Amnesiac Amnesiac komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Veľmi slušné. Ako to u zbierok býva, poviedky sú jedna lepšia, iná horšia, ale vyslovené zlú a nepodarenú tu nenájdete. 100% Kundera

26.10.2012 4 z 5

Ubik Ubik Philip K. Dick

Po prečítaní musím povedať že Ubik je trochu precenená kniha. Netvrdím že je zlá, len je okolo nej velmi veľký hype. Osobne sa mi viac páčil Muž z Vysokého Zámku, aj keď to bol iný šport.

04.09.2012 3 z 5

Turecký med Turecký med Jan Wolkers

Taká smutná kniha, ako sa vyjadrila kamaratka, a mala pravdu

26.08.2012 3 z 5

Carpathia Carpathia Maroš Krajňák

Carpathia je veľmi zaujímavá literatúra, experimentujúca s formou, naráciu a mystickým prostredím. Každopádne som zvedavý na dalšie autorove knihy

26.08.2012 4 z 5

Váhy Váhy Don DeLillo

Zatiaľ som zhruba v polovici a knihu púšťam z rúk len keď idem na záchod. Miestami sa strácate a De Lillo nezvolil štýl, ktorým by sa čitateľovi ,,líškal" , a kniha je napriek tomu pútavá. Viac po prečítamí, zatiaľ to je bomba.

26.01.2012 5 z 5

Teplouš Teplouš William Seward Burroughs

Od tejto knihy som čakal podstatne viac, čo však neznamená že je ,,zlá". Možno že dej, ktorý je slabší, nie je až taký podstatný a niečo nám medzi riadkami uniká. Uvidím pri druhom prečítaní.

30.09.2011 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Takto nejak vyzerá perfektná dramatická kniha, King využil všetky zbrane dobrého spisovateľa počnúc charakterizáciou cez psychológiu až k suspenzii. Skvelá, ,,vychcane" napísaná kniha.

20.08.2011

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Určite jedna z najlepších kníh aké sa mi v poslednej dobe dostali do rúk a na oči. David, aj keď nie je typickým ,,dobrým" protagonistom, si získal moje sympatie. S jeho údelom si Silverberg poradil veľmi dobrou charakterizáciou a svižným vyprávačským štýlom. Kniha je takisto studnicou alúzií, menovať všetky ani nemá cenu, je ich proste veľa. Každopádne, berte všetkými desiatimi.

15.08.2011 5 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Slušné čítaníčko, ku knihe sa pravidelne vraciam a vravím si: ,,Takto sa píše." Bukowski je jeden z mála autorov, ktorý v podstate píšu vždy o tom istom, a vždy im to prejde.

07.08.2011 4 z 5

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

V Žánri detektívok mám čo doháňať, táto je však veľmi dobrá, a na kategóriu ,,detektívka" trochu plnotučná kniha. Samozrejme obsahovo.

06.08.2011 5 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Slušný rozbeh aj atmosfera, ale čakal som trochu odlišný záver.

18.10.2013 4 z 5

Dar Ašera Leva Dar Ašera Leva Chaim Potok

Pokračovanie sa mi akosi viac pačilo, bolo kompaktnejšie a autor toho Ašerovi ,,naložil" viac ako v románe volám sa Ašer Lev.

05.10.2013 5 z 5

Šíp času Šíp času Martin Amis

Po Londýnskych zatial jeho druhá najlepsia kniha hmyriaca originalitou, ,,back" dialogmi. A to som od tohto frajera ešte nečítal The Information a Money. Je sa na čo tešiť. Šip času je určite jedna z najoriginalnejsichknihktoresom v ostatnom case cital.

22.09.2013 5 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Veľmi depresívna záležitosť, taká tá kniha po prečítaní ktorej sami zauvažujete nad slučkou. Vraj literatúra už nemá čo ponúknuť , nakoľko svet sám o sebe je riadna s..č.a. Tento typ literatúry (Palahniuk, Houellebecq, Ellis, McInerney) však osobne môžem.

26.10.2012 5 z 5

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Občas trochu monotónne, absencia akejkoľvek priamej reči mi zo začiatku prekážala, ale časom som si zvykol. Ale kniha to je pozoruhodná,viac formou ako príbehom. Kroky sa mi páčili viac. Napriek istým výhradám som ju ale zhltol takmer na jeden šup, čo sa mi nestáva často ani u tých najlepších kníh, a to o niečom určite svedčí.

22.10.2012 4 z 5

Pád orlice - poslední dny třetí říše Pád orlice - poslední dny třetí říše Robin Cross

Pre laika ktorý v tomto žánri nemá načítané nič ine je tažké túto knihu hodnotiť. Ale presne pre tento okruh čiateľov je asi kniha určená, nakoľko sa na tému nazerá z viacerých uhlov pohľadu (civilista, vojak , memoáre generálov), čo ju činí zaujímavou aj pre čitateľa ktorý si jedného dňa povie : ,,Prečital by som si aj niečo iné než Hlava XXII či Nahí a Mrtvi". Proste literatura faktu o druhej svetovej pre ,,everymana"

05.10.2012 4 z 5

Dobrodružství Augieho Marche Dobrodružství Augieho Marche Saul Bellow

Keď sa cez to prekušem a dočítam to tak sa sám nominujem na pulitzerovú cenu za čítanie, lebo táto kniha je fakt fuška.Úprimne sa nepamätám na kihu ktorá by mi šla tak tažko dolu krkom. A to isté sa mi stalo s Herzogom. Keď dočítam tak poviem viac ale prvých 220 strán 720 stranovej edície zatiaľ nič moc aj napriek dobovej autentičnosti a sympatickým hrdinom/antihrdinom

04.09.2012

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Bukiho možno čitat zaradom, nakolko pisal stále tu istu knihu a stale rovnako dobre

26.08.2012 4 z 5

Pravidla přitažlivosti Pravidla přitažlivosti Bret Easton Ellis

No, Ellis to proste vie, nemyslím to však ako kompliment v pravom slova zmysle. Od svojho debutu sa velmi nevzdialil a opäť nám líči život amerických zlatých deťúrencov. Vtip je vtom, že kniha je napriek pomerne veľkej stereotypnosti (kniha je vlastne taká neprestajná žúrka ) zaujímavá a dobre sa číta.

25.08.2012 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Kniha nie je zlá, osobne som však čakal niečo viac-oproti Ceste a Tahle Zeme .... som pocítil sklamanie. Pokial chcete dobru literaturu zo žánru ,,na ceste" tak siahnite po iných.

05.02.2012 3 z 5