anetka.repova Online anetka.repova komentáře u knih

Nejaký Jura Vičík Nejaký Jura Vičík Jaroslav Kovanda

Moc krásná knížečka, miluji příběhy z okolí mého rodného města a kraje.

Škoda, že takových knížek je málo.

20.03.2015 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla na základce a je to velice krásný příběh, můžu ho číst pořád dokola a pořád budu brečet.

Film jsem viděla snad 100x a s mamkou jsme pokaždé brečely. Moc krásné prostředí děj i postavy.
Rozhodně by neměla chybět v žádné knihovně. Já ji mám ještě po babičce z roku 1939. je to moje srdeční záležitost.

20.03.2015 5 z 5

Vesmírný detektiv Vesmírný detektiv Mani Bhaumik

Kniha o vesmíru wau, tak to jsem nečekal, že bude až tak dobrá. Je strašně srozumitelně napsaná, pro laika jako jsem já přímo stvořená.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl od Evžena Bočka, byl dobrý, ale nepobavil jako ten první.

18.03.2015 3 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Klasika, která by neměla chybět v žádné knihovně a přečtenou by ji měl mít každý. Co k tomu víc napsat.

18.03.2015 5 z 5

Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Jiří Hájek

Hitlerův Mein Kampf, je určitě pozoruhodné dílo, každý má na něho svůj názor a často se ho bojí vyslovit nahlas.

Kniha s komentářovým zpracovaním se mi moc nelíbila. Nelíbilo se mi na ní to, že do Hitlerova textu zasahovaly komentáře Jiřího Hájka. Nic proti tomuto člověku, jeho názory jsou obdivuhodné.

Jinak dílo samostatné je ucházejíci.

18.03.2015 2 z 5

První láska První láska Richard Sacher

Knihu jsem přečetla na jedno posezení. Nedá se říct, že by mě nudila, ale ani nenadchla. Děj je jednoduchý a už v polovině knihy se dá očekávat jak děj dopadne. Znám i lepší knihy, nebyla nejhorší tak proto ty dvě hvězdičky.

18.03.2015 2 z 5

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Úžasná knížečka, která pohladí po duši a přinutí Vás se zamyslet nad svou milovanou osobou, která není daleko, i když se to může na první pohled zdát.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih je fenomenální dílo autora. Je to navíc jedna z knih, ke které se budu ráda vracet.

Příběhy z dob druhé světové války, jsem četla několik, ale příběh jaký je vyprávěn ve Zlodějce knih, je jenom jeden a podle mého názoru nejlepší, co jsem zatím četla.Bude to asi tím, že autor vypravěčem učinil Smrt.

Liesel jsem si zamilovala už po přečtení pár stránek. Obdivovala jsem na ní všechno jak se vypořádala se ztrátou svého malého bratra a pak se dostala do náhradní rodiny, kde ji její nevlastní matka neměla moc v lásce. Proto našla zálibu v knihách. Nevlastní otec se ji snažil chránit a podporovat ve čtení. Naučil ji číst a psát, cítila se sním v bezpečí i když venkovní okolí bezpečné v jistých situací nebylo.

Do knihy a příběhu a hlavěně do Liesel jsem se zamilovala. Je to srdeční záležitost.

Knihu můžu všem doporučit

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Velice jednoduchý příběh, na knize mě zaujala obálka a říkala jsem si, že to bude něco odpočinkového. Má intuice mě nezklamala, jednalo se o předvídatelný, milý, laskavý příběh. Děj shltnete na posezení.

Knihu jsem přečetla skoro na jedno nadechnutí.

Doporučuji těm, kteří hledají oddechovku, rozhodně Vás nebude nudit.

16.03.2015 5 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Knihu jsem si přečetla na doporučení od našeho milého Zákazníka. Jde o velice zajímavou knihu, i když děj není rozsáhlý, za to je čtivý a plně Vás vtáthne a pustí Vás až na samém konci.

Kniha má pouhých 110 stran, za to ale skvělých stran.

Doporučuji Těm, kteří se chtějí odreagovat a na chvíli myslet na něco jiného, než jsou starosti.

05.03.2015 4 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Skvělá oddechovka :)

18.02.2015 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Úžasná kniha, všem doporučuji, je psaná jednoduchou formou. Jedná se o příběh dívky, která přežila holocaust, prošla 3 koncentračními tábory Terezínem, Osvětimem a Mauthausen. Prošla také pracovním táborem Freiberg.

Příběh Helgy Weissové je velmi emotivní.

Kniha Vám ukáže jaké kruté to bylo za druhé světové války a co všechno museli Židé v té době zažít.

05.02.2015 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Kniha mě úplně pohltila, sice mě mrzí , že jsem ji nemohla přečíst rychleji / pracovní povinnosti/, příběh je natolik silný, že ve Vás zůstane ještě dlouho po dočtení.

Kniha je mojí srdeční záležitostí. Neskutečně na mě zapůsobila už od první stránky. Nebylo sice jednoduché číst tyto řádky, ale tak vnitřně jsem se s tím snažila bojovat až jsem knihu přečetla.

Líbilo se mi na knize, že byla rozdělena do 3. částí a hlavní hrdina byl pokaždé jiný.

Knihu může jenom doporučit, i když není pro slabé povahy. Jsou zde popsané podmínky za Hitlera v Gettu. Člověk, který to nezažil, si dokáže představit jen málo z toho, co se v té době odehrávalo a jakým způsobem a za jakých podmínek skoro bez jídla, vody, pořádného oblečení a také léků museli přežívat. Jde mi z toho mráz po zádech, když si na to vzpomenu.

Rozhodně si ji přečtu ještě několikrát, i když vím co vše se bude odehrávat při čtení a jak silný příběh to je mě to zasáhne, tak jako když jsem to četla poprvé.

20.01.2015 5 z 5

Speciality z brambor Speciality z brambor Enkhuizen Minkowski

Úžasně jednoduché a navíc chutné recepty.

08.01.2015 5 z 5