Adéla123 Adéla123 komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Další z knih k povinné četbě, která si mě naprosto získala. Slzy dojetí střídaly slzy smutku, vše jsem prožívala s hlavními hrdiny. Romantická linka byla nenásilná, nepředvídatelná a bez známky kýče. Co jsem si, ale zamilovala z knihy nejvíc, je bar u Alfonse ;-)

19.08.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha která předčila všechna moje očekávání. Děj je půvabný, ale ještě mnohem půvabnější je myšlenka, která je v knize ukrytá. Na každé straně je minimálně jedna pasáž, která by se mohla tesat do kamene.

23.07.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nejkrásnější román, který jsem kdy přečetla. Nemám slov a jistě se k ní brzy vrátím.

30.08.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Napínavá kniha, možná bych si dovolila tvrdit, že zatím nejlepší, kterou RT napsala.
ALE co ten konec? Docházelo místo? Škoda, možná by osudy takového množství postav vydaly na druhý, klidně ještě obsáhlejší díl.

04.01.2022 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

U Kundery je ta nevýhoda, že je sám sobě konkurentem. Ke každé jeho knize už ani nelze přistupovat bez velkých očekávání. A ač mě myšlenka tohoto krátkého románu neoslovila tolik jako jeho předchozí romány, nemůžu ubrat více než jednu hvězdičku. Stojí za přečtení a zamyšlení.

26.12.2020 4 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Naprosto nadčasové!

30.10.2017 5 z 5

Dopisy Johna Lennona Dopisy Johna Lennona John Lennon

Pro mě, jakožto vášnivou fanynku Johna i Beatles, je tato kniha téměř svatyní. Dopisy úžasně zachycují vývoj vztahů s jeho první ženou Cynthií i Paulem McCartneym. Je z nich také patrné, jak moc se změnil jeho přístup k Beatles a celkový pohled na život poté, co potkal svou 'múzu' Yoko Ono. Každý, kdo se aspoň trochu o Johna Lennona zajímá, by si tuto knihu neměl nechat ujít.

19.08.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

To psaní z pohledu muže mi přišlo místy až moc "šroubované" a na sílu. Obsahově se mi ale kniha moc líbila, často jsem měla chuť dát Hynkovi pár facek, aby se chlapec probral. :D Po dočtení mi ale v hlavně zbylo dost otázek, trošku mi vadilo, že nepřišlo výrazné rozuzlení a tak se příběh trošku táhl ve stejném duchu po celou dobu.

31.07.2021 3 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková