antonio13 antonio13 komentáře u knih

Čtyřicet dva měsíce v japonském zajetí Čtyřicet dva měsíce v japonském zajetí R. Keith Mitchell

Brilantně popsané zajetí a vše kolem toho.Japonci byli možná i horší něž SS, hlavně jejich jedna složka nazvaná kempeitaj...ale o té víc v knize zajat japonci....to gestapo bylo podle nich žáčkem.každý kdo rád čte knihy s touto tématikou bude ohromen co Japonci dokázali...v tom negativním slova smyslu.Stojí to za přečtení a zjištění ,že i takové hrůzy byli daleko na východě.

17.01.2013 5 z 5

Tanky a další vojenská vozidla Tanky a další vojenská vozidla Robert Jackson

Pro všechny co mají rádi historii a obrněnou techniku jako takovou je tato publikace velice užitečná.
Super udělané na křídovém papíře co víc si přát.

16.01.2013 5 z 5

Komisař Komisař Sven Hassel (p)

I na druhé straně...straně nepřítele se někdo najde kdo by pro peníze udělal cokoliv.Opravdu bláznivá cesta za bohatstvím ohrožující vlastní život a výsledek? Hodně dobré čtivo.

16.01.2013 5 z 5

Monte Cassino Monte Cassino Sven Hassel (p)

Klasika od Svena. Jeho vyprávění toho co zažil za Druhé světové války stojí za to.Perfektně se to čte a je to asi nejlepší autor na čtení knih s touto tématikou. Rozhodně doporučuji přečíst. V každé knize se věnuje nějaké části a prožitkům z různých částí války.

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Kdo se zajímá o historii tak se dozví spoustu nových a velmi zajímavých informací o jednom z největších vrahů druhé světové války.
Za přečtení to určitě stojí, ale žádná knižní pecka to není.Jsou to fakta a tak se to čte.

15.01.2013 4 z 5

Tankové divize německé armády 1939-1945 Tankové divize německé armády 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií tankové techniky.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.Naprosto vyčerpávající informace.Doporučuji.

Divize Waffen-SS 1939-1945 Divize Waffen-SS 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií všech typů německých válečných zbraní.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.Všem nadšencům doporučuji.

Daň z krve Daň z krve Jiří Dienstbier

Málo vídaná kniha která popisuje balkánskou válku.Kniha je poskládána z úryvků a článků kolikrát po sobě nejdoucích, takže orientace je chvílemi obtížná.Autor to popisuje tak jak to viděl a zachytil.V knize jsou objasněny, nebo aspoň ukázány některé zločiny proti lidskosti.Doporučuji přečíst a udělat si tak obrázek na balkánskou krizi a vůbec Balkán jako takový.Jak píše autor: Při odvodech do janičárských vojsk byly slovanské balkánské rodiny nuceny vydat tureckému sultánovi syna.Říkalo se tomu " Daň z krve". Sultánové zmizeli, ale daň z krve se na Balkáně platí dodnes.

15.01.2013 5 z 5

Divize pancéřových granátníků 1939-1945 Divize pancéřových granátníků 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií obrněné techniky.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.

14.01.2013 5 z 5

Německé válečné ponorky 1939-1945 Německé válečné ponorky 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií ponorek.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Tato kniha není pro slabé povahy...nemuseli by to dočíst.Jedna věc byla pozitivní a to ta, že pár lidí ze sonderkommand (těch co obsluhovali pece krematoria) přežila.Jelikož se tato obsluha časem měnila a skončila také v peci,jen proto, aby nemohla podat svědectví o spáchaných zločinech, tito měli štěstí a přežili.Ovšem co všechno museli prožít, aby to dokázali....brrrrr.

Útěky z pekla Útěky z pekla Roman Cílek

Sice kniha o málo stranách, ale plná hrůz a neuvěřitelných věcí.V krátkosti čtenáře seznamuje s problematikou koncentračních táborů a hlavně útěku z jednoho z nich.Doporučuji k přečtení.

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Velmi čtivě napsáno.Jen ta hrůza a děs musel být hrozný.Ještě, že to jen čtu a né prožívám.Přečteno na jeden zátah.Doporučuji k přečtení.Je to jedna z knih o koncentračním táboře napsána tak, že se u toho nemusí až tak moc přemýšlet, nejsou zde velmi podrobné fakta a události, tak jak se této tématice věnuje spousta jiných knih a proto se hezky čte.I když hezky číst taková zvěrstva co se děla...dost dobře nejde.

Zajatci močálu Zajatci močálu Wolfgang Langhoff

Kniha popisuje prvopočátek uvězňování lidí do koncentračních táborů.Jeho výstavbu a život v něm.
Jen ta představa, že autor jeden den je doma a druhý již na cestě do vězení a nebylo dovolání i když měl za sebou poměrně vlivné lidi mě naprosto děsí.Nakonec to dobře dopadlo....a víc v knize.
Doporučuji k přečtení.

14.01.2013 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Kniha která nezklame....Doporučuji k přečtení

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Klasika od Jefferyho.Hezky napsané, poutavé.Doporučuji k přečtení tak jak jeho ostatní knihy které mám všechny doma.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jako vždy kniha od tohoto autora která se prostě čte.Doporučuji přečíst.

Dlouhá noc Dlouhá noc Fritz Selbmann

Je pravda , že o koncentračním táboře Sachsenhausen toho až tak moc není , ale tato kniha je strašně moc tendenčně napsaná.Je silně poznamenaná komunistickou ideologií a to jí moc neprospívá.Pokud si člověk odmyslí ty soudruhy a proletáře tak to přečte, ale až tak moc záživné čtení to není.Ono ani ty hrůzy i když už jen popsané záživné nejsou a ani nemohou být.I přesto doporučuji přečíst.

14.01.2013 3 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Jedna z prvních knih o tématice koncentračního tábora kterou jsem kdysi dávno přečetl.
Co mi utkvělo a co vlastně bylo ve všech táborech...pokud jste tedy nešli na smrt hned bylo číslo, kterým jste se stal.
Co bylo stěžejní v této knize bylo právě číslo na kartotéčním štítku a podle toho kde jste byl uložen tak jste žil nebo ne.
Knihu doporučuji přečíst, i když na téma koncentračních táborů bylo napsáno více knih i lepších či obsáhlejších.

13.01.2013 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Řekl bych stěžejní dílo tohoto autora, které bylo i zfilmováno.
Samozřejmě kniha je daleko lepší než film, i když i ten byl parádní.
Určitě doporučuji všem kteří mají rádi dobrou knihu.

13.01.2013 5 z 5