Ája27 Ája27 komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dárek od rodičů někdy v sedmé třídě. Dlouhé a přesto dobře zapamatovatelné verše díky poutavému textu. Baví mne si v ní číst dodnes. Drama života, bájné postavy... vše obsaženo ve skvělé kompozici. Erben je v tomto neopakovatelný.

16.11.2017 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Četla jsem ve svých třinácti letech a pak před nedávnem v dospělosti, abych věděla, jak na mne nyní kniha působí. Pocit z ní se v zásadě nezměnil. Je to skvělá kniha nabízející podněty k přemýšlení o životě, jaký byl a jaký je nyní. A nemluvě o tom, že jako ženská se ráda nechám vtáhnout do emocí dívčího srdce. :)

16.11.2017 5 z 5

Děvče pro Oklahomu Děvče pro Oklahomu Mirko Pašek

Četla jsem v nějakých 11-12 letech a tou dobou se mi moc líbila. V nabídce tehdejších knih pro děti obstála.

15.11.2017 4 z 5

Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření Donna Finando

Kniha podnětná nejen pro laiky, ale i pro maséry či fyzioterapeuty. Kousek, který každý v knihovně jednou ocení.

Pohádky Elišky Krásnohorské Pohádky Elišky Krásnohorské Eliška Krásnohorská

Jedna z nejhezčích pohádkových knížek mého dětství. Vřele doporučuji ke čtení i dnešním malým dětem. Pravda je, že ten text už je opravdu hodně "staročeský", nicméně s trochou péče a vysvětlení určitě vzbudí nadšení.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Těžké čtení, nicméně pro doplnění informací pro zaníceného čtenáře všech příběhů Středozemě nutné. :)

Věčně zelené naděje Věčně zelené naděje Josef Jonáš

Jedna z prvních knih o alternativní terapii, která byla u nás vůbec k dostání ve své době. Do dnešního dne má co říci.

Herbář léčivých rostlin, 5. díl Herbář léčivých rostlin, 5. díl Jiří Janča

Jako všechny díly této série je nejkompletnějším dílem současné české bylinářské školy.

15.11.2017 5 z 5

Herbář léčivých rostlin, 7. díl - Receptář Herbář léčivých rostlin, 7. díl - Receptář Jiří Janča

15.11.2017 5 z 5

Herbář léčivých rostlin, 6. díl – doplněk Herbář léčivých rostlin, 6. díl – doplněk Jiří Janča

Herbář léčivých rostlin, 4. díl Herbář léčivých rostlin, 4. díl Jiří Janča

Herbář léčivých rostlin, 3. díl Herbář léčivých rostlin, 3. díl Jiří Janča

Herbář léčivých rostlin, 2. díl Herbář léčivých rostlin, 2. díl Jiří Janča

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Velmi dobře napsaná kniha. Zajímavé, jak moc se může vyplatit spojit v jedno dílo ženské a mužské autorství. Již po několikáté potvrzeno!

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Moje první foglarovka, ve své době a mých +- jedenácti letech čtivá. Rozhodně doporučuji! Možná trochu laciným způsobem formuluje, co je správné a špatné a tím se jednoduše snaží formovat osobnost čtenáře.

19.11.2013 4 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

První kniha, kterou jsem ze série s detektivem Janem Fabelem četla. Napínavá, čtivá, plná germanismů. Díky ní přečteny i Převtělený mstitel a Krvavý orel, které se taktéž dostaly do vyšších příček v mé knihovně. :)

19.11.2013 5 z 5

Kraj dvojí oblohy Kraj dvojí oblohy Ladislav Mikeš Pařízek

Na základní škole jsem ji přečetla jedním dechem a dlouho byla mou favoritkou, když se někdo ptal, co že jsem četla.
Mám ji celá ta léta schovanou a dám ji dětem. Jak s ní naloží, se musím nechat překvapit. Ale doba se blíží, nebudu muset dlouho čekat.:)

19.11.2013 5 z 5