akina akina komentáře u knih

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Přečetla jsem ji za velice krátkou dobu, ale doporučuji jako oddechové čtení stylu Princezniných deníků, pokud se vám líbily, tak s chutí do toho. Pokud si potřebujete odpočinout po nějaké detektivce, tak také. Rozhodně si odpočinete a zasmějete se, ale rozhodně se nedozvíte nic nového ;).

10.07.2011 4 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Dobře se četla, ale nebyla úplně dokonale top. I tak se zřejmě podívám po dalších dílech autora.

10.07.2011 4 z 5

Dlouhý chvost Dlouhý chvost Chris Anderson

Povinná četba....ale tentokrát zajímavá. Opravdu doporučuji, nejedná se sice o žádné světoborné objevy, ale spíš o konstatování skutečnosti. Jen škoda, že není převedena na situaci v Čechách, občas jsem se trošku ztrácela ve vyjmenovaných seriálech nebo obchodech, pokud někdo převede The Long Tail na české poměry, určitě si ji zas přečtu.

09.06.2011 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Dokonalá kniha pro nudný večer, případně pro depresi či obtížně řešitelnou životní situaci. Dávám přednost Mafii matek, ale tato kniha má v mé knihovně také prestižní místo a těším se na další knihy této autorky.

05.06.2011 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Pokud jste matka, musíte si to přečíst...pokud ne, přečtěte si to stejně. Touha někam patřit je rozhodně typická pro všechny kategorie lidí, nejen pro matky. Dokonale jsem se bavila a hned jsem hledala další knihy této autorky. Dávám 100 a ukládám si ji vedle postele pro pozdější použití.

05.06.2011 5 z 5

Kacířská léta Kacířská léta Paul Doherty

Moje první a asi nejlepší setkání s knihami Dohertyho. Jednoznačně doporučuji přečíst a udělat si obraz o době Achnatona i o trochu jiném stylu psaní Paula Doherty. Jeho tradiční knihy jsou spíš starověké detektivky, ale tato kniha mě k nim přivedla. Pokračováním jsou Čas hyeny a Rok kobry, které podle mého názoru již tak čtivé nejsou, ale to jim rozhodně neubírá na zajímavosti.

05.06.2011 5 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Musím dát 4 hvězdičky z pěti, protože jsem se opravdu pobavila. Kniha si neslibuje poučit, ale pouze pobavit a já myslím, že to toto bohatě splňuje, sice si říkáte, že to snad není možné, ale pokud si dokážete situaci představit, tak se rozhodně budete bavit. Nebudu tuto knihu číst každý týden, ale myslím, že bude mít v mé knihovně pevné místo.

30.05.2011 4 z 5

Virus Virus Robert Liparulo

Knih na téma Ebola bylo napsáno spousta, ale tahle se vymyká způsobem přenosu nákazy. Chvílemi mi přišel trošku přehnaný popis těch "zlých", ale pokud to nebudete brát doslovně, tak se to určitě dá přečíst jedním dechem. Prostě slovy autora: "Pokud dýcháte, najde si vás to!"

30.05.2011 4 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

První kniha mi přišla chvílema nudná, ale stejně jsem ji neodložila. Nakonec jsem přečetla všechny, ale nedoporučuji před předčtením číst obsah na přebalu knihy. U druhé knihy se děj popisovaný na přebalu odehraje až okolo dvousté strany a u třetí knihy vám zase vyřeší otevřený závěr z knihy druhé. První kniha se dá číst i samostaně, ale další dvě jsou na pokračování.

28.03.2011 4 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Kniha by asi nebyla špatná, kdybych si předtím nepřečetla, že je to kniha od českého Dana Browna. Jedná se opravdu spíše o detektivku, která "braunovské" záhady možná trošku řeší v posledních kapitolách. Celkově se kniha dala číst, ale bez problémů jsem ji odložila a šla spát.

22.03.2011 3 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Knihu jsem dostala od dcery a byla to, jako vždy, dobrá volba....Clarková snad nikdy nezklame ;).

22.03.2011 4 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Podle mě jedna z nejlepších jejích knih. Vzpomenu si na ni velmi často při pohledu na své dcery a s tím ještě na Jane utíká a Dej mamce pusu.

23.02.2011 5 z 5