Nejkrásnější kůň

Igor je snílek a nešika, kterému se spolužáci posmívají. Až když se učí jezdit na koni, naučí se vytrvalosti a zodpovědnosti, najde si přátele a navíc prožije pár dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25318/nejkrasnejsi-kun-tjp-25318.jpg 38
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Lidové nakladatelství

Samyj krasivyj koň, 1979

Kniha Nejkrásnější kůň

InaPražáková
23.05.2017

Jako dítě jsem Nejkrásnějšího koně měla velmi ráda, v dospělosti jsem po něm sáhla trochu s obavami, ale nebylo třeba. I dnes myslím velmi čtivý a v nejlepším smyslu slova výchovný příběh pro děti. Nezbytnou idylizaci režimu dítě přehlédne a ostatní už je komplikovanější - prokreslená psychologie postav a nepolopatické vysvětlení motivací se v dětské literatuře tak často nevidí.

Aileena
30.12.2016

Dnes již téměř nepředstavitelný příběh, nesoucí četné prvky komunistického režimu SSSR. V dětství jsem ji několikrát zhltla a věřila naprosto všemu (tenkrát to ještě bylo možné...) Nedávno jsem po ní sáhla znovu, abych ji přečetla dceři. Dost termínů jsem upravovala do reálnosti a srozumitelnosti, ale jinak mohu vřele doporučit všem dnešním mladistvým milovníkům koní.

misssicccka

Pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená :)