angiek angiek komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Moc pěkná a vtipná knížka,překlad si určitě zaslouží obdiv,přiblížil strasti cizího jazyka dokonale .

27.05.2015 4 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Když jsem ji brala do ruky a viděla jen pár stránek,skoro jsem neměla chuť jí číst.Říkala jsem si: nebylo o čem psát? Naopak,kniha mě nadchla,všechno mělo svůj smysl a Lauren má můj hluboký obdiv jak se se vším, co jí osud připravil,popasovala.Ne každý by měl v dané situaci tolik "zdravého" rozumu a tolik vůle k životu,tolik snahy vidět své milované živé a nepřipravit jim bolest,kterou očekávali.Budu jí číst znovu a zas.

20.08.2014 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Jedna z mých oblíbených.Ráda a opět otevřu tuto milou knížku,podržím palce JO,její nezkrotnosti,popláču si s Beth s její laskavostí,usměju se nad starostí Megan a Amy v duchu pošlu někdy někam a samozřejmě celou dobu vnímám nádherné kouzlo soudržnosti zkoušené rodiny.Konec bych uvítala v jném happyendu,ale jinak nemám co vytknout,nádherná klasika.

20.08.2014 5 z 5

Anna v Redmonde Anna v Redmonde Lucy Maud Montgomery

Příjemné čtení o spřízněných duších a konečně si ta Anna uvědomila co v Gilovi má.
Čekala jsem víc slov o Marilině skonu.Přesto je kniha optimistická a plná hezkých chvilek.

17.08.2014 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Patřím do skupiny " Hned Vás to chytne" nelituji koupi a nebýt potřeby spánku a dalších věcí,mám ji hotovou za pár hodin.
Kvothe je i můj hrdina od samého počátku a nejraději bych Čandrínům zakroutila krkem.Moc hezká kniha.

28.07.2014 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Přiznám,že čtení už nešlo tak lehce.Některé pasáže s nudou a zklamáním,ale jelikož nikdy nepřeskakuji žádnou stránku,četla jsem dál.Čekala jsem jiné rozuzlení s Dennou/ta holka mě pěkně štve...snad ne žárlivost ?!/ a nevděk Alverona a jeho ženy mi hnul žlučí.
Ademre mi k srdci nepřirostl a návrat na Univerzitu a shledání se s přáteli mi konečně zpravil chuť.Těším se na pokračování! A moc!

28.07.2014 4 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Skvělá fantasy knížka,nemohla jsem se odtrhnout a přečteno bylo za 2 dny/kdyby děti dovolili,i za den :-)/ Kvothe si získal i mou přízeń a hned zkraje.Koupi nelituji.

28.07.2014

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásná,dojemná kniha .Ještě jsem žádnou nedala na " ex" a tuhle jsem přečetla za jeden večer.Vtipná,dojímavá
a skutečně neobyčejná je tato prvotina .Auggie má smůlu i štěstí.Štěstí v rodině,přátelích,škole.Smůlu ve zdraví.
Rozhodně si ji přečtěte a já tak učiním ještě jednou se svým synem.

19.05.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Ůžasné :-) četla jsem do 2.30 nemohla se odtrhnout.překvapivý závěr.a i nějaká ta slza ukápla,u setkání Jona s Duchem jsem to prostě nevydržela. :-)

17.01.2014 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Jako dítě jsem ji milovala,četla pořád dokola a i dnes se k ní ráda vrátím v podobě čtení pro mé děti.Je to má láska :-)

08.01.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Zajímavé,do půlky knihy nějaká nechuť,ale jak jsem se rozečetla,nemohla přestat....určitě nezklame.

06.01.2014

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

čtu....zatím lahoda :-)

06.01.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak pan spisovatel má dalšího oddaného fanouška a ačkoli toto byl můj 1.střet s fantasy,není poslední :-)
Velice napínavé,strhující čtení,odložit knihu a vykonat potřebu spánku skoro nemožné.Musela jsem si postupně Píseň ledu a ohně pořídit,vím,že se k nim vrátím.

06.01.2014 5 z 5