Hovory s Bohem I.

Hovory s Bohem I. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293752/mid_hovory-s-bohem-i-OWR-293752.jpg 4 239 57

Hovory s Bohem série

Je opravdu neobvyklé hovořit s Bohem - v Boha věřit, k Bohu se modlit, Boha prosit, Boha se bát anebo pochybovat o jeho existenci - ano, tomu rozumíme. Ale hovořit s ním? Autor, sám hluboce věřící, se toho odvážil a vytvořil velmi inspirující dílo. Jeho kniha se pokouší odpovědět na většinu otázek týkajících se života a lásky, smyslu a funkce, lidí a lidských vztahů, dobra a zla, viny a hříchu, odpuštění a spásy, cesty k Bohu a cesty do pekla… prostě všeho. Pojednává o sexualitě, moci, penězích, dětech, manželství, rozvodech, životním poslání, zdraví, posmrtném životě i životě před narozením… prostě o všem. Zabývá se problematikou války a míru, vědění a nevědění, dávání a přijímání, radosti a smutku. Zamýšlí se nad konkrétním i abstraktním, viditelným i neviditelným, pravdou i nepravdou. Lze říci, že tato kniha je „posledním Božím slovem“, přestože některým lidem to může připadat neuvěřitelné, zejména domnívají-li se, že Bůh přestal hovořit před dvěma tisíci lety, nebo že pokud stále ještě hovoří, pak jen se světci, šamany nebo s lidmi, kteří meditují třicet let nebo jsou dobří dvacet let nebo jsou alespoň částečně dobří deset let.... Ve skutečnosti však Bůh hovoří ke každému - k dobrému i špatnému, ke světci i lotrovi a k nám v životě přichází mnoha způsoby – tato kniha může být dalším z nich. ? Autor přiznává, že krátce po tom, co ho takový dialog začal napadat, uvědomil si, že hovoří s Bohem a že Bůh mu odpovídá takovým způsobem, jaký je schopen pochopit. Tato skutečnost do značné míry vysvětluje hovorovou formu knihy i občasné odkazy na látku, kterou autor získal z jiných zdrojů a ze své dřívější zkušenosti.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Alpha book

Conversations with God: An Uncommon Dialogue , 1995

sonyvito
21.11.2017 5 z 5

Četla jsem ji opravdově, tzn., že jsem se od ni nemohla odtrhnout a byla mi drogou. Myslím, že by se měla číst stále dokola....nebo nejlépe celou trilogii. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, kupuji si trilogii v jednom pod stromeček..

niknikita
18.10.2017 5 z 5

Musím si ta skvělá a moudrá slova co nejdříve zopakovat a zkuste to taky, bez ohledu na to, jestli jste věřící.

Metroušek
09.07.2017 1 z 5

Fakt jsem netušil, že s Bohem může být taková nuda. Pro mě je to skvělý, tichý, vnímavý, vědoucí a inteligentní přítel s výborným smyslem pro humor, který se dokáže dívat na tento svět vskutku originálním, svěžím a inspirujícím pohledem. Ale asi platí to, že každý to má tak, jak si to udělá.

Gizminek
09.06.2017 4 z 5

V případě, že existuje Bůh, což nejspíš ano, tak takhle bych si to představovala. Nikdo na nás nesesílá pohromy, nikdo nás nesoudí, nehodnotí, Bůh je v každém z nás a máme také božské schopnosti, které se pouze musíme naučit probudit.

Kulhavá
19.08.2016 4 z 5

Pokud hledáte pravdu o sobě, o životě, o své cestě životem a máte mysl i srdce otevřené pak Vám tato kniha pomůže nalézt odpovědi. Kniha se mi četla hůře než knihy na stejné téma od J. a E. Hicks.

_INCOGNITO_
08.06.2016 3 z 5

Tato prvni (uvodni) kniha Hovoru s Bohem mi prisla velice silne zavanejici uz z podstaty nazvu.
Mozna me osvitila druha vlna puberty, protoze na mych osmnact, to bylo silne cteni. Po prelouskani prvnich petapadesati stranek, si pak clovek ale muze oddechnout, protoze veci, ktere zil, nekdo jiny a z jineho sveta popisuje...
Prijemne cteni, ktere se vsak s pribyvajicimi Hovory II, III nikam dal neubira - zda se spis, ze se autor jen snazi neumele navazovat na stejnych principech, ktere nelze az tak snadno aplikovat v jinych sverach zivota. Coz bohuzel pro mne ostatnim dilum nepridalo!

vladceTyran
15.04.2016 5 z 5

Církev zničila boha, lidé díky ní přestali věřit v boha, dneska už církev nemá takový vliv takže když se řekne satan, lidé se na tim zasmějou. Ve středověku to bylo něco jiného, církev měla stejnou ba větší sílu než politika, ale svím jednáním zničili víru - byla to církev kdo zavedl otroctví, nebot tvrdili že člověk se skládá ze dvou částí - fyzické a duchovní a na té duchovní sme si všichni rovni tudíš otroctví neni nic špatného, ale pozor, takový otrok musel být očištěn svěcenou vodou aby mohl sloužit. Potom tu máme odpustky za to že vám bůh odpustí, spovědi jinak se dostanete do pekla, pravidelné příjmi církvi - desátky, nutnost ctít církev a další věci s kterýma se dnešní papež nepochlubí. Kvůli víře v boha vedli církve války, upalovali čarojnice a porušili všechno co Ježíš hlásal. Díky téhle knížce a walschovi sem zas začal věřit.

Red_Fox
12.03.2016 4 z 5

V knížce jsem našla mnoho zajímavých myšlenek, které lze aplikovat do reálného života, jako je např. trojice Myšlenka-Slovo-Čin.
Četlo se mi dobře, i když se občas našly pasáže, které jsem si musela přečíst několikrát, abych je správně pochopila, nebo mě tak nezaujaly. Kupodivu mi nevadilo opakování některých věcí. Obyčejně to na mě působí jako dělání omáčky kolem.

Líbily se mi některé myšlenky, týkající se náboženství. Peklo a očistec jsme si stvořili my lidé, stejně jako pravidla a desatero. Dle mého osobního názoru je náboženství na jednu stranu dobré v tom, že se lidé díky němu dokážou smířit s některými věcmi (řeknou si "Bůh to tak chtěl"). Na druhou stranu podporuje duchovní (v některých případech) v hrabivosti a vlastně i moci (nad svými ovečkami).

Závěrečná kapitola mi přišla hrozně odfláklá. Rychlé nasázení otázek a odpovědí. Jako by se plynulá cesta najednou změnila ve strmý sráz.
Žádost o peníze v závěru na mě taky nepůsobila moc dobře.

VladimirTetur
15.12.2015 3 z 5

Tuhle knihu beru jako autorův introspektivní trip-report. Trip-reporty čtu rád. O mladém Nealovi, jakožto hippie psychonautovi rozhodně nepochybuju. Čekal jsem až do konce knihy něco jako: "přej si úspěch, peníze, zdraví", ale naštestí se tentokrát manipulativní konzumní propaganda moc nekonala.

Antis
02.11.2015 odpad!

Slyšte, sestry a bratři, slyšte! Pán mi zjevil své poselství! Vizte pravdy všehomíra!

1: Stvořil jsem tuto Zemi a vše kolem ní, abych splatil dluh svůj Bytosti Nejvyšší. Prohrál jsem sázku a více o tom nebudeme mluvit.
2: Vše je mnou a já jsem klokanicí.
3: Vše, co konáte je dobro.
4: Každému člověku dávám zabít každý den bližního svého. Jejich hlavy ať oddělíte od těl, jejich krví pomažete své nahě tělo, jejich oči ať sníte a při tom všem vzývejte Jehalláhu, mou manželku a paní.
5: Nikdy tomu nebylo, aby byl svět zatopen až po okraj, zato byl po třinácte let ponořen do kakaového pudingu.
6: Hvězdy na obloze jsou brouci, jejichž pozadí svítí silou tisíců luceren, a kteří se živí tmou a úmysly lidí.
7: Nikdy nevezmete život jinému člověku, sice vás věčnost v moři uřezaných klitorisů a předkožek čeká.
8: Životnost duše je přesně 22489756,892/0 dne, lhostejno kdy zemře vaše tělo.
9: Nebudete mít jiného Boha, kromě Jaleely, Sonmi, Vasila, Lisbeth, Larryho a Franty odvedle.
10: Ježíš se zrodil ženou, kterou jsem na její přání zázrakem učinil mužem a byl počat když se Marie oddávala slastem se svými deseti milenkami. Naráz.

Tak mi pravil ve snu Pirratosaurus, náš Pán, Slunce naše jasné, chvála buď všem šesti jeho protistojným palcům!

Ámen

Komentáře:
-----
Úžasné! Myslím, že toto poselství by se mělo dostat do povinné literatury pro všechny!
-----
Dokonalé a nesmírně vzácné! Doporučuji všem hledajícím!
-----
Tolik neobvyklých odpovědí! Tolik ispirace! Ještěže to nejsou žádná dogmata!
-----
Odporuje to Bibli! Nečtěte to!
-----
Již dlouho jsem cítila ve svém srdci přesně to samé! Knihu mám na nočním stolku a každý večer si v ní listuji!

... Ámen?

Sarri
16.10.2015 5 z 5

Dokonalá a nesmírně vzácná kniha. Mohu jedině vřele doporučit hledajícím lidem i těm, kteří už dávno ví, jelikož i tak se skvěle pobaví =)

AlenaBul
02.09.2015

Čtenář, který již získal svou seberealizaci pozná, že celá kniha je psaná jen myslí obyčejného člověka. Když ta prohlášení tedy neřekl Bůh, kniha spíše ublíží, než pomůže, ale to se projeví až časem..

Janka7
05.08.2015 5 z 5

Kniha plná otázek na základní otázky bytí a k tomu plno neobvyklých odpovědí. Jak inspirující, zajímavé a moudré. Jak přemýšlet jinak - svobodně a nezaujatě aneb jak nepřejímat dogmata.... a udělat si vlastní názor. Moudré čtení.

Hajka1712
16.07.2015 5 z 5

Hledala jsem v životě mnoho odpovědí na situace, které mě potkaly, jenže ony nepřicházely. Přišly až s knížkou Hovory s Bohem. Když se mi dostala do ruky, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Každou volnou chvilku jsem hltala, co je v ní psáno, nacházela odpovědi a ztotožňovala se téměř se vším, o čem se tam píše. Rázem jsem spoustu věcí chápala a na spoustu životních okolností dostala nový náhled. Nádherná knížka ... doporučuji všem, co hledají odpovědi na otázky ohledně života, víry (pozor - ne náboženství!) a něčeho mezi nebem a zemí.

DavidB
26.05.2015

Knihu Hovory s Bohem I. jsem přečetl někdy kolem roku 1999 a byl jsem nadšen. Další díly mě již tolik nezaujaly, ale s dílem prvním jsem si dlouhou dobu vystačil. Uspokojil mou touhu po hledání a duchovním růstu, za což nesu plnou zodpovědnost pouze já sám a v žádném případě z toho nic a nikoho neviním, jen sám sebe. To byla má velká chyba a proto nám všem přeji, aby v nás touha duchovně růst byla stále živá a neuhasínala.

Dnes vím, že jsou na světě krásnější a čistější díla a že kniha Hovory s Bohem I. obsahuje skryté, velké nepravdy.
Nenechte se uspat "krásným" čtením, opít a svést z cesty, ale neustávejte ve svém hledání, bezohledném zkoumání, odvažování a bděte!
Pokud budete vnitřně, citem (duchem) toužit po skutečné Pravdě, tak k vám přijde.

David008
10.05.2015

Byl jsem nadšen, když jsem 3. díl objevil a začal číst. Krásné, úžasné pravdy, ALE taky krásné lži. Člověk lehce přijme pravdy a s nimi i žli!!! Žádné Křesťanské nakladatelství tyto knihy nevydává...proč asi?? Učení o reinkarnaci, o neexistenci ďábla, o němž se v Bibli píše, učení o neexistenci očistce, o němž se v Bibli píše, učení o jiných mimozemských civilizacích...to všechno jsou lži. Velký pozor na tuto knihu, prosím konfrontujte si ji s Biblí, to mě zachránilo....díky Bohu za to.

jaroslav3053
26.02.2015

1 ze 2 věcí, které pomalu ale jistě vrátili můj život a mé vnímání života mně samému. Vlastně mi pomohly mít se rád a tím mít rád i život.
Ta druhá je Ernestína Velechovská. Ona (resp. pár dní s ní) a trilogie Hovory s Bohem stojí za mou vnitřní rovnováhou, smířením s životem a věcmi okolo nás.
Každý asi nedozrál do takové fáze, aby krásu a jednoduchost svobody, kterou tato kniha odhaluje pochopil, nebo alespoň dokázal přijmout, ale většina alespoň trochu otevřených duší určitě při přečtení tuší, že to jsou velké, nádherné a POŽEHNANÉ pravdy:)

díky bohyně:)

monna
29.01.2015

Naprosto úžasná kniha, přečetla jsem jí za jeden den a zírala jsem kolik odpovědí na můj osobní život se mi dostalo...některé pasáže mi z prvu připadaly divné až zarážejísí např.to o tom Hitlerovi, ale pokračovala jsem a ono mi to začalo celkem dávat smysl i když tohle asi nepřekousnu, ale beru to již jako možnost...jinak je to naprosto ohromující kniha tak jako i 2 díl, který jsem taky jením dechem a plně s ním souhlasím a věřím, že se jednou svět přiblíží tomu co tam psalo , tedy jak by svět mohl fungovat..už nyní se těším na třetí díl a na všechny knihy od D.Walsche...stoprocentně doporučuji všem...

Malefisto
16.12.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetl prakticky jedním dechem. I když mám o některých věcech pochybnosti na úrovni myšlenek, vnitřně cítím že tomu tak je. A to je přeci podle Boha to nejdůležitější...nebo ne? :)

Skawin
09.09.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih "duchovního" žánru, které jsem kdy četla. Srozumitelné jasné otázky, přímé každému pochopitelné odpovědi. Vše je jasné a naprosto jednoduché. Není třeba v ničem, ani v té hře, které říkáme život, hledat jakoukoliv složitost :-)