angloumene angloumene komentáře u knih

Jak to žije v cukrárně Jak to žije v cukrárně Louise Forshaw

Cukrárna je moje oblíbená a vlastně také favorit snad všech dětí, kterým jsem jim dala do ruky. Líbí se mi, že téma je ze života. Můžeme si se synem povídat, pro koho je která káva, že si paní dá obloženou bagetu atp. Nejzábavnější prvek je samozřejmě platební terminál... Po všech směrech super knížečka.

14.04.2024 5 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Walt Disney

Kniha působí strašně zkratkovině, skáče bez kontextu z jedné scény na druhou. Obrázky jsou pěkné, ale i tak z knihovničky pro syna vyřazuji...

14.04.2024 3 z 5

Vybarvi mě! Náklaďáky Vybarvi mě! Náklaďáky Lindsay Sagar

Kniha u které syn zatím strávil nejvíc času. Zhruba od roku a půl kdy už zvládl sám hezky 'vybarvovat' ho malování baví i teď ve více jak dvou letech. Z knihy je sice už spíš salátové vydání, ale investice se bohatě vyplatila... Doporučuji všemi deseti.

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Výhodou pro život je vyhledávat situace, kde mohou vznikat pozitivní černé labutě. Pokud se nějaká objeví, využít příležitost.

Krom tohoto ryze praktického výstupu Černá labuť ze všeho nejvíc poukazuje na zjevnou vychýlenost lidských předpokladů.

Kromě občasného snad až příliš asertivního přístupu skvělá kniha. K Talebovi se ještě vrátím.

Jedinečný svět vlaků Jedinečný svět vlaků Colin King

Myslím, že je určena spíš pro děti od tří let, ale syn se jí jako čerstvý dvouleťák nemůže nabažit.

10.03.2024 5 z 5

Na statku: Velká knížka pro malé vypravěče Na statku: Velká knížka pro malé vypravěče Max Walther

Knihu jsme si se synem užívaly už někdy kolem třičtvrtě roku až do roku a půl. Teď máme odmlku a těším se až se ke statku za vrátíme, až budou synovi tři.

Příroda Příroda kolektiv autorů

Kniha se mi líbí. Jen moc nechápu, že spousta okének skrývá pouze text (moc pětiletých přece nečte). Za to třeba stránka s počítáním je super.

Dostali jsme jako dárek pro dvouleťáka a zatím knize moc nerozumí, myslím že se opravdu více hodí až pro 3+.

10.03.2024 4 z 5

Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Michal Černík

Rozhodně podařený výběr tradičních říkadel a krátkých pohádek pro dvouleté děti. Se synem doporučujeme i v konkurenci moderních knih.

Víš, kam chodí kakat myš? Víš, kam chodí kakat myš? Guido Van Genechten

Vtipná kniha o různých bobcích v nočníku, navíc s překvapením na konci! Syn (čerstvé dva roky) jde potom taky vždycky kakat, ale nikdy nic nevykaká

Zvířátka v ZOO Zvířátka v ZOO Libor Drobný

Takhle mluvící kniha se podle mě moc nepovedla. Ilustrace zvířat s typickými lidskými charakteristikami je pro dvouleté děti docela matoucí. Zvuky zvířat dělají lidé, takže nejsou moc věrohodné. Naopak při kliknutí na pozadí se ozve velmi hlasitý reálný zvuk slona a zavrčení lva/tygra a syn se toho bojí.

10.03.2024 2 z 5

Dopravní prostředky Dopravní prostředky Lucie Krystlíková

Super kniha na seznámení se s kouzelnou tužkou. Syn chápal koncept už na přelomu roku a dvou let. Jednoduchá ilustrace, super reálné zvuky. Jen metro by se mohlo jmenovat prostě metro

Vlakem celým rokem Vlakem celým rokem neznámý - neuveden

Kniha je neskutečně zábavná hlavně pro rodiče. Veselé a vtipné texty i písničky, které jsou zároveň vhodné i pro děti. Syn u ní ale v tuhle chvíli (čerstvé dva roky) moc dlouho nevydrží - předpokládám, že ho pohltí víc cca za půl roku, kdy začne chápat, že kočky přišly na mlíko, jede se skrz roční období atp. Zatím klasicky vede vagon s auty.

Zpívánky 1 Zpívánky 1 Ladislava Pechová

Písničky jsou poměrně hezky zasazeny do příběhu, grafika je jednoduchá, takže si s knihou vyhraje i náš dvouleťák. Doma si jen tak nezpíváme, takže tohle je super nástroj jak syna s těmito 'klasikami' seznámit.

Česká říkadla Česká říkadla neznámý - neuveden

Vybranná česká říkadla. Mně kniha nenadchla, ale synovi se moc líbí. Nrjvíc ho bavila kolem roku a půl.

Jak to žije na stavbě Jak to žije na stavbě Rebecca Finn

Kniha se dobře ovládá a zvládnou to i menší děti kolem 1 roku. Syna baví i teď ve dvou letech. Jediné, co ho znervózňuje je bouraní domu na první stránce.

10.03.2024 4 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak psali psaní (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak psali psaní (adaptace) Eduard Hofman

V konkurenci moderních knih už syna (1-2 roky) série povídání O pejskovi a kočičce tolik nebaví. Uvidíme, jestli ho ještě nechytne až se bude učit číst.

10.03.2024 3 z 5

Velké objevy pro malé objevitele: V lese Velké objevy pro malé objevitele: V lese Anne-Kathrin Behl

Syna tyto pohyblivé knížky nejvíc bavili kolem jednoho roku. U této knihy jsou ale pohyblivé části hodně tuhé, takže ji bezvadně ovládá až teď, kdy mu jsou dva. Kniha ho už ale tolik nebaví.

Abeceda Abeceda kolektiv autorů

Jakožto rodiče mě knihy s jednoduchymi fotografiemi a popiskem toho, co představují, moc nebaví. Důležitější ale je, že syna baví hodně. Nejvíc si knihu užíval kolem roku a půl.

Knížka Knížka Hervé Tullet

Přidávám se k řadě dalších pozitivních rezencí. Když spolu s dvouleťákem jdem číst knížku - nejčastěji to je právě 'ťuk-ťuk'.

17.02.2024 5 z 5

Zasadil dědek řepu Zasadil dědek řepu František Hrubín

Nestárnoucí klasika. Můj dvouleťák si knížečku rád prochází. Pěkná kresba, příběh má vtipnou pointu.

17.02.2024 4 z 5