Annabelle Annabelle komentáře u knih

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Po dlouhé době tu mám opět retelling a opět na mou milovanou pohádku Kráska a zvíře, kde je tentokrát tím hrdinou Gaston – ten, který v původním příběhu byl padouchem a v Té druhé Belle se nyní stává hrdinou a objektem lásky hlavní hrdinky – té druhé a „ošklivější“ Belle.

Belle je mladší sestrou původní Krásky, která se v tomto příběhu jmenuje Isabelle. Isabelle je povrchní, chce se dobře vdát (nejlépe za prince) a opustit „maloměstský ráj.“ Belle je oproti tomu velmi sečtělá, princů odmítavá, skromná a vždy mlčky snáší narážky svého otce a sestry, které jsou mnohdy velmi kruté. Nad vodou ji drží knihy a dopisování si s tajemným přítelem, jehož totožnost nezná, protože si vyměňují dopisy v knihách v knihovně.

Gabriel Austin – Gaston má s Belliným otcem nevyřízené finanční pohledávky, tudíž přichází do domu, kde se nyní nachází pouze Belle. A když není schopen splatit dluh její otec, musí Belle zaujmout jeho místo. Tedy tak je to alespoň Belle prezentováno, skutečnost je totiž jiná, a to mnohem temnější.

Anotace Té druhé Belle mě hned zaujala, proto jsem s pořízením e-knihy dlouho neotálela a rozhodně večera stráveného na touto knihou nelituji. Příběh je neotřelý, zajímavě zpracovaný, místy nabitý drobnou jiskřivou erotikou a s překvapivým rozuzlením, kde si řeknete, že se příběh neubíral tím směrem, jak se na první pohled mohlo zdát. Belle je nebojácná sympatická hlavní hrdinka a Gabriel je neodolatelný ničema s tajemstvím, které souvisí s postavou zlověstného zvířete. Oba musí ve svém životě překonat překážky, aby se vymanili z nehezkých životů a zároveň zlomili prastarou kletbu, která svírá jedno království.

Ta druhá Belle dokáže čtenáře překvapit, jde o povedený retteling, kde najdete nejen motiv Krásky a zvířete, ale najdou se zde i další drobné a vtipně zpracované „retellingy“ Popelky, Sněhurky a Jeníčka a Mařenky. Tu druhou Belle vřele doporučuji všem, kdo má rád originální rettelingy se špetkou erotiky a neodolatelným „záporákem.“

08.02.2024 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Série od Darcy o strašidelných domech mám moc ráda, i když poslední dobou je to s knihami z této série jako na horské dráze, některá je výborná, jiná zase sotva průměr. Bohužel Fantom z Blackwoodu, i když to z počátku nevypadalo, je tím druhým případem, a to především kvůli hlavní hrdince, kterou jsem téměř celou knihu nemohla snést.

Celkově je zápletka Fantoma z Blackwoodu velmi zajímavá. Příběh prokletého domu, který nutí své majitele zabít své blízké, a nakonec i sebe, měl velmi zajímavou a nečekanou zápletku. Lehce mi připomínal i film Sinister,i když lehce vlastně docela dost. Nechybělo pár velmi vyostřených a děsivých momentů, u kterých čtenáři naskakuje husí kůže, protože Darcy Coates umí na stránkách svých knih scény vygradovat a detailně popsat tu odpornost a zrůdnost, kterou má před očima hlavní hrdinka.

V této knize je hlavní hrdinkou Mara, která se protlouká svým životem a od nikoho nepřijme jakoukoliv pomoc. I když bydlí v prázdném nevybaveném bytě, spí na matraci, jí to, co ji přinese její milý snoubenec Neil, ale žádnou pomoc od nikoho nechce, což na jedné stránce knihy sdělí hned několikrát. Vše se snaží si zkrátka vydobýt sama. Proto dokáže i z mála našetřit peníze na nový byt, ale nabídka velkého domu za malé množství peněz je přece jenom lákavější, i když se realitní agentka chová velmi podivně.

Ani podivné události v domě, ani zlověstné zvuky ozývající se každou noc nedohodnutí Maru nechat si pomoci, a to mi v příběhu přišlo jako velmi rušivý element. Když už si nakonec (na posledních stránkách) dala hlavní hrdinka říct a příběh se konečně začal ubírat tím správným směrem, dozvíme se, že dům je dokonce spojený s její rodinou, která se věnovala spiritualismu a od které Mara utekla. Finální odhalení tajemství a „vymítání“ domu bylo úžasné a neočekávané, ale k tomu závěrečnému vyvrcholení zkrátka vedla cesta dlážděná otravnou hlavní hrdinkou.

PS: Zjistila jsem, že v originále je tahle kniha je prvním dílem série The Haunting of Blackwood House. Absolutně nemám ponětí, jak Fobos u nás určuje pořadí dílů, jak jednotlivé knihy od Darcy Coates řadí do sérií a zda se tedy vůbec dočkáme dalšího dílu nebo se z toho stane další kniha ze série Strašidelné domy.

04.02.2024 3 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Ozvěny run byly vcelku příjemným počtením, kde se zajímavě propojovaly životy zamilovaného páru z naší doby a doby vikingů. Na druhý díl jsem se těšila, protože tentokrát to „propojení“ mělo být již přímo, tedy, že se hlavní hrdinka přenese z moderní doby do drsného období vikingů. Trocha inspirace sérií Cizinka je jasná, ale komu to vadí, když je Cizinka tak skvělá?

Linnea Bergerová, dcera hlavního hrdiny Hakona z prvního dílu, tráví čas prací na archeologických vykopávkách. Mezi její největší objev patří tajemná stará brož s nápisem, po jehož přečtení se ocitne v nelítostné době v prostředí vikinských válečníků. Nejprve tomu sama nevěří a bere to jako vtip, jako nějakou LARP akci, ale časem pochopí, že tohle není legrace a ti chlapi převlečení za vikingy skutečně vikingové jsou. A jeden z nich – neodolatelný a silný Hrafr se rozhodl, že ji prodá do otroctví, protože za tak krásnou světlovlasou dívku dostane zcela jistě plno peněz.

Runy osudu se mi líbily o něco více než první díl této série. Přece jenom jsme opustili prostředí našeho světa a plně se ocitli v zajímavém historickém období.  Linnea se se svou situací docela obstojně prala, Hrafn byl sice na začátku hrubián, ale vždy dokázal Linneu zachránit a dokázat ji, že to jejím „prodejem“ zas tak moc nespěchá. Jejich láska se v příběhu sice rodila pomalu, ale pak vzplála velkým plamenem. Na oba čekalo nebezpečí, procestovali spolu kus světa, poznali jiné kultury, málem oba přišli několikrát o život, nebylo jim přáno, ale nakonec i přes propast času, dostali požehnání. Jediné, co bych knize vytkla je možná její délka, protože často byly některé věci repetitivní a lehce ohrané, přesto jsou Runy osudu příjemnou romantickou oddechovkou se sympatickými hlavními hrdiny, s cestování časem a úsměvným koncem, který navnadí na další díl.

04.02.2024 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel T. M. Frazier

Netajím se tím, že série King je moje oblíbená, líbí se mi erotický náboj knih a příběh, který je sice prošpikovaný krutostí a brutalitou a odehrává se v netradičním drsném prostředí, přesto je ale plný lásky a naděje. Na Vyvrhela jsem čekala jako na smilování, protože Psanec skončil obrovským cliffhangerem, no dočkala jsem se a opět jsem nadšená. Tuhle erotickou oddechovku zkrátka miluju, a to opravdu nejsem zarytá milovnice erotických knih s velkým množstvím sprostých slov.

Příběh Vyvrhela začíná tam, kde Psanec skončil. Proto, aby Bear zachránil svou milovanou Ti, přiznal se k vraždě, kterou nespáchal. Nyní je on ve vězení a ona pod ochranou rukou Kinga, který ji zajistil bodyguarda v podobě dívky s příznačným jménem – Rage. V bezpečí není ani Bear, protože když se ve vězení objeví muži z jeho bývalého gangu, nevypadá to, že by z vězení měl vyjít živý, i když možná je to celé jinak a Bearův život nabere trošku jiné obrátky.

Oba naše hlavní hrdiny čeká v příběhu mnoho překážek a nebezpečných hrozeb, několikrát zažijí bolest, několikrát budou bojovat o život a mnohdy to nevypadá, že by se svého pohádkového konce dočkali. Samotné vyvrcholení příběhu bylo velmi nečekané, některé postavy doslova povstaly z popela a objevily se ve zcela jiném světle. Posledních pár stran bylo velmi strhujících a poprvé jsem u této série měla dojem, že tahle kniha zkrátka neskončí happy endem. Ale co by to bylo za romantiku? Přiznám se, že příběh Beara a Thii se mi líbil mnohem více než příběh Ray a Kinga, proto byl závěr knihy pro mě i lehce dojemný.

Doufám, že u nás vyjde tahle série celá i s veškerými novelami a dodatky, protože hltám příběhy všech postav, které se zatím v knihách objevily a příští díl by nás konečně měl čekat Preppy, jehož příběh bude docela neobvyklý.

29.01.2024 5 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Ansel Packer čeká v cele smrti na popravu, ke které byl odsouzen za vraždu několika žen. Ansel sám zemřít nechce, jediné co kdy chtěl, bylo, aby byl pochopen, aby poznal něco podobného citům, které údajně nemá. Před popravou přemýšlí nad svým životem a doufá, že se mu přece jenom podaří smrti vyhnout. Zatímco tři ženy, které do života vraha chtě nechtě zasáhly, přemýšlí o tom, jak se s jeho zločiny vyrovnat a zahojit jizvy, které jim zanechal.

Z Poznámek k popravě jsem nadšená. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout a byla jsem vtažena do příběhu, u kterého jsem nutně potřebovala vědět, jak skončí. Těch 320 stránek uběhlo velmi rychle a to především díky stylizování a členění příběhu.

Kapitoly v knize jsou rozděleny na dva typy, a to na kapitoly s vrahem, který čeká na popravu, tyto kapitoly jsou psány du formou, tudíž vám dají možnost se více vžít do Anselova příběhu, seznámit se jeho těžkým životem a poznat jeho poslední myšlenky na tomto světě. Další kapitoly, které se s vrahovými střídají, jsou již psány v er formě a věnují se osudovým ženám, které Ansela nějakým způsobem ovlivnily – matka, sestra jeho manželky a vyšetřovatelka jeho zločinů. Zejména kapitoly Anselovy matky drsně popisovaly její život a vyrůstání jeho syna, díky kterému se možná stal tím, čím se stal. Tento způsob členění příběhu byl velmi zajímavý a moc se mi líbil. Různorodý styl vyprávění, drží čtenáře v pozoru a zároveň činí knihu výjimečnou.

Poněkud hořkosladký konec s nečekaným setkáním byl už jenom třešničkou na dortu zajímavého příběhu o vrahovi a o lidech, jejichž život vrah ovlivnil a navždy změnil.

Poznámky k popravě proto rozhodně doporučuji. Kniha je zajímavým thrillerovým a detektivním kouskem, který si jistě zaslouží vaši pozornost.

27.12.2023 5 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

V knize Hřbitov vypráví Warrenovi o svém milovaném státě Connecticut, kde nejen bydlí v malém městečku Monroe, ale kde se už od pradávna vyskytují tradice, které jsou spojené s paranormálními a nadpřirozenými jevy. Na začátku knihy se seznámíme s historií státu a nakonec nás Warrenovi ve svém vyprávění zavedou na hřbitov Union Cemetery, kde se stalo už několik podivných událostí od setkání s přízrakem mrtvé kamarádky po mrtvolu, která vyplula ze země, díky čemuž usvědčila svého vraha, jehož trápila ze záhrobí.

Musím se přiznat, že i když jsem si myslela, že jsem vesměs otrlá a horory vytrénovaná, měla jsem po knížce špatné spaní. Příběhy jsou krátké, ale velmi strašidelné a možná i o to víc, když si člověk uvědomí, že se všechny skutečně staly a prošly Warrenovým pod rukama.

Knížku doporučuji všem fanouškům hororů a milovníkům série The Conjuring, akorát pozor. Čtení v noci zásadně nedoporučuji.

28.09.2023 5 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Princezně Shiori koluje v krvi zakázaná magie, což se bohužel dlouho neudrží v tajnosti. Princeznina nevlastní matka, sama mocná čarodějka, princeznu vyžene a jejích šest bratrů promění v jeřáby. Navíc ještě Shiori prokleje a pokud princezna promluví, za každé vyslovené slovo zemře jeden z bratrů. Tak začíná příběh magie, lásky, boje o trůn a souboj s osudem o život šesti princů.

Šest rudých jeřábů je velmi zajímavý retellling pohádky Sedmero krkavců nebo spíše pohádky Šestero labutí, který autorka zasadila do neobvyklého prostředí Číny a z chudé dívky udělala nebojácnou princeznu oplývající zakázanou magií a vzpírající se domluvenému sňatku. Shiori si v příběhu skutečně projde mnoha hroznými událostmi a bude váhat, kdo je vlastně její přítel a kdo nepřítel. Naštěstí jí pomáhají nejen její bratři a dračí chlapec Seryu, ale také malá papírová společnice Kiki, kterou Šiori oživila pomoci své magie a která příběhu dodává vtip a ironii.

Šest rudých jeřábu řadím mezi nejlepší retellingy, které jsem kdy četla. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává, oceňuji také velmi netradiční postavy a magické bytosti a lehce naznačený milostný trojúhelník. Závěr příběhu byl pro mě nečekaný, protože kniha vás nutí přemýšlet pouze o jednom možném nepříteli, ale ukáže se, že nakonec není nic takového, jak se zdá. Jelikož byl konec otevřený, tak netrpělivě čekám na druhý díl, který snad brzo vyjde.

25.06.2023 5 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Lira siréna, která bere princům srdce a to doslova a nyní je svou matkou proměněna v obyčejnou smrtelnici. Elian princ, který zabijí sirény a jeho cílem je vypořádat se se Zhoubou princů, tedy sirénou, která zabila již sedmnáct následníků trůnu okolních království. Osudy těchto dvou nepřátel se vlivem několika okolností protnou a oba budou nuceni spolupracovat a vydat se na cestu za mocným artefaktem, kteří oba, i když s každý z jiného důvodu, touží získat. Dle mého je Píseň sirény zkrátka takový drsnější a krvavější retelling na Malou mořskou vílu, který příjemné překvapí.

Přiznám se, že jsem z počátku bojovala s oběma hlavními postavami, které mi nepřišly příliš sympatické. Postupem děje jsem jim ale přišla na chuť a pochopila jejich jednání a dostala se jim pod kůži. Děj ubíhá příjemnou rychlostí a plynule se vždy přesouváme při honbě za mocným artefaktem z jednoho zajímavého a nebezpečného prostředí do druhého. Hlavní postavy se postupně vtipně sbližují a vedlejší postavy je skvěle doplňují.

Piráti, sirény, mořské panny, chobotnice, okouzlující a nebojácný princ To vše dělá knihu výjimečnou a doporučuji ji tomu, kdo má rád dobrodružství, magické tvory, špetku romance a především zajímavou zápletku s nečekaným koncem.

12.05.2023 4 z 5

Podivný počátek Podivný počátek Deanna Raybourn

Veronica Speedwellová, cestovatelka a sečtělá znalkyně motýlů, vyrůstala se dvěma tetičkami, protože je nalezenec nebo to ji alespoň bylo tak řečeno. Po smrti jejich opatrovnic vychází najevo, že to celé mohlo kdysi být jinak a Veronica se ocitá v nebezpečí. Naštěstí se v pravou chvíli objeví záhadný německý baron, který Veronice poskytne ochranu v podobě nerudného Srokera. Ovšem díky souhře nešťastných událostí zůstali Veronika a Stoker sami a i přes velmi nesourodé povahy jsou nuceni spolupracovat a přijít celé zahradě na kloub.

Musím říct, že jsem knihou velmi mile překvapena. Hlavní hrdinka Veronica Speedwellová zkrátka není typická viktoriánská dáma, ale okouzlující Sherlock Holmes v sukni a naprosto si získá čtenáře svou bystrostí a bezprostředností a šarmantní Stoker ji zdatně sekunduje.

Děj plynul příjemným tempem a autorčin styl psaní je velmi čtivý, díky čemuž jsem knihu těžko odkládala a do dvou dnů měla dočteno. Líbilo se mi, že do knihy zapojila nejen reálné historické postavy, ale že připravila pro své hrdiny mnoho nástrah a zavedla také čtenáře do netradičních prostředí. V knize se tak mimo jiné podíváme do i prostředí varieté, kde vystupují vyvrhelové a monstra, dozvíme se více o Veroničině celosvětovém a nebezpečném cestování a také pár zajímavostí o motýlech, jejichž lov je Veroničinou vášní, a v neposlední řadě objevíme špinavá tajemství v těch nejvyšších společenských vrstvách viktoriánské Anglie. Zápletku knihy musím skutečně vyzvednout, protože byla opravdu velmi zajímavá a má nečekané rozuzlení.

Už teď netrpělivě vyčkávám pokračování a doufám, že Ocelot vydá všechny díly, protože tato série je opravdu návyková. A také potřebuji vědět, jak to bude s Veronicou a Stokerem, protože tenhle pár dvou tvrdohlavců je vskutku okouzlující

10.04.2023 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Konečně tu máme třetí díl téhle úžasné oddechové série od T. M. Frazier, ovšem teď opustíme Kinga, který nám malinko krásně ztatínkovatěl, a jeho milovanou Ray a přečteme si Bearův příběh, který je plný bolesti, vražd, boje a nečekané lásky.

S Bearem jsme se setkali již v prvním díle, kdy se zamiloval do Ray, ovšem ta nakonec podlehla samotnému Králi. Bear si poté mnoho vytrpěl a nyní je z něho rezignovaný muž bez gangu a s vnitřními démony. Když mu ovšem cestu zkříží Thia, jeho život se změní. Bear totiž kdysi slíbil v legraci malé Thie laskavost a nyní již dospělá Thia potřebuje tuto laskavost využít.

Příběh třetí knihy se mi skutečně líbil. Zápletka byla drsná, neotřelá a samozřejmě nechyběly zajímavé a nečekané zvraty. Co se týče postav, tak Thia nebyla ta klasická dívka v nouzi a Bear nebyl typický chrabrý zachránce. Oba si nesli svá traumata a trvalo dlouho, než si k sobě našli tu správnou cestu, která byla skutečně trnitá a plná bolesti a nakonec i vykoupení. Oceňuji také, že autorka tu zbytečně neplýtvala erotickými scénami a více se soustředila na psychologii postav.

02.01.2023 5 z 5

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

V jaké míře nás ovlivňují rodiče? Jaký byl vlastně otec zrůdy, která navěky změnila světové dějiny a nechala zavraždit miliony nevinných lidí? Na tyto otázky se nám pokusí dát odpovědi kniha Hitlerův otec.

Hned na úvod recenze musím říct, že neskutečné obdivuji autora knihy, který si dal obrovskou práci a pracoval s tolika zdroji a prameny, aby nám poskytl detailní rozbor života a osobnosti Aloise Hitlera a samozřejmě i jeho syna Adolfa. Hitlerův otec je skutečně obsáhlá a informačně vyčerpávající historie jedné německé rodiny, jejíž člen změnil světové dějiny. Oceňuji také dobové fotografie, dokumenty a dopisy, které knihu doprovázely.

Kniha se mi velmi líbila. Vím, že tento typ knihy nebude každému vyhovovat, ale velmi doporučuji všem, kdo se zajímají o historii Druhé světové války a osobnost Adolfa Hitlera, protože Hitlerův otec vám dá skutečný pohled na vůdcovo dětství, které si on, samozřejmě v rámci propagandy, přikrášlil.

Za mě opravdu velmi povedený kousek z biografické literatury, který si zaslouží pozornost.

04.09.2022 4 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Předchozí dvě knihy z edice Stranger Things mě úplně neoslnily, přesto jsem se rozhodla dát šanci třetí, jelikož pojednává o postavě Max, která patří mezi mé nejoblíbenější charaktery ze seriálu. Oceňuji hlavně také to, že je kniha plně zasazena do děje seriálu a ne před ním, což mi u předchozích knih (hlavně u té druhé o Hopperovi) prostě nevyhovovalo.

Jedná se o události druhé série, které vidíme z pohledu Max – nové obyvatelky malebného městečka Hawkins, kde je každý na každého milý a kde každý každého zná. Dozvíme se více o Maxině minulosti, o její rodině a také především o složitém vztahu s jejím nevlastním bratrem Billym, který je opravdu mnohem a mnohem napjatější a toxičtější, než se v seriálu mohlo zdát. Billyho jsem v seriálu neměla ráda, troufám si říct, že v knize je ještě mnohem horší a dělá odporné věci, ovšem na druhou stranu tu opět čteme o událostech, které ho změnily a že jeho otec opravdu nebyl vzorem otcovské lásky. Kapitoly o Maximě minulosti byly velmi zajímavé a daly mi na její postavu trošku jiný náhled a vzhledem k událostem nejnovější čtvrté série, je to všechno o to smutnější.

Knížku určitě doporučuji všem fanouškům seriálu, kteří chtějí získat větší vhled do svých oblíbených postav, dozvědět se více o jejich myšlenkových pochodech a rozšířit si také znalosti o jednotlivých scénách ze seriálu z jejich pohledu.

29.07.2022 4 z 5

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Vítejte ve světě, kde chybí spánek, kde lidé 24 hodin bdí a mnozí z nich by dali cokoliv, aby se jim spánku zase dostalo. Vítejte ve světě, který je rozdělen na 4 kvadranty podle společenského postavení, vlivu a majetku a kde se těžko postupuje výše. Jednou chudák, navždy chudák.

Hlavní hrdina knihy Jacob, toreador bojující s robotickými býky, je jedním z dealerů Sladkých snů, které lidem spánek dopřejí. Sám patří ke čtvrtému kvadrantu a doufá, že si jednou polepší. Když přijde zajímavá nabídka od muže z prvního kvadrantu Dashiella, Jacob doufá, že se mu naskytla příležitost na lepší život, ovšem netuší, že se celý jeho svět rázem obrátí vzhůru nohama. Jacob se náhle stává důležitou postavou ve hře o nový svět. Protože, co když se najednou objeví někdo, kdo skutečně potřebuje spát? Co když je možnost vrátit svět do normálu? Bude to vůbec ve světě, kde lidé mohou 24 hodin pracovat, žádoucí?

Děj knihy krásně plyne, je plný nečekaných zvratů a především má kniha zajímavou a neotřelou zápletku a sympatického hlavního hrdinu. Příjemné byly také pasáže, kdy Jacob dostává rady od svého guru Leonky, k němuž se mnozí lidé uchylovali, protože jak jinak relaxovat ve světě bez spánku, než pomocí meditace.

Knize nemám opravdu co vytknout, snad možná, že jsem pro dvě osoby čekala šťastný romantický (ano, prostě celá já) konec, ale nedočkala jsem se. Možná, že se dočkáme dalšího dílu? Stále žasnu nad tím, jak autorka mohla stvořit tak zajímavý dystopický svět s úžasnou zápletkou o boji se systémem, o cestě za lepším životem a o nedostatku mírumilovného spánku. Samotný konec byl už jenom třešničkou na dortu.

24.07.2022 5 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Miren Elliotová patří do proslulého a tajemného rodu O’Malleyů, i když by mnohdy byla ráda, aby do tohoto chladného a podivného rodu nepatřila. Její matka je zklamáním rodiny, jelikož si vzala obyčejného muže, Miren se vzdala a odešla. Babička je k Miren odměřená a dědeček, který ji měl opravdu rád, zrovna zemřel. Jeho smrtí začíná příběh o nuceném sňatku, touze po svobodě a především o rozluštění rodinného tajemství.

Kniha sice z počátku měla měla docela pomalé tempo a taky jsem se dlouho sžívala s hlavní hrdinkou, ovšem oceňuji detailní popisy a to jak pochmurného okolí, tak spletených vztahů a zvláštních postav. Konec se už ale ubíral příjemným tempem a přišel s úžasným a pro mě nečekaným rozuzlením.

Zamilovala jsem si především pohádkové příběhy, které úžasnou formou čtenáři přibližovaly historii rodiny O’Malley. Celkově se mi fantasy prvky v knize moc líbily a i když se zdálo, že jsou skutečně pouze báchorkou, pravda poté byla jinde a závěrečné odhalení jsem vážně nečekala.

Pláč zavřených předků je zajímavá kniha s hororovými prvky, která má možná že začátku pomalejší tempo a ne úplně zajímavou hlavní hrdinku, vyvažuje to ale pochmurným prostředím, zvláštní rodinnou historií a především kouzelně děsivými a zdánlivě pohádkovými příběhy.

04.07.2022 4 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Několik desetiletí obchází kolem městečka Cold Creek brutální vrah mladých žen. Hlavní hrdinka Hailey je sirotek, který musí žít u příbuzných a zrovna dvakrát si nerozumí se svým slizkým nevlastním strýcem Vaughnem. Volí proto útěk do hor a je poté považována za další oběť bestiálního vraha. O rok později se do Cold Creek vydává Beth, jejíž sestra Amber se bohužel stala jeho další skutečnou obětí. Smutné osudy těchto dvou dívek se protnou a změní život celého městečka.

Knihy od Chevy Stevens mám moc ráda, ať už je to Stále nezvěstná či Nenechám tě odejít, tak jsem nikdy nebyla zklamaná a vždy jsem dostala svižný příběh plný napětí, brutalita, netradičních postav a zajímavých zvratů. Příběh Hailey byl velmi smutný a zároveň silný, jelikož to rozhodně nebyla křehká květinka, která si nechala všechno líbit. Naproti tomu Beth pocházela z věřící rodiny a s problémy se nevypořádávala zrovna dobrým způsobem. Z počátku jsem si k oběma postavám hledala cestu, ale nakonec si mě svou sílou a odhodlaností získaly a nemohla jsem se od jejich příběhů odtrhnout.

Stejně jako u Nenechám tě odejít, mě i u Temných cest překvapil konec, u kterého jsem si říkala, že to není možné, že jsem se přece nenechala takhle zmást. Autorka tak nějak poukazuje na to, kdo by s tím vším mohl mít něco společného a najednou se vše zaměří jiným směrem, který jsem tedy já vůbec neočekávala. Temné cesty jsou za mě velmi povedený thriller se zajímavou zápletkou, bolestivým utrpením a naprosto neočekávaným koncem a rozhodně knihu doporučuji. Chevy Stevens opět nezklamala.

21.12.2021 5 z 5

Nespasitelní Nespasitelní Michael R. Fletcher

Příběh je opravdu velmi čtivý a stránky ubývají rychle. Hlavní postavy si mě, i přes jejich šílené povahy, získaly. Líbila se mi ta netradičnost a originálnost příběhu a jeho samotné rozuzlení na šíleném a drsném konci, který sice není pro naše postavy ideální, ale je jasné, že tímto příběh rozhodně nekončí a já se opravdu těším na další díl a myslím, že jsem našla další kruté fantasy, které mě vtáhlo do děje a nepustilo.

20.05.2020 5 z 5