Anita8 Anita8 komentáře u knih

Příliš horké léto Příliš horké léto Mikaela Bley

Zivot na videckom statku je popisany tak , ze citite, ako vam muchy sadaju na spotene celo, a v topanke vas skriabe slama, atmosfera vyborna. Presne toto prostredie mam rada, dedina plna svojskych ludi, klebety , zastieranie pravdy, zle deti (mimochodom, scena s nimi bola brutalna), otravny napadnik, trochu erotiky . Pre mna prekvapivy zaver, originalne rozuzlenie. Milujem tu včelu na obalke , viedla ma za nos cely cas :-).

POZOR jindrich 7442 podo mnou dal SPOILER

31.12.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Velmi pekná obálka, dobre sa cita, ale od zaveru som cakala viac. Iba by som opakovala, co uz ini nizsie popisali.
Príbeh sa mi pripomenul inu seversku knihu: Příliš horké léto od Mikaela Bley .

31.12.2018 3 z 5

Tri minúty Tri minúty Anders Roslund

Inteligentný thriller pohybujuci sa temach špionáž, military, kolumbijska mafia. Velmi dobre sa cita. Knihu som kvoli povinnostiam musela citat na etapy , preto mi dobre padlo, ze autori opakuju dost casto kto je kto , kto s kym a preco. Pre lepsi zazitok odporucam precitat najprv Tri sekundy , kvoli suvislostiam v minulosti, ale nie je to nevyhnutne. Ak ste ich citali , Tri minuty su o stupienok zlozitejsie citanie, a teda hodnotenie 3 minut by som dala o bodik menej . Od polky sa uz neda kniha odložiť. Technicky princip klucovej situacie vtesnanej do 3 minut som nepochopila, snád sa to bude dat vygooglit . Tesim sa na Tri hodiny :-)

31.12.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Dobre napísaný skoro až horor. Nedá sa prestať čítať. Napriek tomu mám pocit, akoby mi šiel pred očami treťotriedny americký thriller. Správanie malého dievčatka bolo neprimerané veku. Spadá do kategórie knižiek, ktoré nechcem mať doma. Dobré, ale bez pridanej hodnoty.

21.12.2018 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Výborne napísané, zamotaný dej, trošku nechutné, trošku divné, ale absolútne nepredvídateľné. Záver všetko vysvetlil a prekvapil ma. Vidno že autorka je novinárka a má vycibrený štýl. Teším sa na jej ďalšie knižky.

21.12.2018

Náš velký útěk Náš velký útěk Andrea Hejlskov

Autorka má trochu kostrbatý štýl rozprávania, ale snažila sa všetky pocity, starosti emócie zachytiť tak, ako postupne prichádzali. Žili zo 4000 svédskych korun - prídavky na deti, t.j cca 386 eur, cca 10000 CZK )" plus dary od sympatizujúcich ľudí, sem tam zaplatená prednáška o bývaní v lese a blogovanie. Nakupovali v supermarketoch. Nevedeli čo s odpadkami. Rúbali les hlava nehlava. Co môže byť úsmevné pre každého nášho chalupára , záhradkára. Je obdivuhodné, že išli do toho celá rodina aj s celkom malým dieťaťom, úplne bez akýchkoľvek minimálnych skúseností. Vlastne na naše pomery chalupárčili, bez studne a bez elektriny a vydržali celý rok. Napriek tomu, pekný a otvorený príbeh, a hlavne záver, kde sami prišli na to, že život v lese má a mal odjakživa svoje pravidlá, že súdržnosť a vzájomná pomoc je nadovšetko. Aby tam bolo dobre. Aby mohli ostať.

13.12.2018 4 z 5