alma alma komentáře u knih

Jonáš Jonáš Pavel Hošek

"Řekni mi jaký je tvůj Bůh, a já ti povím, jaký jsi."

16.11.2023 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

"Nami si položí ruce na břicho; je příjemné být zase jednou dobře najedený. Ale ať hmatá sebehlouběji, nedokáže v sobě nahmatat žádné zbytky pocitů, je tam jen prázdná dlouhá nora, kterou tam kdysi vyhrabalo divoké zvíře. Zanechal fragmenty sebe samého v lidech, které miloval, a sám už nemá nic."

29.10.2023 4 z 5

Hovory s Bohem – Pracovní kniha Hovory s Bohem – Pracovní kniha Neale Donald Walsch

(SPOILER) Četba,,Hovorů s Bohem" N. D. Walsche může být jistě inspirativní. Právě tak ale může přivést k zamyšlení, zda se v autorově případě skutečně jedná o vážné duchovní hledačství, anebo spíše o mystifikaci nezkušených čtenářů hříčkami s náboženskými pojmy. Jinými slovy: zda je jeho autorská práce vedena skutečně tak dobrým úmyslem, jaký je hodem obdivu ušlechtilých členů Humanity's Teamu. (redakce časopisu Dingir, 4/2005)

Hovory s Bohem pro rodiče Hovory s Bohem pro rodiče Neale Donald Walsch

Hovory s Bohem pro mladé Hovory s Bohem pro mladé Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem otázky a odpovědi - Pracovní kniha Hovory s Bohem otázky a odpovědi - Pracovní kniha Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem IV – Probuzení ohroženého druhu Hovory s Bohem IV – Probuzení ohroženého druhu Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem – karty uvědomění Hovory s Bohem – karty uvědomění Neale Donald Walsch

Hovory s Bohem I.-III. Hovory s Bohem I.-III. Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

31.07.2023

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

31.07.2023 odpad!

Hovory s Bohem I. Hovory s Bohem I. Neale Donald Walsch

V Hovorech je zavádějící tvrzení, že jsou dvě základní emoce - strach a láska. To je příliš zjednodušené a do spektra známého života to rozhodně nezapadá. Z toho můžu tvrdit, že autoritativní tón "boha" z té knihy již ztrácí váhu ve všem dalším, co tvrdí.
Nemůžu už to brát vážně.
Můžu přiznat, že je kniha psána sugestivně.
A získává si náklonnost čtenáře velkorysými úvahami, přitom tón "boha" je nadřazený, z pozice moci.
Přestože tvrdí, že lidé jsou "Bohu rovni"??
Rozhovor též působí stylizovaně tak, aby právě získával důvěru možná pochybujícího čtenáře.

Odpovědi v knize, které měly asi uklidnit, mě naopak silně rozrušily. Naprosto bourají koncept spravedlnosti. Kniha mě vyvedla z rovnováhy a po důkladnější rozvaze o ní vyvstávají jen samé otázky.

Je možné říct, že pro Boha neexistuje dobro nebo zlo?
Proč bychom pak byli přirozeně nastavení mezi nimi vnímat rozdíly?
Dobro a zlo je lidský konstrukt a stejně půjdou všichni do nebe? Jako vážně?

Něco mi říká, že je to důležitá otázka a není dobře jako odpověd pasivně příjmout, co se píše v této knize.

13.05.2023