souhlasit s níže uvedenými komentáři. Ladovo postavičky budu milovat pořád a budu je učit znát i vnoučata. Zamilují se do nich už samy, to jim nikdo nemusí bulíkovat, mistr Lada žil a psal a maloval ŽIVOT!

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Vždy potěší, ráda ji otevírám znovu a znovu, nejen o Vánocích......

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Tato kniha opravdu patří ke klasice české literatury a jistě potěšila mnoho z nás i filmovým zpracováním. Není nikdy na škodu si ji přečíst, pohádky má rád téměř každý z nás.

08.02.2011 3 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Prostě roztomilá klasika.

08.02.2011 3 z 5

Cestička k domovu: výbor povídek a básní Cestička k domovu: výbor povídek a básní Karel Václav Rais

Vždy mě znovu a znovu chytne za srdíčko......

08.02.2011

Achája III Achája III Andrzej Ziemiański

No - tenhle třetí díl šel číst taky, ale fakt si autor mohl dát více záležet.

08.02.2011 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Jo, jo - tak to jsem si znovu užila čtení, to bylo pro mě stejně vzrušující jako Den Trifidů!

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Tyto dvě povídky byly jedny z prvních, které mě kdysi nadchly pro sci-fi a koukám, že ve srovnání s jinými autory jsou i dnes stále vynikající četbou. Doporučuji!!

Věž Věž Richard Martin Stern

Věž je opravdu vzrušující kniha plná napětí, roku 1974 se stala inspirací pro filmové zpracování. Film, natočený pod názvem "Skleněné peklo", jsem shlédla se zatajeným dechem. V dnešním čtenáři musí nutně kniha Věž evokovat k peklu, které mnozí lidé skutečně zažili na vlastní kůži (a bohužel, mnozí také nepřežili), při útoku na americká "Dvojčata" 11. září 2001. Od této události mě z této knihy mrazí, autor Věže viděl nebezpečí, které výškové budovy mohou skrývat a bylo to i varováním do budoucna. A láska - ta se nedá zničit, ta je všude s námi a proniká i peklem.

03.02.2011 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem jí v době svého dospívání, Remarquea nám nutili jako povinnou četbu, byla jsem ráda, že jsem ten "mus" překonala a začala číst. Některé pasáže v knize mnou hodně otřásly - popisem surovosti války a její nesmyslnosti. Ovšem tam, kde šlo o lidské doteky - tam jsem to probrečela. Nelze jinak, než doporučit, jistě má co říct i dnešní generaci - vždyť války se vedou dodnes a v nich jsou i lidské osudy podobné těm, které jsou v této knize. Až se mi dostane do ruky, znovu ji ráda přečtu. Navazující díl Cesta zpátky - tu jsem ještě bohužel, nečetla, snad jí někde seženu, ale Tři kamarádi - to bylo super čtení - také ráda znovu přečtu!

31.01.2011 5 z 5

Gullivery cesty do Liliputu Gullivery cesty do Liliputu Jonathan Swift

Četla jsem jí jako malá holka, fascinovaly mě nádherné ilustrace a ta představa, že bych sama byla tím obrem třeba u mravenců...........no, dětskou fantazii rozhodně podnítila! Dnes klasika, která inspirovala spoustu autorů dnešních sci-fi.

Čachtická paní I. Čachtická paní I. Jožo Nižnánsky

Brrrr....., když jsem jí kdysy četla, běhal mi mráz po zádech, rozhodně nechává autor pracovat vaši fantazii. Už jí raději znovu číst nebudu. To už raději Včelku Máju - a tu taky nemusím!

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Určitě stojí za to si tuto knihu přečíst, mohu doporučit.

31.01.2011

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z prvních sci-fi, kterou jsem četla, po letech jsem se k ní opět ráda vrátila. Doporučuji i dnešním čtenářům a doporučuji i volné pokračování od Simona Clarka Noc Trifidů.

30.01.2011 5 z 5

Střetnutí Střetnutí Frank Peretti

Začátek mi přišel rozvláčný, ale pak nabírá kniha grády. Líbí se mi, jak autor skvěle rozkryl moc a taktiky démonů, jejich hierarchii a mocnou zbraň na jejich poražení. Doporučuji, hodně mi pomohla.

28.01.2011 5 z 5