adevr adevr komentáře u knih

Orbis pictus Orbis pictus Pavel Kantorek

Zábavné, a občas i nadčasové.

14.05.2023 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Oliver Bowden (p)

Docela dost, samozřejmě mimo akčního děje, jsem se dozvěděl i o výstavbě londýnského metra. Dnes vlastně běžného dopravního prostředku. Vlastně mne, předtím nenapadlo, přemýšlet o tom, jak těžké bylo přenést, pro drtivou většinu lidí, tento, v té době, tak nesmyslný a utopistický nápad, do praxe.

14.05.2023 4 z 5

Ztracení předkové Ztracení předkové Vicente Segrelles

Tentokrát docela pohodové pokračování příběhu. O vynikající kresbě se ani nemá cenu zmiňovat.

12.05.2023 5 z 5

Návrat Bruce Wayna Návrat Bruce Wayna Grant Morrison

Součást série několika knih, ale dá se číst i samostatně. Batman se ocitá v různých časových úsecích, a jeho dobrodružství ztvárnilo několik výtvarníků.

12.05.2023

Jak jíst humra a další záhady správného stolování Jak jíst humra a další záhady správného stolování Ashley Blom

Dobré rady, o exotických plodech, i o stolování. Hezky ztvárněno.

12.05.2023 5 z 5

Joe Bar Team 2 Joe Bar Team 2 Christian Debarre

Dostal jsem opět to, co jsem chtěl. Vtipný komiks plný řevu motorek, francouzských četníků, parádních buranů, dívčích kalhotek, a kresbu která k tomu sedí jak tlustý chlupatý zadek na kožené sedačce Harleye...

18.04.2023 4 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Abíčko, a moje dětské objevování komiksů s mimozemšťany, roboty, příšerami... . Obrovské nostalgie, těšení a čekání na nové díly. To už, v dnešní době, zahlcené možnostmi jak se ke komiksům dostat, asi nikdo z mladších generací nepochopí. Ale asi je to tak, i přes tu nostalgii, lepší.

06.04.2023 5 z 5

Dějiny Československa očima Dikobrazu 1945-1990 Dějiny Československa očima Dikobrazu 1945-1990 Jiří Pernes

Dikobraz patřil k mým školním letům a dospívání, bavil mě, poznával jsem výtvarniky, humor, satiru, učil se čist mezi řádky, hledat ve vtipech a obrázcích dvousmysl, ale i angažovanost, a jsem tedy moc rád že tuhle knížku, jež to vše mapuje, mám v knihovně.

06.04.2023 4 z 5

Kamelot Kamelot Bill Willingham

Pořád dobrý příběh. Staří nepřátelé nemusí být tak zcela zničeni... Celá série je prostě geniální.

31.03.2023 5 z 5

Petr Pan Petr Pan Régis Loisel

Opravdu moc parádní věc. Ve větším ´formátu krásně vynikne výpravnost kresby... a příběh? No je to kapitola sama o sobě. Překvapilo mě to pojetí, ta mnohdy až surovost prostupující dějem a kouzelným ostrovem... ale bylo to fajn komiksové počtení. I bez superhrdinů v super oblecích nebo v pláštěnkách. I když... ono se létá i tady.

26.02.2023 5 z 5

Kamčatka Kamčatka Michael Moreci

Taková jednohubka. Příběh je jednoduchý, o jedné chcípající příšerce, a dvou dětech, hledajících v nereálných reáliích, za pomoci agenta dezertéra, svého otce. Kresba je lepší průměr.

25.02.2023 3 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Klasická dvojka. V první knize bylo vše představeno, v této se hodně stane, ale na vyřešení si budeme muset počkat. Jinak opět krev, brutalita a námět na parádní akční film.

20.02.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Patří to do série, jsou více představeny další postavy, a už se těším na další pokračování.

16.02.2023 4 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Přiznávám, že moc český komiksy nekupuji, ale udělal jsem výjimku, a vůbec toho nelituji. Knížka je velkoformátová, kresba parádní, a příběh o to děsivější, že je podle pravdy. Obsahem je i galerie hrdinů a padouchů, s jejich následnými osudy. Mohu jen doporučit.

01.01.2023 5 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Fajn komiks, a užil jsem si ho o Vánocích.

28.12.2022 5 z 5

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Filipe Melo

Vcelku docela fajn knížka... Co mi trochu, staromilsky, vadilo, bylo to, až moc počítačové kolorování, ale tak už to dnes , bohužel , bývá. Jinak je to parádní, zábavná jízda, plná všemožných příšer, výbuchů i krve..., takže žádný existencionální , ekologický, či ,,vztahová komikso". Jupí...!
A hlášky jako třeba: ,,Není to Panna Marie? S tou sis asi moc neužil, co? " jsou opravdu nezapomenutelné.

04.12.2022 4 z 5

Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka Miloslav Švandrlík

Tohle je parádní věc, a ne jenom pro pamětníky. Neprakta je dnes malinko pozapomenut, ale ve své době to byl fenomén, a komiksy v knize docela souzní s dobou kdy vznikaly, a do všeho se míchali komunističtí kariéristi, udavači a závistivci. Ale doba je vlastně stejná, dnes máme udavače z neomarxistů, a sluníčkářských aktivistů. Prostě kazisvěti existují stále, a tak mnoho komisů zůstalo nedodělaných, ale i tak je to moc krásná kniha. Osobně musím přiznat že jsem vlastníkem tří komiksových knížek Seka, Zuly a brontosaura Puňti, a tak mi to, že zabrali 109 stran ze 368, vadilo, ale uznávám že ne každý tyto knihy vlastní, a bez nich by to nebylo ono. Tak jen doufám že lidé pana Wintera -Nepraktu znovuobjeví . Určitě by si to zasloužil, a to pomíjím fakt, že tahle knížka bude ozdobou každé knihovny.

22.11.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Pěkná pohádka pro dospělé. Tedy pro takové, kteří mají rádi pohádky a jsou tolerantní.

11.11.2022 5 z 5

Hvězdolet Vltava Hvězdolet Vltava Tomáš Lipner

Nebyl to můj šálek čaje. Ale pro toho, kdo miluje millitary fantasy a rád se brodí popisem technického vybavení neexistujících vesmírných korábů, je to určitě za plný počet hvězdiček.
Oceňuji však ten nápad, socialistickou posádku ve vesmíru... a i to, že ke konci už to bylo víc dějové.

02.11.2022 3 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Konečně něco od Lemira, co má i nějaký konec. I když tedy to má být první dil... tak uvidíme. Mě to takhle stačilo, a docela se mi ten příběh líbil. Kresba profesionální, v mantinelech mainstreamu.

23.10.2022 3 z 5