Ágnes007 Ágnes007 komentáře u knih

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Něžné, miloučké a vtipné s roztomilými ilustracemi :)

20.02.2021 5 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Hezký příběh o ztraceném vlkovi, který se schovává z pohádky do pohádky. Pěkný a milý konec :)

11.02.2021 4 z 5

Kde je ten pravý balon? Kde je ten pravý balon? Katarína Macurová

Ilustrace milé a hravé, textově průměr, ale umím si představit jako hezkou pedagogickou pomůcku u menších dětí v MŠ.
Čekala jsem jiný konec :)

11.02.2021 3 z 5

Kocouře, ty se máš Kocouře, ty se máš Martina Špinková

Velmi hezká kniha plná milých ilustrací o tom, jak nám dokážou pomoci kompenzační pomůcky. O tom, že není třeba se bát a stydět se tyto pomůcky používat. Tabuizované téma podává autorka srozumitelně, s lehkostí a jakousi samozřejmostí.

03.02.2021 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Něžné ilustrace, milý příběh.

19.01.2021 3 z 5

Stoupání na horu Stoupání na horu Ernest Thompson Seton

Malá knížka s velkou moudrostí nádherně ilustrovaná Pavlem Čechem.

04.01.2021 5 z 5

Jonáš a Nenáš Jonáš a Nenáš Kari Stai

Nápaditý příběh, u kterého jsem se zasmála. Ilustrace jsou zajímavé, styl Kari Stai mě osobně příliš neoslovil.

23.12.2020 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Půvabná kniha o síle srdečného objetí, které dokáže zázraky. Laskavý příběh s kouzelnými ilustracemi, které pohladí po duši :)

23.12.2020 5 z 5

Diagnóza Diagnóza Petr Ligocký

Verše, které by se mohly zdát na první pohled beznadějné, jsou prodchnuty nadějí v podobě všudypřítomné křivky života. Petr Ligocký má dar několika slovy vyjádřit velmi mnoho.
To, co se může zdát jako neměnná pravda, se může ve vteřině zbortit jako domeček z karet.
V niterných verších lze zahlédnout táhlou bolest, lásku krásnou i trýznivou, pomíjivost zamilovanosti, něžnost těch, kteří nás kdysi milovali.
Petr Ligocký nastavuje lidstvu zrcadlo, stanovuje diagnózu. Sobectví vítězí nad nesobectvím, mamon vítězí nad humanitou.
Diagnóza neklouže po povrchu, jde do hloubky. Nenechá vás vydechnout, nutí k zamyšlení.
V tíživých verších můžeme číst bezmoc nemoci, složitost vztahů rodinných i milostných, odtržení od lidství, šedivou každodennost. I přes fyzickou blízkost může být člověk člověku na hony vzdálený.
Je horší fyzická bolest či bolest duše? Kde končí hranice snesitelnosti? Smysl utrpení nelze pochopit. Jen prožít, odpustit a nechat jít.

09.11.2020 5 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Půvabná kniha, která pohladí po duši.

05.10.2020 5 z 5

Bez vodítka Bez vodítka Rupert Fawcett

Výborná kniha pro všechny milovníky psů. U těchto krátkých kreslených příběhů, popisujících každodenní momenty života se psem, se jistě každý pejskař od srdce zasměje :)

05.10.2020 5 z 5