antonio13 antonio13 komentáře u knih

Šelma Šelma Wilbur Smith

Super napsané, strhující děj, člověk se nenudí. Moc mě to bavilo.

26.03.2013 5 z 5

Mauthausen Mauthausen Antonín Hruban

Krátké,ale výstižné popisy hrůz koncentračního tábora 3.ho stupně.Tzn.likvidační.
Hrůzný popis každodenního života a obrovská vůle přežít od autora...který 2x unikl jisté smrti.

22.03.2013 5 z 5

Praktické rady a návody pro zahrádkáře a milovníky zahrad Praktické rady a návody pro zahrádkáře a milovníky zahrad Lýdie Konečná

Ve stručnosti napsáno a uvedeno co a jak který měsíc dělat jak na zahradě tak s rostlinami v interiéru.
Jako orientační literatura naprosto dostačující.Pro podrobnější informace je lépe sáhnout pro knihy daleko obsáhlejší.
I přesto doporučuji aspoň k nakouknutí a prolistování.

13.03.2013 5 z 5

A zničte Paříž A zničte Paříž Sven Hassel (p)

Jako vždy od tohoto autora...výborné.
Hezky se čte a podává válku tak jak byla a to ze svého pohledu bez příkras a výmyslů.
Všechny hrdiny si člověk musí zamilovat...byli to jen obyčejní vojáci kteří měli rádi život.

05.03.2013 5 z 5

Vojenská káznice Vojenská káznice Sven Hassel (p)

Hlavní hrdinové ještě žijí......jedinečný styl vyprávění autora....kniha se čte sama. Hurá na další.

08.02.2013 5 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Velmi hezky napsaná kniha...pod stejným názvem je natočen i film.Na tu hrůzu která se děla v koncentračních táborech, tak tito vyvolení (tiskaři a lidé vyrábějící falešné peníze)se měli dobře...i když věděli ,že budou zlikvidováni...aby tajemství zůstalo zachováno a beze svědků.Doporučuji přečíst.Mě se líbila.

24.01.2013 5 z 5

Zajatci: Zápisky kapitána Zajatci: Zápisky kapitána Vladimír Iosifovič Bondarec

Autor popisuje vlastní zážitky ze zajetí...a svoji pouť do osvobození.zajímavé pasáže, hlavně ty jak se sami vypořádali se zrádci, ale taky popis kamarádství bez kterého by se ty hrůzy snad nedali ani přežít.Doporučuji přečíst.

23.01.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

naprostej skvost...četl jsem to už tak dávno, ale pamatuji si to pořád....to snad ,ale každý kdo to přečte.

22.01.2013

Svědectví Kounicových kolejí Svědectví Kounicových kolejí Jaroslav Zatloukal

Tato publikace ke čtení není, protože na čtení tam toho moc není.Je to jen historický soupis vězňů na které cele kdo byl a kam odešel.Z historického hlediska to má cenu obrovskou....jako čtenář ke čtení mizivou.Je to stejné jako by si člověk četl telefonní seznam....

22.01.2013

Hitlerův Můj boj očima historiků Hitlerův Můj boj očima historiků František Bauer

No záživné čtení to není...ono taky můj boj ani ke čtení pro normálního člověka není.A může to být jak originál od Dolfika , nebo od historiků.Je spousta daleko lepších knih než tato...zbytečné zdržování čtením této knihy.

22.01.2013 2 z 5

Masožravé rostliny – objekt badatelů, dobrodruhů a snílků Masožravé rostliny – objekt badatelů, dobrodruhů a snílků Miloslav Studnička

Pro začátečníka na seznámení , nebo jen pro zvědavce moc hezky udělaná kniha.Taky jsem tak začal se svým pěstováním, či pokusem o pěstování masožravek. Člověk si může udělat úsudek co zkusit a co už ne.Doporučuji.

22.01.2013 5 z 5

Jaromír Jágr - Vlastní životopis Jaromír Jágr - Vlastní životopis Jan Šmíd

Tak se zrodila hvězda.Kompletní historie od začátků do roku 1995.Velmi podrobně napsáno takže se člověk dozví spoustu informací o naší hokejové legendě.Moc příjemné čtení historie a když už člověk ví jak válí dál.....je to borec.

21.01.2013 5 z 5

Velká kniha o zahradě Velká kniha o zahradě kolektiv autorů

Velmi hezky udělaná publikace o zahradě.Spousta fotek , nákresů a plánků. Mnoho rad, takže kdo vlastní zahradu měl by přečíst, nebo aspoň prolistovat.

21.01.2013 5 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Alexandr Isajevič Solženicyn

Velmi poutavě napsán...vlastně jeden den věznění v Gulagu.

I. světová válka I. světová válka Ian Westwell

Ucelená publikace o 1.světové válce.je plná map, plánků bitev a dalších fotografií. Moc hezky udělané na kvalitním papíře.Zájemci o historii budou nadšeni.Jednoznačně doporučuji.

21.01.2013 5 z 5

Život Freddie Mercuryho - The show must go on Život Freddie Mercuryho - The show must go on Rick Sky

Jako velký fanoušek kapely Queen jsem musel přečíst tuto knihu.je v ní spoustu zajímavých věcí o životě jejího zpěváka a pikantností.Za přečtení určitě stojí.

Válčil jsem v poušti Válčil jsem v poušti Richard Zdráhala

Koho zajímá historie bude spokojen.Popis tak trochu jiné války...v poušti.
Zajímavé, poutavé čtení.Doporučuji přečíst.

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Parádně se četla...dobrý detektivní thriller.Doporučuji přečíst, člověk se nebude nudit.

21.01.2013

Tanky - Od 1. světové války do současnosti Tanky - Od 1. světové války do současnosti Martin J. Dougherty

Kompletní a ucelený přehled tankové techniky od 1. světové do dnešní doby. Moc hezky udělaná kniha. Určitě doporučuji k přečtení, nebo aspoň k prolistování, stojí to za to.

17.01.2013 5 z 5

Byl jsem číslem 7809 Byl jsem číslem 7809 Josef Rudolf

Jako většina knih z tématikou koncentračních táborů i zde jsou popsány hrůzy a utrpení v těchto tzv.nápravných zařízeních.
Je zde spousta fotek a různých fotokopií dokumentů z popisované doby.kdo se o to zajímá tak jako já doporučuji přečíst...i když žádný román to není.

17.01.2013 5 z 5