Aileena Aileena komentáře u knih

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Některé životopisné pasáže bych mohla s čistým svědomím vynechat, něco z teorie bylo ale naopak velkým přínosem. Každopádně každému kdo chce sám psát mohu jen doporučit.

11.01.2017 3 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Na téma "vzala jsem si muslima" jsem četla již více knih, ale Ztracené mě dostaly. Zvláště jeden příběh, mne připravil o noc klidného spánku. Nechápu, že se stále najdou ženy, které nehledí nalevo, napravo, ani na stovky zkušeností a jdou do toho. Knížka je několik skutečných příběhů různých žen, čte se velmi dobře, ale není to nic pro slabé povahy.

11.01.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Viděla jsem nejdřív filmovou verzi a byla zvědavá na předlohu. Zklamaná jsem rozhodně nebyla, četla se dobře a více mi vyhovoval závěr knihy, než seriálu, kde to filmaři přepískli a neodhadli hranici vkusu.

08.01.2017 4 z 5

Nejkrásnější kůň Nejkrásnější kůň Boris Almazov

Dnes již téměř nepředstavitelný příběh, nesoucí četné prvky komunistického režimu SSSR. V dětství jsem ji několikrát zhltla a věřila naprosto všemu (tenkrát to ještě bylo možné...) Nedávno jsem po ní sáhla znovu, abych ji přečetla dceři. Dost termínů jsem upravovala do reálnosti a srozumitelnosti, ale jinak mohu vřele doporučit všem dnešním mladistvým milovníkům koní.

30.12.2016 3 z 5