Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

2,5*

Jak moc mě okouzlila předchozí autorčina kniha, která se odehrávala v předvánoční Paříži, tak tady jsem tuze zklamaná.

04.03.2024 2 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Audrey Blake

Já si čtení užila úplně maximálně, byla jsem ráda, že jsem se vrátila za starými známými, toulala jsem se jak starou Itálií, tak i viktoriánskou Anglií, kterou sice nade všechno miluji, ale nemocná bych tam nechtěla být ani náhodou. Dozvěděla se spoustu zajímavých věcí, co více si přát.
Oba dva díly vřele doporučuji.

02.03.2024 5 z 5

Jako tygr ve sněhu Jako tygr ve sněhu Juhea Kim

JAKO TYGR VE SNĚHU za přečtení rozhodně stojí, buďte však připraveni na pomalejší styl vyprávění, který je mnohdy hodně popisný, ale když už potom k nějaké akci dojde, na chvíli vás vždy strhne a nepustí.

01.03.2024 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Pokud si chcete přečíst něco o vztazích, knihu, která vás nebude nudit a sáhodlouze mlít o ničem, zkuste třeba něco právě od Honzy Vojtka.

28.02.2024 4 z 5

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

4,5*

Pokud máte chuť na příjemný příběh z našeho českého prostředí, neuvzdychaný, nedebilní - já za sebe obě dvě autorčiny knihy mohu vřele doporučit.

27.02.2024 4 z 5

Bylinková babička Bylinková babička Lucie Hlavinková

Je to milé a laskavé vyprávění, jak to Lucie ve svých knihách pro děti umí, již roky je to má oblíbená spisovatelka dětských knih. Samozřejmě miluji i ty její dospělé, ale dnes je to právě o těch dětských.

Pokud máte doma malé čtenáře, vřele BYLINKOVOU BABIČKU doporučuji. Pohladí po duši, zahřeje u srdíčka a navíc je nádherně ilustrovaná.

26.02.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Obě dvě sestry byly zajímavé postavy, ne vždy mi jejich jednání sedlo, ne vždy jsem s ním souhlasila, ale nevadilo mi to. Co mi vadilo, byl fakt, že kniha by si zasloužila mnohem lepší korekturu, to mě mrzí hodně. V konečném součtu jsem však moc ráda, že jsem Nekolovic děvčata mohla poznat. Tato kniha je o velké sesterské lásce, o těžké době, ale také o rozdílném pohledu na kariéru muže a ženy.

25.02.2024 4 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

HOTEL ATLANTIC byl velice zajímavý příběh, ale asi nezůstane v mém srdci tolik, jako autorčiny SAMOTÁŘKY. Každopádně pro onen historický přesah jej samozřejmě doporučovat budu.

3,5*

20.02.2024 3 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Nedá se svítit, jdu rovnou do trojky. A jelikož opravdu zcela výjimečně čtu několik dílů série za sebou, i když se jedná o mé oblíbené, tak jest to jasným důkazem toho, jak výborná záležitost to je.

15.02.2024 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Skvělé to bylo, výborné to bylo, jsem neskutečně šťastná, že jsem této sérii neodolala, protože tohle by byla obrovská škoda. Oba dva hlavní hrdinové jsou úžasní, oblíbíte si je, fandíte jim, protože co si v minulosti zažili, bylo něco nepředstavitelného. Nebudete se nudit ani minutu, nebudete chtít ani jeden z dílů dát z ruky. Jo, to se po čertech povedlo.

15.02.2024 5 z 5

Děvčata z Bloomsbury Děvčata z Bloomsbury Natalie Jenner

Pokud máte chuť na román z knihomolského prostředí, z Anglie roku 1950, který neutíká zběsilým tempem, plyne pomalu, ale v žádném případě nenudí, vydejte se do jednoho stoletého knihkupectví Bloomsbury. Věřím, že vás tato návštěva potěší.

13.02.2024 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Nechtěla jsem rozečítat další sérii, ale když se začaly rojit všechny ty nadšené ohlasy, věděla jsem, že jsem zase prohrála. A víte co? Jsem za to neskutečně moc ráda.

13.02.2024 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máchův MÁJ je jednou z knih v mé knihovně, kterou vlastním ve více vydáních. Nemohla jsem tudíž odolat tomuto nejnovějšímu. Je totiž obohaceno ilustracemi malířky a grafičky Míly Fürstové, vytištěno na nádherném černém papíru ve velkoformátovém vydání. Prostě a jednoduše skvost. Nejen svým obsahem, ale i zpracováním.

10.02.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Už ani nevím, kolikrát jsem MALÉHO PRINCE četla. Poprvé jako dítě, tehdy jsem však ještě ani zdaleka nedokázala ocenit to vše, co kniha čtenáři předává. V průběhu celého svého dosavadního života jsem se k němu mnohokráte vrátila. Zamilovaly si ho i mé děti.

Toto je skutečně nadčasový příběh, který má obrovský přesah, byť dějově je v podstatě velice jednoduchý.

Tentokrát jsem si MALÉHO PRINCE užila v nádherném velkoformátovém trojrozměrném vydání a bylo mi s ním zase hezky.

10.02.2024 5 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

Je tady krásně zachycená atmosféra přímořského městečka, kde se všichni znají, vidí si do talíře a pomáhají si. Byly tu zmíněné některé mé oblíbené knihy, ale zároveň to bylo jenom jakoby na pozadí, prim zde hrálo skutečně pátrání po zmizelé sestře, což jsem tak úplně nechtěla. Ale to je samozřejmě můj problém. Konec byl na mě už trochu moc, opravdu jsem chtěla spíše něco jiného... Ano, bylo to fajn, ale mé srdce si to nezískalo. RIVERSIDE DRIVE u mě stále vede.

10.02.2024 3 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Není to poprvé, co jsem se s touto zrůdnou léčebnou metodou setkala, a pokaždé jsem byla zděšena. Kromě toho trochu kostrbatějšího začátku, jsem spokojena.

09.02.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

4,5*

Konečně jsem se pustila do slavné Evelyn Hugo. Již téměř rok mi leží doma klasická verze, ale od okamžiku, kdy jsem zjistila, že bude namluvená jako audiokniha a hlasem k nám bude promlouvat Valerie Zawadská, bylo jasné, že čekám na audio. A bylo to samozřejmě výborné.

03.02.2024 4 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Nebyla by to Jodi, aby zde nebylo spoustu vážných a aktuálních témat. Několikrát mě vývoj příběhu hodně překvapil. Zpracování pandemie bylo velice rozumné, ale děsivě reálné. Kromě dvou knih od autorky mám přečtené vše, co u nás vyšlo. Nikdy jsem nebyla zklamaná, vždy mě příběh dostal. A nejinak tomu bylo i u této novinky.

03.02.2024 4 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

DOHAZOVAČKA SPŘÍZNĚNÝCH DUŠÍ mi udělala neskutečnou radost, bylo mi s ní dobře a s těžkým srdcem jsem se s tímto příběhem loučila. Za mě v rámci tohoto žánru po dlouhé době velké doporučení.

25.01.2024 5 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Bylo to fajn prázdninové dobrodružství, vonělo horkým létem, které děti trávily na pronajaté chatě s Milinými rodiči. Bezstarostné poletování po vesnici s partou kamarádů, hledání a řešení záhad, ale i dětská trápení a trable, to vše zde najdete. A jelikož je to Petra Soukupová, najdete zde i její typický rukopis. Jen prostě KLUB DIVNÝCH DĚTÍ nastavil pro mě laťku moc vysoko.

24.01.2024