Anchie Anchie komentáře u knih

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jak to jen Ruth Ware dělá, že její hrdinky jsou tak nesympatický, neschopný a celkově neuvěřitelný?

13.08.2020 2 z 5

Martha & Alan Martha & Alan Emmanuel Guibert

Hodně komorní příběh jednoho přátelství. Pěkný doplněk k ostatním knížkám o Alanovi.

28.07.2020 4 z 5

Dnes dítě Dnes dítě Radim Kopáč

Vendulku Chalánkovou miluju! A dětská moudra a hlášky jsou fakt vděčný námět ke zpracování, chci víc!

05.06.2020 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Hlavní hrdinka je tak zoufale naivní a pitomá, že se mi ani na okamžik nechtělo věřit, že jí není stále 16 a ještě to má být autorka detektivek! Taky nemůžu uvěřit, že by si v sobě několik lidí 10 let (!) hýčkalo nějaký křivdy z puberty. No, kdyby bylo tohle dílko myšlené jako young adult teen thriller, tak asi přimhouřím oko, ale takhle...

04.06.2020 1 z 5

Karikaturisti Karikaturisti Pavel Ryška

Velmi zajímavá knížka o pozadí kresleného humoru 60. let. Zasloužila by si ovšem mnohem obsáhlejší obrazový doprovod. Některé vtipy nebo ilustrace jsou pouze popsány v textu a to je opravdu škoda.

06.03.2020 4 z 5

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Potěšilo, pobavilo, pohladilo! Ne ve všem s Boučkovou souhlasím, ale krásně se to čte a v každém druhém fejetonu jsem našla něco pěkného k zamyšlení. Doporučuji dávkování max. 3 denně!

19.02.2020 4 z 5

Třinácté výročí Třinácté výročí Ruth Rendell

Stella a Jenny - co mají společného umírající dáma v pečovatelském domě a její ošetřovatelka a společnice? Na první pohled asi nic, ale Stellino vyprávění a postupné rozkrývání minulosti je velmi napínavé a čte se to jako nic, protože prostě chcete vědět - co se stalo s Gildou!?

16.02.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak tahle kniha Miniera se mi tedy ani trochu nelíbila - To hnusné zlo kolem Christine se nabaluje jako velká lepivá koule hnusu a myslím, že některé části knihy jsou až příliš explicitní a trochu za hranicí řekla bych. Ta jedna hvězda je ze soucitu, ani konec to nezachránil, spíš naopak. Martin Servaz se v knize vlastně skoro nevyskytuje, ani nic nevyšetřuje - takže tenhle díl série lze klidně i přeskočit. Kéž bych to udělala.

07.02.2020 1 z 5

Drsná škola - a iné historky zo súčasnej grafiky Drsná škola - a iné historky zo súčasnej grafiky Alexandra Kusá

Od dětských kresbiček a prvních linorytů Juraje Horvátha a dalších až po současnou tvorbu - Parádní výběr!

05.02.2020 4 z 5

Všelijaká koukátka Všelijaká koukátka Alois Mikulka

Škoda, že tahle vtipná knížka nikdy nevyšla znovu - určitě by si to zasloužila. Je to poklad!

17.01.2020 5 z 5

Svět v obrazech Svět v obrazech Alois Mikulka

Krásně mikulkovsky zveršované popisky a vtipné obrázky!

17.01.2020 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Mám ráda knihy ve kterých se prolíná minulost s přítomností, tak jsem se nechala zlákat na tohle dílo... Teda uf, je to patetický, hlavní hrdinky jsou ukrutně naivní v současnosti i v minulosti, Andy pořád spí a spí, další postavy se chovají často nelogicky a říkají úplně neuvěřitelný repliky. No tak pěkně děkuji, mám tu od Barbary Erskine další knížky a teď nevím jestli se do toho pustit...

04.01.2020 2 z 5

Jak udělat hračku Jak udělat hračku Pamela Peake

Parádní střihy a návody! A toho zajíčka ještě někde doma máme :-)

05.12.2019 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Ufff! Tak tohle byla jízda! Ze začátku jsem trochu bojovala se způsobem vyprávění, ale pak mě to chytlo a nepustilo až do děsivýho konce. Skvělé!
ps. Bylo by fajn, kdyby se tady v komentářích neobjevovaly spoilery!

04.11.2019 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Trvalo mi fakt dlouho se knížkou prolouskat až na konec. Ne že by to bylo špatně napsaný, jen mě to úplně nechytlo na začátku a ztrácela jsem se v tom kdo je kdo. Překvapivé rozuzlení a konec celkový dojem trochu zlepšil, ale je to spíš průměrná detektivka.

01.11.2019 3 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Kniha je dost nekonzistentní a trvalo mi opravdu dlouho se tím prokousat. Ne že by téma nebylo zajímavé, ale příběh se příliš držel popisů továrny a obchodu aniž by nějak hlouběji popsal postavy nebo jejich osudy. Škoda.

16.08.2019 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tak jsem si ze zvědavosti koupila nové vydání mé milované knížky z dětství. A je sice krásně ilustrovaná a konečně co se textu týče kompletní, ale jsem velmi zklamána překladem. Krásná květnatá čeština, která nezapomenutelně vykouzlila každý kout Avonlea je ta tam a nový překlad je bohužel dost zjednodušený a asi "moderní" - pro dnešní děti? Nechápu a je mi to líto...

27.07.2019

365 přikázání grafického designu 365 přikázání grafického designu kolektiv autorů

Dobré pro "grafiky" kterými se to jen dneska hemží, tzn. lidi co k tomu přišli jako slepí k houslím - s tohle knížkou zjistí co všechno dělají špatně... No a tak nějak doufám, že se aspoň chytnou za nos. (Včetně toho, kdo "vydesignoval" tuhle knížku.)

26.07.2019 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Komorní scéna odpočívadla u dálnice, pět lidí uvězněných sněhem, nikdo není na první pohled tím kým je ve skutečnosti... Prostě parádně napínavá knížka, co vás nenechá ani na chvilku vydechnout. :-)

24.07.2019 5 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Knížku jsem si přelouskla tak trochu z nostalgie. Co se v seriálu vleče a řeší a natahuje na několik dílů, se v knize odbude na půlstránce :-)) Takže to není sice literární skvost, ale přečtený je to raz dva.

16.07.2019 1 z 5