Annaeli2 Annaeli2 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ani nevím, co k tomu dodat. Takto úžasné dílo od úžasné autorky Rowlingové, to nejde ani slovy popsat. A pokud se zde nachází nějaký pračlověk jenž Harryho Pottera nečetl... Ať to okamžitě napraví. ;)

21.02.2020 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Za mě bohužel kniha totálně nesplnila očekávání. Šla jsem do ní s představou, že se jedná o tajemnou fantasy s napínavým dějem a nečekanými zvraty, jak mi bylo při doporučení kamarádkou řečeno. Místo toho jsem dostala zmatenou slátaninu, která mi vůbec nedávala smysl. Autorčiny popisy se buď soustředily na hudbu, anebo úplně chyběly - a to hlavně v částech, kde byly nejvíc potřeba. Většina scén byla bez jakéhokoli uvedení, jako kdyby snad Jae-Jones předpokládala, že jí čtenáři umí číst myšlenky.
Postavy byly taky hrůza, takhle nesympatické charaktery jsem už dlouho pohromadě neviděla. Hlavní hrdinka však všechny rozhodně předčila. Dokonce ani opěvovaný Král duchů mě nijak nezaujal.
Píseň zimy jsem tedy někde na 70 % odložila a dobře jsem udělala, protože mě po čtení tohohle výplodu přepadla obrovská čtecí krize. Neměla jsem na čtení chuť téměř půl roku. Za mě si tedy knížka jednoznačně nezaslouží ani jednu hvězdičku, nedokážu na ní kromě nádherné obálky najít snad nic pozitivního.

31.03.2023 odpad!

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Určitě se mi velice líbilo, že kniha přímo navazuje na první díl. Velice jsem si oblíbila chrliče, stejně jako Lucy a Paula. Opravdu skvěle popsané pocity hlavní hrdinky, smekám nad znalostí dřívější doby. Nemám tomu co vytknout, možná bych jen ubrala těch přirovnání k hercům či k filmům. Krása a vřele doporučuji - je to něco úplně jiného než filmové zpracování!

29.05.2020 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Musím říci, že ze začátku mě kniha příliš nebrala, to se obšem velmi tychle změnilo. Já, jakožto milovnice magie i historie jsem se v této knize našla a i když se musipm přiznat, že se mi několikrát zvedl žaludek při popisu jistých lékařských zákroků, opravdu jsem si čtení užila. Gideon Masters je za mě naprosto úžasná postava, respektivě je velice dobře vymyšlený. I když knihu příliš nedoporučuji slabším povahám, kterým vadí popis drastického zranění vojáka či nepovedená operace jater, určitě je kniha dobrým spestřením literatury a autorka jistě o dobách o kterých psala něco věděla.

21.02.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Musím říci, že kniha mě zaujala již samotným přebalem, jež splňuje svůj účel a láká pozornost. I když jsem se knihy malinko bála, jelikož takováto témata bývají velice předvídatelná a až příliš klišé, musím říci že nyní je toto má srdcovka. Knihu jsem zhltla během jednoho večera, a musím se přiznat, že jsem hned druhý den musela běžet do knihkupectví pro druhý díl.
Hlavní hrdinka je mladá dívka, se kterou se lze ztotožnit, její jednotlivé skutky jsou po většinou pochopitelné, logické a pro takovoutu dívku zcela přirozené a normální. Líbí se mi též celý styl psaní autorky Cassové, jelikož jsem dlouho nečetla knihu s tak dobrým popisem z pohledu hlavního hrdiny. Stejně tak jako chování hlavní hrdinky, i její emoce a city jsou pochopitelné a výborně popsané.
Co se týče jejího vztahu s princem Maxonem, je zajímavý a musím říci že není až takové klišé jak jsem se obávala, navíc dokázal i překvapit, což oceňuji. Rebelové jsou pak zajímavým a žádoucím oživením celého děje a příběhu.
Selekce se mi vepsala do srdce a myslím, že tam již navždy zůstane. Opravdu jí doporučuji a pokud jste jí ještě něcetli, vřele do toho. ;)

21.02.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jako první jsem viděla film a upřímně, teď toho lituji, jelikož bych si jinak knihu přečetla dříve. Ačkoliv se mi to ze začátku zdálo průměrné a nezajímavé, jakmil nás úžasná hlavní hrdinka zavede hlouběji do dění, již se neodtrhnete. Moc se mi líbil autorčin neotřelý styl psaní, který je rozhodně lepší než v její další sérii Stříbrných knih snů. Snad jediné, co by mohla vynechat, je až příliš časté ok. Jinak bych jí ještě ráda pochválila neotřelé cestování časem. Knihu rozhodně doporučuji!

29.05.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Tato kniha mi z celé trilogie přijde nejslabší. Chování Americy mi přijde naprosto rozdílné od předchozích dílů, je až trapné. I když to autorka Cassová zachraňovala svým úžasným stylem psaní, nevím nevím... Co se týče konce, jsem s ním poměrně spokojena, i když by mohl být více rozvinut. I když doporučuji, dle mého názoru to není až tak dobré jeho první či druhý dík série. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala čtyři avšak je to velice natěsno.

21.02.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Musím se přiznat, že druhý díl se mi líbil možná o maličku méně než předchozí. Možná to bylo také způsobeno tím, že po mém nadšení z dílu prvního jsem si na tento kladla opravdu velká očekávání. Každopádně i přes to, autorka Cassová tnovu zabodovala, obálka je znovu úžasná, poutá žádoucí pozornost.
Líbí se mi jak si primc Maxon začíná všímat i jiných děvčat, než pouze Americy a i její pocity a emoce okolo toho jsou znovu dokonale zvládnuté a popsané.
Co u mě však příliš nezabodovalo, je rýsující se milostný trojúhelník, možná i čtyřkúhelník. Po skušenostech s knižní sérií Upíří deníky knihy této milostné pletky příliš nebyhledávám...
Každopádně knihu vřele doporučuji.

21.02.2020 3 z 5