Agatha84 Agatha84 komentáře u knih

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Příjemné počteníčko,ale autorčiny romány ze současnosti se mi líbí více.

26.09.2017 3 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Průměr průměrů, překombinované, s málo sympatickými postavami,které by byly schopny se nějak hluboce zapsat do paměti.

27.08.2017 2 z 5

Ostrov polámaných panenek Ostrov polámaných panenek Egoni Scaar

Jako příloha do odborné literatury, přibližující čtivou a pochopitelnou formou obrazy některých psychických poruch, je to perfektní. Na samostatnou knihu však jednotlivé příběhy nepostačují.

14.08.2017 2 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Tak tohle mi nešlo; na 90. stránce se pořád nic nedělo, vnitřní monology hlavní hrdinky byly otřesné a opakující se, celé pojetí mi přišlo vlastně takové, že se někdo teprve psát pokouší, což asi nebude autorův případ, takže ..... možná někdy jindy. Anebo spíš ne.

01.07.2017 1 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Ani nevím,proč mi ti zlí pubertální grázlové přijdou mnohem horší než masoví vrazi 'a la' severské detektivky.

24.03.2017 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Trošku překombinované, někdy zdlouhavé, ale moc fajn počtení.

09.02.2017 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Nenene,už to nemohu vydržet. Je to poprvé, kdy hodnotím dosud nedočtené, neboť nevím,co by se muselo stát,aby se autorům podařilo změnit můj názor. Prvním dílem jsem byla okouzlena,takže pořád přemýšlím nad tím,kde se stala chyba. Druhý díl mi připadá o několik stupňů horší, utahaný, nudný, s naprosto stupidními částmi. To,co minule fungovalo jako neotřelá novinka - trochu ujetý, arogantní psycholog,tentokrát vzbuzuje údiv nad tím,jak tohle může někdo myslet vážně (o dalších absurditach pomlčím). Každopádně se knize daří vyvolat spoustu emocí, jen jsou všechny negativní!

24.02.2020 1 z 5

Dny posledního sněhu Dny posledního sněhu Jan Costin Wagner

Velmi těžce čtitelné, v mnoha ohledech nepochopitelné. Spíše než jako detektivku jsem knihu vnímala jako jakýsi pokus o existenciální příběh,který se ale rozhodně nepovedl!

06.07.2017 1 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Dost dlouho mi trvalo se pořádně začíst,ale pak to šlo prakticky samo.. Škoda jen té zdlouhavosti a podivných ezotericky pojatých vložek bez většího významu a důležitosti pro děj samotný.

18.04.2017 2 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Za mě tedy rozhodně ne. Celé mi to připadalo příliš přehnané,zbytečně sadistické a psychologie dvou ústředních postav prostě zcela mimo.

06.03.2017 2 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Nápad a hlavní téma mi přišly skvělé,ale zpracování bylo tragické. Nuda, šeď, plochost, nenápaditost. Ani dočíst se to nedalo,vlastně mě už ani nezajímalo,jak to dopadne.
Asi bude lepší se tomuto dílku vyhnout.

30.01.2019 1 z 5

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Nemohu hodnotit,neboť jsem nedočetla. Na jednu stranu je mi to líto,na druhou je však spousta jiných,poutavějších a čtivějších knih. Třeba někdy jindy,Carlo.

20.08.2019

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Rozečteno už několik měsíců a pořád mi to s touto knihou nějak nejde.

12.05.2017

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Hrozně pomalé tempo,prozatím odkládám..

12.05.2017