Německé válečné ponorky 1939-1945

Německé válečné ponorky 1939-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104114/bmid_nemecke-valecne-ponorky-1939-1945-104114.jpg 4 6 3

Tato příručka čtenáři nabízí ucelený přehled o ponorkách německého námořnictva v letech 2. světové války. Každá z kapitol představuje stručnou historii jedné flotily, její znak, organizaci a proslulé ponorky a jejich velitele. Text doplňuje přes 150 kreseb a fotografií, zachycující všechny významné typy německých ponorek

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Svojtka & Co

Kriegsmarine U-Boats , 2006

Wara
07.12.2016 2 z 5

Bohužel mi zásadně nevyhovovalo to, jak byla celá kniha pojata, tj. třídění podle jednotlivých flotil. Dost často tak docházelo k opakování některých fakt a informací, jejich zdvojování či dokonce ztrojování. Těžko se to čte jako nějaký souvislejší text (až na závěrečnou pasáž), je to spíše pro občasné nahlédnutí pro někoho, kdo se chce dopídit nějakých trochu větších podrobností o třebas nějaké ponorce, kterou zaslechne někde jinde v jiné souvislosti. To se dá udělat ale i s pomocí jiných, a myslím že lepších zdrojů. Rádoby bohatá obrazová příloha bohužel až příliš často opakuje pouze siluety jednotlivých ponorkových typů, osobně bych uvítal více historických fotek.

ANATS
10.10.2016 4 z 5

Přehledně zpracované důležité informace, plno obrázků, tak že Vás to bude bavit, pokud se alespoň trošičku o to zajímáte, jako já.
Opravdu hezky zpracované.

antonio13
14.01.2013 5 z 5

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií ponorek.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.