Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem přečetla počtvrté, tentokrát hlavně kvůli čtenářské výzvě, přiznávám. Ale díky ní jsem si uvědomila, že pokaždé, když si knihu přečtu znovu, najdu něco nového. Něco nového, co mi může kniha dát. Myslím, že knihu budu číst každý rok. Bude to takový můj Rituál :)
Jak už se tady psalo, knihu může číst dítě i dospělý. Každý si z toho odnese něco jiného. Každý může mít rád malého prince, který bydlel na planetě sotva větší než on a potřeboval přítele...

19.03.2016 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Vím, že na tyto knihy už nemám věk, ale Deník malého poseroutky je již taková klasika - stejně jako Harry Potter. Někteří šťastlivci vyrůstali společně s Harry Potterem, já zase můžu říct, že jsem vyrůstala s Gregem Heffleyem. :D
Nebylo to psáno nuceně, děj se vyvíjel naprosto přirozeně. Což je u série s tolika díly téměř zázrak. Myslím si, že Výlet za všechny prachy je jeden z nejlepších dílů Malého poseroutky.

16.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy bych nevěřila, že mi může některá kniha dát tak mnoho. Nejen příběh, který je sice kraťučký, ale také vše, co člověk musí vidět mezi řádky. A uvědomí si toho mnoho. Nejen o sobě, ale o světě jako takovém.
Myslím si, že kniha nesedne každému, ale kdo má rád tento styl psaní, nikdy na Alchymistu nezapomene.

15.03.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá, všemi vychvalovaná kniha. Říkám si: Všem se zatím líbila, není důvod se do ní nepustit.
Mohu říct, že nelituji, i když - měla jsem asi moc velká očekávání, která by nejspíš nemohla splnit žádná kniha. Děj je skvělý, kniha je oceňovaná právem. V každé kapitole, na každé straně se něco děje.
Nejsem si v tomto případě jistá, zda je lepší kniha nebo film. Film se knize podobá obsahově, ale nedoporučuji se na něj dívat hned, jakmile dočtete knihu. Zbytečně si pak všímáte nedostatků, drobných chybiček, kterých se režisér dopustil, možná naschvál. Přehráváte si v hlavě každý rozhovor znovu, dokud nezjistíte, co všechno neřekli. :D
Ale film mi i přes to všechno možná připadá malinko zajímavější.

06.03.2016 4 z 5

Úschovna rozhovorů Úschovna rozhovorů Tomáš Přidal

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli knihu vůbec přečíst do konce. Čtete o spoustě věcí, které člověku nedávají smysl. Čtete dál. Asi do poloviny se mně texty vůbec nelíbily. V polovině se ale něco zlomilo a přišla jsem jim na chuť. Říkám si: Jo, už se mi to líbí, jen ať to tak zůstane do konce. Jenže ani ne po 10 stranách se historie opakuje. Texty jsou stejné, jako na začátku. Nebaví mě. Pokud chcete číst něco a nepřemýšlet nad tím, jděte do toho. Pokud se snažíte texty pochopit, jen budete ztrácet čas. Nejsem si jistá, jestli tomuto autorovi dám ještě někdy šanci. Vtipným textům se teď budu nejspíš vyhýbat.

28.02.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože ji všichni kolem mě vychvalovali. A měli pravdu. Je to úžasná kniha. Pokud máte rádi love story, ideální. Kdo po ní nesáhne a nezkusí, nemůže ani předpokládat, jak úžasná kniha to je. Obdivuji autorku, jak dokázala promyslet příběh až do konce. Jediná chybka - asi jen pro mě - ocenila bych aspoň jednu kapitolu, kterou by vyprávěl Will.

31.01.2016 5 z 5