Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka

Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501712/bmid_zlata-kniha-komiksu-neprakty-a-svan-UqN-501712.jpg 5 10 5

Kompletní kmomiksová tvorba legendární autorské dvojice! Autorská dvojice Neprakta–Švandrlík se víc než třicet let věnovala komiksové tvorbě, která přivedla ke kresleným příběhům celou jednu generaci mladých čtenářů. Komiksy vycházely nejen v dětských časopisech, ale i v novinách – na pokračování vydali téměř dvacítku titulů.. Jiří Winter, znám také jako Neprakta, je český kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista, který za svůj život nakreslil více než 35 000 kreslených vtipů (je uveden v Guinnessově knize rekordů) a ilustroval stovky humoristických knih. Spolu s výborným českým humoristou Miloslavem Švandrlíkem tvořili celé desítky let nepřekonatelně duo ilustrátor/spisovatel při tvorbě komiksů pro děti i dospělé. Lesní kvítko – Řeka smaragdů – Lampion Alpaka – Mladý muž hledá – Odhalený pár – Upíři na Rusi – Olympiáda v Posázaví – Sek a Zula – Punťa chrání přírodu – Punťa hvězda pravěku – Přátelé z pravěku – Pan Šambule – Sága rodu Krokova – Lachtan Alfons – Příhody žížaly Sámošky a spousta dalších komiksů…... celý text

MARTh
01.09.2023 5 z 5

Moc příjemné setkání s typickým humorem a stejně tak typickými kresbami, které jsem měl tak rád před 30 a více lety. Něco jsem znal, něco pro mě bylo nové....ale jo, naprostá spokojenost, přesně to, co jsem od knihy očekával, jsem i dostal. Pravěké příběhy Brontosaura Punti a Seka a Zuly byly takové milé, naivní, trošku na způsob Čtyřlístku, takže teď ve vyšším věku mě až tak nezaujaly, ale jinak paráda. Z mého pohledu byly úplně nejvíc povedené - a pro mě současně neznámé - komiksové příběhy z historie českých hradů a zámků a pak taky závěrečné ilustrované veršovánky, to jsem se fakt moc bavil :-) Za mě reálné 4,5*, za příjemnou nostalgií ale dávám plných 5*

Iki1
06.03.2023 5 z 5

Krásné připomenutí dob už naštěstí minulých. Perfektní jsou vsuvky mezi jednotlivými komiksy, které připomínají dobu vzniku, případné ústupky i malost či závist tehdejších mocných. Vzhledem k tomu, že již jsem pamětník, většinu komiksů pamatuju a jen tiše roním slzu nad rychlostí letu času. Něco pro mě bylo nové - to hltám sice s odstupem, ale neméně nadšeně. Takže díky za tento editorský počin.

los
09.01.2023 5 z 5

humor dua Winter-Neprakta + Švandrlík je tak nezaměnitelný a vizuálně originální, že ho zná snad úplně každý Čech, děti i dospělí, dělníci i intelektuálové; zavzpomínal jsem na dinosaura Puňtu z Ohníčku, ale nejradši mám sérii Co ve starých kronikách nebylo

a nestydím se přiznat sebeukájivou slabost pro Nepraktovy ženský

KAREL6725
23.11.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera. To bylo jasné Neprakta - Švandrlík dva geniové humoru . Krásně zpracovaná kniha všeho co tahle dvojice vytvořila. Sek a Zula , Sága rodu Krokova, Punta hvězda pravěku a mnoho dalších. Obrovská spokojenost , návrat do dětství některé věci jsem viděl naposled před čtyřiceti léty. K niha spíš pro starší - pamětníky. Myslím , že menší děti už neosloví. Plný počet hvězd a děkuji za tento knižní skvost.

adevr
22.11.2022 5 z 5

Tohle je parádní věc, a ne jenom pro pamětníky. Neprakta je dnes malinko pozapomenut, ale ve své době to byl fenomén, a komiksy v knize docela souzní s dobou kdy vznikaly, a do všeho se míchali komunističtí kariéristi, udavači a závistivci. Ale doba je vlastně stejná, dnes máme udavače z neomarxistů, a sluníčkářských aktivistů. Prostě kazisvěti existují stále, a tak mnoho komisů zůstalo nedodělaných, ale i tak je to moc krásná kniha. Osobně musím přiznat že jsem vlastníkem tří komiksových knížek Seka, Zuly a brontosaura Puňti, a tak mi to, že zabrali 109 stran ze 368, vadilo, ale uznávám že ne každý tyto knihy vlastní, a bez nich by to nebylo ono. Tak jen doufám že lidé pana Wintera -Nepraktu znovuobjeví . Určitě by si to zasloužil, a to pomíjím fakt, že tahle knížka bude ozdobou každé knihovny.