angloumene angloumene komentáře u knih

Na venkově Na venkově Stéphanie Babin

Jedna z nejoblíbeněkších drobkových knih tak mezi 8-12 měsíci. Otevírací okénka rychle zmizela, ale malá malá mělo rozhodně úspěch

10.01.2024 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si myli podlahu (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si myli podlahu (adaptace) Eduard Hofman

Synova srdcovka to zatím není. Ale hodně pejsků a kočiček nikdy nezklame (1,5 roku).

10.01.2024 4 z 5

Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáč (p)

Knížka spíš pro rodiče než děti. Vtipné jako dárek od nezbedného strýčka, jiný přínos nevidím.

10.01.2024 2 z 5

Bagry Bagry Andrea Erne

Zatím asi největší zklamání z celé série. Bagry jsou relativně zajímavé, otevírací okénka nezklamou a hledačka na poslední stránce je zajímavá...Ale bohužel text k bourání domu je duplicitně na dvou stranách :/

10.01.2024 2 z 5

Začínám se ptát Začínám se ptát neznámý - neuveden

Tématicky mi kniha přijde pěkná a poměrně koncepční. Jen sněhuláka bych nahradila něčím celoročním. Syn ale preferuje více interaktivní četbu.

09.01.2024 3 z 5

Dobrý den, autíčko! Dobrý den, autíčko! Nathalie Choux

Skvělé leporelo, které ročního syna zaujalo natolik, že teď ve dvou letech budu pořizovat podruhé. Auto bezvadně bliká, tankuje benzín a navíc příběh rámuje koťátko. Co víc si přát

Auta a náklaďáky Auta a náklaďáky Andrea Erne

Spolu s Železnicí patří mezi nejoblíbenější knihy z edice. Zaujme řadou lákavých dopravních prostředků (policie, hasiči, betonpumpa) nebo třeba mytím motorky. Obsahuje milé detaily jako je hračka auta v kufru auta atp. Stálice asi od roku a půl.

Traktor Traktor Andrea Erne

Železnice je u nás přeci jen na prvním místě, ale i Traktor dokáže zaujmout. Malba je jednodušší, zřejmě cílená na úplná prťata. My knihou listujeme asi od roku a půl.

09.01.2024 4 z 5

Kde je paní Slepice? Kde je paní Slepice? Ingela Peterson Arrhenius

Jedno z prvních synových slov bylo něco jako taadyjeeee. Takže rozhodně doporučuji. Skvělá zábava už někdy od 9 měsíců.

Železnice Železnice Andrea Erne

Syn knihu miluje už asi tak od roku a půl. Rozhodně nesmí chybět v knihovničce žádného mini-milovníka vlaků. Poslední strana s cestujícímy, kteří po kolejích dojedou do své destinace je nejlepší

Mýty kmene Čechů Mýty kmene Čechů Dušan Třeštík

Pro mě jako naprostého laika byly Mýty kmene Čechů takový bonbonek. Autor klade nezvyklé otázky a čtenáře provází spletitým labyrintem lidských mýtů. Nemá smysl chodit kolem horké kaše - i přes absenci přímých písemných dokladů se zdá, že Čechové se mají o co opírat. Teď jen doufám, že tahle publikace inspiruje nějakého romanopisce.

18.11.2023 4 z 5

Velikonoce našich babiček Velikonoce našich babiček Alena Scheinostová

Konečně mám celé svátky jara zasazené do uceleného kontextu. Tak třeba - vždycky mi vrtalo hlavou, proč se konají zabijačky na masopust. Vždyť přece maso a půst je pravý opak zabijačky!
Naštěstí mi autorky představily nejen masopustní, ale i mnohé další známé i neznámé tradice a svátky. Díky za to. Teď už jen počkat, až se začne blížit jaro, abych malý kousek znovuobjevené tradice mohla vplést i do našich domácích zvyků.

18.11.2023 5 z 5

Slova Slova Jean-Paul Sartre

Jaký je dětství budoucího filosofa?

17.11.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poetika malého prince někoho zasáhne přímo do srdce a někoho prostě jen zaujme fantazijí nabité vyprávění o životě blízko smrti.

17.11.2023 4 z 5

Ulicemi Hostivaře a Horních Měcholup Ulicemi Hostivaře a Horních Měcholup Pavlína Nejedlíková

Jedná se o lokální dílko, ale vzhledem k tomu, že ulicemi Hostivaře procházím dnes a denně, moc jsem si ho užila.

Lepší šatník, lepší svět Lepší šatník, lepší svět Eva Urbanová

Přiznávám, že jsem čekala víc. Nejvíc mě zaujala autobiografická část o vniku Nily. Část věnující se šatníku je strašně povrchní. Stejně tak jako ekologicko-humanistická pasáž. Např. některé textilie uvedené jako ekologické se i přes rostlinný původ za ekologické považovat rozhodně nedají...

17.11.2023 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Trošku obšírnější argument jednoduché větičky: Svět je lepší, než si myslíte! Testament Hanse Roslinga dokáže člověka povzbudit a zároveň držet pevnýma nohama při zemi. Ano z literárního hlediska se najde pár drobností na kterých by bylo možné zapracovat, i přes to zůstává Faktomluva dílem, které naše doba potřebuje.

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Příjemné čtení o Jáje, která najde řešení každé lumpárny a jejich dvou kamarádech větrných bratřích. Vyvrcholení každé pohádky je takové usměvavé. Prostě ideální na dobrou noc.

03.11.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moje prvnotní nadšení nad čtivostí a milým humorem postupně střídala nuda plynoucí z neměnného stereotypu. Nerozvážné mladické putování v přerodu na dvacetkrát psanou slohovku, pevně sešněrovanou korzetem, který má připomínat onu nerozvážnost. Na atrativitě by molh přidat kratší formát nebo kdybych knihu četla s větším odstupem.

27.08.2023 3 z 5

Máte stále hlad? Máte stále hlad? David Ludwig

Skrze srozumitelně popsaný vývoj epidemie obezity autor vysvětluje, proč se řadě z nás nedaří udržet svou ideální váhu. Zjevně se nejedná o selhání jednotlivce, ale celé společnosti. A právě proto je tak těžké zůstat mimo řadu a stravovat se udržitelně. Tím se dostávám k hlavnímu téma knihy. Pokud jste kladně odpověděli na otázku stálého hladu, David Ludvig nabízí řešení.
Omezení sacharidů a v podstatě libovolná komzumace tuků a bílkovin. Prostě dieta s jasným cílem - předejít hladovění. Naopak tělo dostatečně vyživit a zajistit si tak dobrou náladu a snad i dlouhověkost.
Vše srozumitelně, podepřeno vlastním výzkumem i řadou dalších studií. Pokud si přejete změnit svůj životní styl, je Máte stále hlad? vhodnou oporou. Zaujme i ty, kteří touží po vzdělání pouze v teoretické rovině.

27.08.2023 4 z 5