Anna27 Anna27 komentáře u knih

Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Paul Roland

Tento autor má talent na psaní a popis událostí za 2 sv. v. Jeho knihy se čtou samy, člověk se tam dozví spoustu nových informací i formát knih je skvělý.

10.11.2019 5 z 5

Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Manfred Lütz

Souhlasím s komentářem níže. Kniha je zajímavá, ale taky mi přišla bez citu. Pořád se stáčela hlavně k tématu víry a Boha a v zásadě nic jiného důležitějšího se neprobralo. Každopádně stojí za přečtení.

10.11.2019 3 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

V knize se dozvíte jak o programu Lebensborn, tak o situaci v Jugoslávii za 2. sv. v. a situaci v Německu při nástupu komunistů k moci. Ani si neumím představit, jak se Erika cítila, když se dozvěděla o své identitě pravdu. Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

05.11.2019 5 z 5

Láska poté Láska poté Marceline Loridan-Ivens

Občas jsem musela pár věcí přečíst 2x, abych si ujasnila události a informace, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadilo. Autorka si po zkušenostech v lágru a smrti otce zasloužila žít plnohodnotný a bohatý život (teď hlavně myslím i co se milenců týče). Muselo být velmi těžké otevřít se po takovém utrpení někomu dalšímu. Všichni lidé, co dokázali s takovým osudem žít, mají můj obdiv.

03.11.2019 2 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Zajimavé. Jsem zvědavá na film.

13.10.2019 3 z 5

Vina Vina Ferdinand Von Schirach

Zajimavé povídky. Mnohdy z nich běhal mráz po zádech, ale byly čtivé, nepostrádaly napětí.

05.10.2019 5 z 5

Kniha haiku Kniha haiku Jack Kerouac

Čistě japonské haiku se mi pod kůži vrylo víc než tohle západní. Ale i zde byly některé dobře napsané i úsměvné (trefné). Haiku se mi zamlouvá, čím dál více.

06.09.2019 4 z 5

Kundrattoff Kundrattoff Martin Andrey (p)

Musím říct, že se kniha četla dobře. Pokud si nepřipustíte, že autor čerpal z vlastních zkušeností, jako lečící se alkoholik s problémy jak ve vztazích, tak v práci, tak to není nic, co byste nezvládli přečíst. Rozhodně jsem ale ráda, že neznám člověka, co by tímhle stylem života žil.

01.09.2019 3 z 5

101 burgerů a sliderů 101 burgerů a sliderů kolektiv autorů

Výborné recepty jak pro masožravce, tak pro nás vegoše. Už se těším, jak z ní budu vařit. Nádherné zpracování, fakt super kniha.

29.08.2019 5 z 5

Salátové variace Salátové variace Drees Koren

Výborné recepty, krásné zpracování a fotky.

29.08.2019 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Vtipné, poučné. Navíc krásné ilustrace. Umím si představit, že na ni dětem v knihovně udělám besedu. :)

24.08.2019 5 z 5

Fridolína, Antonína a malá Mína Fridolína, Antonína a malá Mína Olga Černá

3 panenky, které ožívají, když jdou děti spát. Jako malá jsem tomu věřila, že moji plyšáci přes noc vedou svůj vlastní život. Zajímavé ilustrace. :)

23.08.2019 4 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Zas jiný styl psaní, než jsem zvyklá, ale byl zajímavý, čtivý a bavilo mě to.

22.08.2019 4 z 5

Do žížal se nekouše Do žížal se nekouše Alena Hrachovcová

Povídky nejsou špatné. Jsou ze života,milé. Jediné, co mě vadilo byl totálně neschopný manžel. Autorka skoro v každé povídce zmiňuje jeho přístup k ní i k práci doma - buranský. Pokud je to podle pravdy, tak je mi líto, že je celý život na vše sama.

15.08.2019 1 z 5

Už měkoně vyvádějí Už měkoně vyvádějí Dagmar Urbánková

Našla jsem se asi jen ve dvou ilustracích - že na záchodě za dvířky někdo je a že mi v břichu po pecce vyroste meloun. :-D Jinak v ničem, ale jako nápad na knihu dobrý, jen vymyslet opravdu reálné věci, čemu jsme jako děti věřili, myslím, že by se daly vybrat lepší.

14.08.2019 2 z 5

Hitler: Psychiatrické posudky - Vůdcovo šílenství Hitler: Psychiatrické posudky - Vůdcovo šílenství Nigel Cawthorne

Mně se kniha líbila. Občas tam jsou věty, které se opakují, ale to u tohohle tématu není nikdy na škodu. Má 124 stran z toho půlku tvoří obrázky, takže nic, co by ani nečtenář nezvládl. Je to hezky zpracované, bývají tam i úryvky z Mein Kampf, o to je to zajímavější. Zase to nastínilo Hitlera z jiného úhlu,rozhodně stojí za přečtení.

11.08.2019 5 z 5

Dvě staré babky Dvě staré babky Toon Tellegen

Místy vtipné, přišlo mi to ale opravdu absurdní, že tohle někdo dokáže napsat. Hloubku v tom opravdu nenajdete.

20.07.2019 1 z 5

Napíšu verše kytkám na listy Napíšu verše kytkám na listy William Blake

Tahle kniha byla zklamáním. Od půlky jsem dočetla s donucením. Básně, ani myšlenky autora se mi nikterak nelíbily.

10.07.2019 2 z 5

Do pr.…, berte život takový, jaký je Do pr.…, berte život takový, jaký je John C. Parkin

Upřímně mi kniha nic nedala. Přečetla jsem ji celou, četla se dobře, ale čekala jsem od ní něco víc a když už ne moudro, tak aspoň ironii a nadsázku. Podruhé ji už neotevřu. Není to klasická psychologická kniha se špetkou humoru, jsou to prostě zápisky jednoho člověka, který v jedné kapitole něco napíše a v druhé to vyvrací a tak to dělá až do konce. Další díl už si nekoupím.

23.06.2019 2 z 5

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

První půlka knihy mě bavila, s tou druhou už to bylo horší. Nijak mě to nebavilo. Už jsem pár knih se sexuálním tématem četla. Knihy, které ve vás vyvolají nějaké emoce tímhle směrem. Bohužel s touhle knihou jsem neměla emoce žádné. Nic, prostě jsem ji jen přečetla.

24.05.2019 2 z 5