Ajenka Ajenka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha o málo popsaných událostech našich dějin. Skvěle vystihuje v čem je tento kraj jiný a proč bude jiný i nadále, protože některé věci zde v lidech zůstávají. I když současníci netuší, odkud jejich pocity a postoje vlastně pramení.

26.03.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Strhující popis událostí na moravsko slezském pomezí. Díky paní Lednické jsem pochopila mnohé události z mé vlastní historie i chování některých členů rodiny.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherné popisy bažin na jihu Ameriky, zvířat i života osaměléhho dítěte. Detektivní příběh je zde jako pouhá kulisa k životním osudum malé holčičky. Archetypální příběh vlčího dítěte, rasového i třídníoh rozdělení Jihu i neuvěřitelného uměleckého zápalu dívky bez klasického vzdělání. Čtivé, poutavé i šokující.

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Opět nezklamalo. Atmosféra Prašiny je temná, příběh příjemně teče. Zase mám chuť Prašinu navštívit.

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Honotím zcela nekriticky, protože práci Lucie Výborné obdivuji.

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Jak říká Harry Quebert ... "Dobrá kniha je taková, u které nám je líto, že skončila."

A mi je to hodně líto. I když má docela hodně stránek, klidně bych ještě pár snesla. Kniha má spád, postavy jsou dobře vykreslené, časté zvraty udržují napětí.

V komentářích jsem četla, že postava Marcusovy matky je těžko uvěřitelná. No, já jednu takovou maminku znám a zrovna tato postava mě hodně bavila.

31.12.2013 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Těžká doba poválečné obnovy Německa je opět zajímavě popsána. Proti prvnímu dílu je to ale jenom přece klidnější etapa. Postavy tak zažívají běžnější trable, ne tak vyhrocené okamžiky, jako za války. Je dobré si uvědomit, že po válce nebyli mezi obyčejnými lidmi vítětové. Všichni bojovali o své místo v novém světě.