andyval andyval komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Na začátku jsem byla zklamaná, protože na tuhle knížku jsem se těšila od doby, kdy jsem ji poprvé viděla u jedné zahraniční Youtuberky a tím pádem jsem byla plná očekávání. Místo toho jsem našla ''nanervylezoucí'' hlavní hrdinku, která nám v každém druhém odstavci musela připomenout, že musí zachránit sestru a vdát se. Celkově mi ze začátku připadaly všechny postavy takové nemastné neslané, některé mohla autorka víc rozvinout. Také se musím přiklonit k názoru většiny, že ke většině nápověd přišla Scar jako slepý k houslím. Nevím jestli v druhé polovině knihy autorku osvítilo, ale já se prostě nemohla odtrhnout. Dokonce jsem sama jako čtenář nevěděla, co je opravdové a co ne.
Kdyby autorka napsala celou knihu stejně, jako její druhou polovinu, tak by si vysloužila 5*. Ale. Nemůžu jen tak autorce odpustit tu nepodařenou první polovinu, proto jsem se rozhodla pro 4* poctivé hvězdy.

28.08.2017 4 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Myslím, že tato kniha se dá popsat velmi stručně slovy: Čeho je moc, toho je moc.
Jak mi přišel začátek nudný a zbytečně dlouhý, tak konec mi zase přišel jako hodně urychlený a nepropracovaný a všechny kapitoly byly na jedno brdo. Přece mě to chvílemi bavilo a neoznačovala bych tuto knihu za úplný odpad. Za mě tedy 3*.

19.06.2017 3 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Z knihy jsem nadšená. Některé věci, jakože Cara skončí se Samem, jsem odhadla už po pár stránkách, ale to příběhu neubíralo na záhadnosti, tajemnosti. Musím velmi ocenit autorčin styl psaní, protože když čtete nějakou knihu takovým způsobem, že ani nevíte jakou rychlostí otáčíte stránky, tak je to podle mě znak dobře napsané knihy a musím říct, že této knížce se to povedlo. A tom svědčí i fakt, že jsem kvůli této knize byla ochotná zůstat vzhůru do půl jedné ráno, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak to všechno skončí a to se u mě jen tak nevidí. Nemůžu jinak, než dát 5*.

07.02.2017 5 z 5

Kniha pěkná, zajímavá a nezvyklá s nápaditým námětem. Hvězdu strhávám za, pro mě osobně, slabou poslední část a za absenci uvozovek u přímé řeči (Možná jsem nepochopila umělecký záměr autorky a je to moje chyba. Jestli někdo víte nebo máte nějakou teorii o tom, proč to tak je, tak mi prosím napište do zpráv. Díky) Za mně tedy 4*

30.12.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jako vánoční oddechovka ideální, ale přišlo mi, že má trochu sestupnou tendenci. První příběh, který se líbil nejvíce, byl taková klasická romantika, kdy už v polovině víte jak to dopadne, ale je to tak milé a pěkné, že se vám to prostě líbí. Druhý příběh, byl lehce slabší, ale byl tam ten typický Green, kterého mám ráda a zdaleka mi to nepřišlo jako takový průšvih. Ale jestli je něco podle mě průšvih,tak je to třetí příběh, který byl na můj vkus příliš zdlouhavý a nešlo se do něj začíst. Za ten tedy strhávám jednu hvězdu.

19.12.2016 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Rozhodně to nebyla špatná kniha, ale nemůžu ji ocenit stejně jako první díl, který byl podle mě lepší. První díl byl pro mě realističtější. Ne, že by bylo úplně reálné strávit den s cizím klukem v Paříži, ale (hlavně) ve druhé části jsem v Allyson viděla sebe samotnou a to má určitou přidanou hodnotu. Další hvězdu jsem strhla za závěrečnou bonusovou novelu, která paradoxně byla podle mě zbytečná a stačilo by přidat další 2-3 kapitoly. Čtenářům co se na tuto knihu teprve chystají a mají už přečtený první díl, tak nečekejte příliš dlouho, protože jinak budete mít na konci problém se zorientovat ve všech postavách.

27.11.2016 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Že to bude skvělé jako první díl, o tom jsem nepochybovala, ale že bude tak úžasná a vtáhne mě do děje...
Řekněme to takhle: potřebuju další díl!

03.11.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha to byla pěkná, čtivá a zajímavá, ale moje nejoblíbenější greenovka to rozhodně nebude. Abych byla upřímná, když jsem kompletovala seznam knih, které jsem přečetla, tak jsem na ni zapomněla a to podle mě není úplně dobře. Možná to byla z části moje chyba, protože jsem se nejdřív podívala na film (který mě, jako většinu, dojal), ale myslím, že kdyby to pro mě bylo něco tak úžasného, tak by na pořadí nezáleželo. A když nad tím tak přemýšlím, tak to byla naprosto neplánovaně moje první greenovka. Dávám 3*.

24.09.2016 3 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Z této knihy nejsem extrémně nadšená, ale taky nemůžu říct, že se mi nelíbila. Jestli toužíte po zamilovaném příběhu, který neskončí jako všechny ostatní, tak je to ideální volba. Za mě 3 hvězdičky. A jinak už nikdy nikomu nebudu říkat tygříku.

29.07.2016 3 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Kniha se mi strašně líbila a celkově mám tuhle sérii ráda. Akorát jak jsem už těch thrillerů přečetla několik, tak jsem už na začátku odhadla kdo je vrah. Ale vzhledem k tomu, že thrillery fakt můžu a líbí se mi, když je v nich zakomponovaná i láska, tak dávám 5 hvězdiček.

26.07.2016 5 z 5