Hovory s Bohem I.

Je opravdu neobvyklé hovořit s Bohem - v Boha věřit, k Bohu se modlit, Boha prosit, Boha se bát anebo pochybovat o jeho existenci - ano, tomu rozumíme. Ale hovořit s ním? Autor, sám hluboce věřící, se toho odvážil a vytvořil velmi inspirující dílo. Jeho kniha se pokouší odpovědět na většinu otázek týkajících se života a lásky, smyslu a funkce, lidí a lidských vztahů, dobra a zla, viny a hříchu, odpuštění a spásy, cesty k Bohu a cesty do pekla… prostě všeho. Pojednává o sexualitě, moci, penězích, dětech, manželství, rozvodech, životním poslání, zdraví, posmrtném životě i životě před narozením… prostě o všem. Zabývá se problematikou války a míru, vědění a nevědění, dávání a přijímání, radosti a smutku. Zamýšlí se nad konkrétním i abstraktním, viditelným i neviditelným, pravdou i nepravdou. Lze říci, že tato kniha je „posledním Božím slovem“, přestože některým lidem to může připadat neuvěřitelné, zejména domnívají-li se, že Bůh přestal hovořit před dvěma tisíci lety, nebo že pokud stále ještě hovoří, pak jen se světci, šamany nebo s lidmi, kteří meditují třicet let nebo jsou dobří dvacet let nebo jsou alespoň částečně dobří deset let.... Ve skutečnosti však Bůh hovoří ke každému - k dobrému i špatnému, ke světci i lotrovi a k nám v životě přichází mnoha způsoby – tato kniha může být dalším z nich. ? Autor přiznává, že krátce po tom, co ho takový dialog začal napadat, uvědomil si, že hovoří s Bohem a že Bůh mu odpovídá takovým způsobem, jaký je schopen pochopit. Tato skutečnost do značné míry vysvětluje hovorovou formu knihy i občasné odkazy na látku, kterou autor získal z jiných zdrojů a ze své dřívější zkušenosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293752/hovory-s-bohem-i-OWR-293752.jpg 4.2204

Hovory s Bohem 1.

Literatura světová, Náboženství, Literatura naučná
Vydáno, Alpha book

Conversations with God: An Uncommon Dialogue, 1995

Kniha Hovory s Bohem I.

Ashi

Kniha mě donutila zamyslet se nad tím zdali to může být pravda? Nemám ráda představu Boha jako trestající bytosti, které je třeba se stále vlísávat, aby nás nezničila. Když jsem knihu četla říkala jsem si "Ano, takový Bůh by byl fajn a v toho bych věřila". Dnes jsem se však posunula více k buddhismu a nemyslím, že existuje entita Bůh, ale, že spíš všechno je propojené se vším. Názor, že duše je "odštěpek" Boha, který chce poznávat emoce a pak se zas k Bohu vrátí mě ze začátku děsila. Chci vnímat svoji individualitu, ale nakonec jsme všichni asi opravdu jedním. Stejně mě však neopustil pocit, že autor nemluvil s Bohem, ale, že mu jen hráblo - i když hezky.

MaggieR

!!!! pozor kniha vám môže ublížiť ak trpíte nejakým typom panickej alebo úzkostnej poruchy !!!! knihu som mohla prečítať len do polovice... preto ju nebudem hodnotiť hviezdičkami. Keď prečítate určité typy kníh o náboženstvách o fungovaní mysle o vesmíre dokážete sformulovať takéto odpovede aj sám na základe týchto kníh. Každopádne ja verím v Boha ale tu je čistý alibizmus človek si určité veci môže vyložiť ako chce. Niektoré veci sú nezmyselné. Napríklad že naše telo bolo stvorené aby bolo na zemi do kedy chce aj naveky ale my si môžeme za to že sme chorí, že starneme. Viem ako fungujú afirmácie z iných kníh a očividne také knihy čítal aj autor. Nechcem si ani predstaviť ak si ju prečíta človek s ťažkou formou depresie a je tam napísané že ak chce duša zomrieť tak zomrie aj keby sa myseľ a telo bránilo... že všetko zlé čo sa deje je v poriadku. Ak už máte vo svojom živote jasno v otázke Boha tak toto ani nečítajte. Môže veľmi uškodiť.

janka.liskova

Kniha, která mě v duchovním poznání posunula hodně dopředu!

RendyaDav

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky - otázky týkající se lásky a víry , života a smrti , dobra a zla.
Předpokládejme , že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi.
To se přihodilo autorovi této knihy a může se to přihodit i vám . Připravte se na rozhovor...

Cageyy

Jednoduše skvělý dialog s bohem o všem možném i nemožném????????

misa1974
26.11.2019

Tato kniha je skvěla, ale i kontroverzní-alibisticka, Bůh za nic nemůže, všechny nás miluje, ale příroda není vůbec tak mirna naopak se musí usměrňovat, tak jako někteří lidé, učíme se každý den jak byt dokonalejší a šťastnější nejen rozpominame.

alibaba72
17.09.2019

Jsem moc rád, že se tato kniha ke mně dostala, myslím, že ji budu číst stále dokla...

Papírek
11.02.2019

Musím říct, že ze začátku mě tato kniha nebavila, říkal jsem si, že jsem si ji koupil zbytečně. Ale po několika stranách si mě tak obmotala, že jsem ji četl s dychtivostí dál a dál! Je to úplně něco jiného než vykládá církev! Takže bych tuto knihu doporučil i těm co nevěří v Boha, nebo ti co tvrdí co smrdí Bohem, to není pro ně.V knize je tolik nových poznatků, že je potřeba nějakého času na vstřebání a ke knize se třeba i vracet. Kniha mě zaujala na tolik, že budu pokračovat ve čtení dalších dílů. A je na každém člověku, aby zhodnotil zda autor opravdu rozmlouval s Bohem nebo si to vše celé vymyslel.