Admoas Admoas komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

První asi dvě kapitoly pro mě byli zdlouhavé a vůbec jsem se neorientovala v pojmech a postavách, ale potom už se kniha četla sama. Moc mě bavily všechny dějové zvraty, vztahy mezi postavami, flashbacky a celkové prostředí a atmosféra v knize. Těším se, až si přečtu další díl.

31.08.2021 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha se mi moc líbila. Líbí se mi nápad předělat pohádkové postavy do sci-fi budoucího světa a i když hodně lidem přišlo spousta věcí předvídatelných já vůbec nic nečekla a bavilo mě jak jsme zjišťovali pořád víc a víc a postupně se vše odhaluje. Postavu Cinder jsem si zamilovala a příběh mi utíkal rychle a bavil mě.

12.09.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Za mě poslední díl asi nejslabší, ale i tak jsem spokojená jak byla serie zakončena. Hned ze začátku jsem se hrozně začetla, ale jak se pak Jude znovu setkala s Cardanem, myslela jsem že se věc co se přihodila na konci druhého dílu bude řešit, ale oni to vlastně nějak hodili za hlavu což jsem moc nechápala a myslela jsem si že se to bude řešit víc a Cardan mi přišel najednou úplně jiný než v předešlých dílech.

13.10.2021 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Líbilo se mi, jak byla kniha čtivá a děj mi ubíhal hrozně rychle. Posledních asi 150 stránek jsem přečetla na jeden zátah a nemohla jsem se od knížky odtrhnout jak se všechno tak náhle a hrozně rychle událo a už jsem jen čekala jak to vše dopadne. Všechny tří dívky jsem si oblíbila. Místy mě štvalo chování Cary a ze začátku mi nebyla moc sympatická, ale nakonec byla fajn. Olivii obdivuju jak se svou situací nakládala a že i přes to všechno co se jí dělo dokázala být tak milá a hodná a líbil se mi styl jakým byly psané její kapitoly. Téma bylo zajímavé a věnovalo se hodně problémům co se dějí v dnešní společnosti a že je třeba to řešit.
4,5/5

13.10.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl mě bavil ještě více než první, ale naštval mě konec který snad nemohl skončit více otevřeně. Jsem zvědavá na poslední díl, jak se vše vyvine a jak to nakonec dopadne.

31.08.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet jsem se hrozně dlouho prokousávala a přišlo mi to zdlouhavé. Příběh se mi líbil, ale první díl jsem si asi oblíbila více i když jsem čekala Scarlet lepší, protože většině se druhý díl líbil víc. Mně přišla Scarlet najivní a občas mě štvalo její chování a romantická linka s Vlkem mě moc nezaujala, přišla mi taková nucená a moc narychlo. Moc jsem si ale oblíbila Thorneho a Iko a jsem ráda, že tam byla linka Cinder. I tak jsem zvědavá na další díl a nenechala bych si tuto serii rozečtenou.

12.09.2021 4 z 5