Altaira Altaira komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mňa skvelá kniha, hlavne oceňujem, že som po pár stranách nevedela, kto je vrah, a došlo mi to naozaj tesne pred koncom. Postavy sú kvalitne vykreslené do posledného detailu. Nejedná sa o žiadne idealistické charaktery bez akejkoľvek vady. Človek sa nevie rozhodnúť, kto je vlastne sympaťák a kto záporňák, prípadne sa to neustále mení. ;) Naviac je kniha písaná zaujímavým štýlom z pohľadu viacerých postáv, a číta sa naozaj veľmi dobre.

27.10.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Skvelá kniha, respektíve celá séria, len ma dosť sklamal ten záver - síce sa všetko vyriešilo, ale prakticky nič neuzavrelo...skoro ako keby si autori nechávali pootvorené dvere pre ďalšie pokračovanie, ale vzhľadom na prípravu ďalšej série o tom dosť pochybujem (čož je rozhodne škoda).

14.02.2016 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Oproti predchádzajúcim dvom dielom o trošku slabšie. Občas mi príde, že autor sa snaží vykresľovať hlavnú postavu ako nezávislú ženu, ale v konečnom dôsledku z nej robí totálnu kravu. Je pravda, že je to možno tým, že je to chlap a píše o žene, fakt neviem. :) Každopádne hlavná hrdinka mi nie je chvíľami moc sympatická - a to už od začiatku. Inak dejová línia slabšia, záver nakoniec síce super, ale predtým trošku naťahané na môj vkus. Som každopádne zvedavá na 4. časť.

15.05.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Séria je čoraz lepšia a lepšia, a to som mala pocit, že Stalker nasadil laťku fakt veľmi vysoko. :) Dej prepracovaný do najmenších detailov, stále nové zvraty, neopakuje sa ako niektorí autori. Teším sa na ďalší diel. :D

05.09.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Táto kniha ma fakt bavila, i keď zo začiatku mi hlavná postava prišla trošku nesympatická (resp. vadili mi niektoré jej prejavy..), ale ku koncu sa to lepšilo, a zápletka bola veľmi dobrá a napínavá. Len ma fascinovalo, že ako policajtka sa nebola prakticky schopná brániť nejakému týpkovi, ktorého na začiatku vyhodnotili, že vlastne zas tak silný nie je.. Čakala by som, že na to bude mať tak trochu výcvik :D

07.02.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nebolo to zlé. Kniha mala pomalý rozjazd, chvíľami až nudný, a potom bolo všetko zaujímavé nasekané prakticky do poslednej tretiny. Ale vzhľadom na skutočnosť, že sa jednalo o autorkinu prvú knihu, a tiež na úspech Zmizelej (ktorú som zatiaľ nečítala, iba videla), predpokladám, že to bude čoraz lepšie a lepšie :)

07.02.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Chcela by som napísať jediné - nenechajte sa odradiť naprosto príšerne pubertiackou filmovou verziou!!! :) Knihy sú oveľa, ale oveľa na lepšej úrovni, napísané zaujímavo, zápletka super. Prečítala som všetky 4 diely v priebehu jedného týždňa...

11.01.2016