Příliš horké léto

Reportérka krimizpráv Ellen Tammová odjíždí jednoho horkého srpnového dne ze Stockholmu domů. Poslední případ příliš rozčeřil vzpomínky na její minulost, a tak se teď vrací na místo, kde všechno začalo – tehdy osmiletá Ellen přišla za tragických okolností o sestru-dvojče. Cestou se dozvídá, že se nedaleko našlo tělo mrtvé ženy, kterou někdo ubil k smrti. Jenomže ženu podle všeho nikdo z místních neznal a její vražda otřese celým městečkem. Ellen začne po osudu záhadné ženy pátrat, čím víc se však případem zabývá, tím víc se vynořují její vlastní zasuté vzpomínky. A vychází najevo, že ve zdánlivě idylické vesničce není nic, jak se zdá – a to ani smrt Elleniny sestry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378354/prilis-horke-leto-BJv-378354.jpg 3.824

Ellen Tammová (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Liv (2016)

Kniha Příliš horké léto

čtenářkax

Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila. Četla jsem pokaždé, když jsem měla volnou chvilku. Vyšetřování vraždy z pohledu TV reportérky. A navíc snaha konečně vyřešit tragédii, kterou zažila v dětství. Trochu mě zaskočil závěr. Přišlo mi to utnute. Kontrolovala jsem, jestli nechybi nějaká stránka. Třeba vytrhly epilog a nic. Tak třeba bude pokračování. Jinak super

L.Helena

Dávám čtyři *, ale doslova s "odřenýma ušima". V první půlce jsem se musela místy do čtení nutit, unikaly mi souvislosti a bylo tam dost vaty. Pak se vyjasnily vztahy mezi postavami a začalo to být docela čtivé, hlavně z toho důvodu, že se vlastně řešily dvě dějové linie - vražda Liv a smrt Ellenina dvojčete v minulosti. Některé záležitosti mi však i přesto přišly nedořešené. Nebo že by snad autorka plánovala další pokračování?

astra3

Druhá kniha autorky se mi líbila. Byla čtivá a měla spád. Doporučuji.

Marcela.sla

Moc se kniha líbila, i její první díl.

Anita8
31.12.2018

Zivot na videckom statku je popisany tak , ze citite, ako vam muchy sadaju na spotene celo, a v topanke vas skriabe slama, atmosfera vyborna. Presne toto prostredie mam rada, dedina plna svojskych ludi, klebety , zastieranie pravdy, zle deti (mimochodom, scena s nimi bola brutalna), otravny napadnik, trochu erotiky . Pre mna prekvapivy zaver, originalne rozuzlenie. Milujem tu včelu na obalke , viedla ma za nos cely cas :-).

POZOR jindrich 7442 podo mnou dal SPOILER

jindrich7442
07.11.2018

Jediné co můžu říct, že jsem se s touto knihou cítil jako na houpačce. To že kniha není můj šálek kávy jsem věděl už když jsem se rozhodoval "číst či nečíst". Čtenářská výzva byla silnější a tak jsem začal. Nevím zda to bylo negativním pohledem, ale z počátku mě kniha celkem překvapila a zaujala. V první třetině knihy kdy nelze bezprostředně jednotlivé příběhy provázat, jste plni očekávání co bude dál. Několik zajímavých situcí, kdy ve Vás roste napětí, co se z toho vyklube, je nakonec crescendo ukončeno a příběh plyne dál svým vláčným způsobem. Druhá třetina je tedy o to napínavější, neboť člověk očekává nějaké to vyvrcholení... A zde měla autorka přestat psát... neboť dál už to byla nuda, nuda, nuda...
Potenciál psychopatické postavy Didrika - evidentně nevyužit. Proč Jimmyho nenašli mrtvýho ve výtahu po jejich setkání v bytě? To samé bych řekl u Beatric - pokud v knize z někoho udělam tak psychicky narušenou osobu, a nechám jí opakovaně a brutálně ublížit hlavní postavě, tak bych čekal, že vraždu spáchala ona. Ostatně motiv měla. Varianta s homosexuální Carol byla nudná. Nemluvě o tom, že ženská s celoživotní kariérou u policie, brutálně umlátí jinou ženu a potom se jen tak zastřelí?

Pípasek
13.10.2018

Příjemné, napínavé počtení.

nikolryskova
09.10.2018

Stojí za přečtení, poutavý příběh, skvělý spád. Pro mě napínavá a zábavná kniha! :-)

Levhart
Levhart