alaoda alaoda komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Skvělá kniha, výborné zpracování, neotřelé téma. Na zrůdnost komunistického režimu by se nemělo zapomínat. Doporučuji všem.

06.06.2023 5 z 5

Říkejte si se mnou Říkejte si se mnou František Hrubín

Kouzlo této knížky se přenáší napříč generacemi.

24.04.2024 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Určitě doporučuji před přijímačkami na střední školy nebo víceletá gymnázia. Pěkné zpracování.

04.04.2023 5 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Četla jsem se synem před pár lety. Myslím, že byl ve 4. třídě. Příběh ho ale vůbec nezaujal. Zřejmě tam bylo příliš holčičího světa, který mu byl cizí. Teď jsem se k příběhu vrátila s mladší dcerou (7 let), které jsem četla před spaním a ta byla nadšená. Těšila se na každou další kapitolu, vyprávěly jsme si o nemocných dětech, jinakosti, i o tom, jak poznat opravdové přátelství. Díky autorce, že se rozhodla zpracovat takové téma jako je Downova nemoc.

20.03.2023 5 z 5

Africké pohádky Africké pohádky Kama Sywor Kamanda

Výtvarně moc povedená kniha. Pohádky bych doporučila číst jen s nebojácnými dětmi. Přece jen těch krvežíznivých čarodějů a stvůr je tam dost.

17.06.2022 5 z 5

Eliška detektiv Eliška detektiv Pavlína Jurková

Všechny díly Elišky byly parádní, ale Detektiv se nám asi líbil nejvíc. Možná proto, že už jsme znali všechny postavy a rovnou jsme skočili do příběhu. A také téma tábor, Jizerky, detektivní případy jsou naše srdcovka... TOP knížka pro mladší školní věk.

11.02.2024 5 z 5

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

Skvělá knížka pro děti od naší oblíbené švédské autorky. Příběh je neskutečně napínavý, výborně vystavěný, s přesahem...Vhodný pro společné čtení, většina dětí ji sama neučte. (příliš malé písmo, dlouhé kapitoly, dlouhá souvětí...). Hvězdičku ubíráme za neskutečný počet chyb a překlepů v celé knize. Velká škoda u dětských knih, u této to mrzí obzvlášť.

11.02.2024 4 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Kouzelný originální příběh naší oblíbené autorky. Skvělá knížka.

07.12.2023 5 z 5

Hrst hlíny Hrst hlíny Bram Presser

Velmi zajímavá kniha. Doporučuji.

04.01.2023 5 z 5

Klárka a 11 babiček Klárka a 11 babiček Olga Černá

Moc milá knížečka, potěšila.

13.06.2022 5 z 5