Acamar Acamar komentáře u knih

Přírodní antibiotika Přírodní antibiotika Stephen Harrod Buhner

Až na úvodní část knihy, po které získáte dojem, že jít k lékaři byť na nevinnou injekci je vlastně hazard se životem, skvělé čtení pro všechny zajímající se o bylinky a alternativní léčbu. Najdete tam jak rostliny pro nás exotické (a bohužel téměř nedostupné), tak již známé a doporučované - a o nich se dozvíte něco nového. Autor umí i takovéto odborné téma napsat pro neodborníky poměrně čtivě a místy jsem se (např. pěstování dvouzubce) i zasmála vtipným komentářům, což u odborné publikace potěší.

12.01.2017 5 z 5

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Sarai Walker

Originální, zajímavá a zvláštní kniha - popisuje proces pochopení své ceny, přijetí sebe sama a odvahu odlišovat se od toho, co je žádoucí (i když to je zde asi spíše "znouzectnost"). Škoda jen, že se autorka - přestože nechce být mužskou částí společnosti vnímána jen jako sexuální objekt - sama dopouští z mého pohledu velmi zjednodušeného a jednostranného pohledu na muže. Z posledních kapitol knihy čpí velmi nepříjemná agrese, protivná i mému lehce feministickému založení. Ale je fajn, že se jen otřepaně z ošklivého kačátka nevylíhla krásná labuť...

20.12.2016 4 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Útlá brožurka přečtená na jeden zátah. Kočkař není sice překvapen (u kapitolek jako je podávání léků kočce se už pochichtává předem v tušení, co bude následovat), ale i tak je pobaven.

08.12.2016 4 z 5

O kráse O kráse Zadie Smith

Mé první setkání se Zadie Smith a doufám ne poslední. Kniha čtivá, vtipné postřehy a úvahy, sympatické postavy - tedy autorka je umí vykreslit s pochopením a tak, že i přes své nedostatky jsou vám blízké. Nebude to ale čtivo pro čtenáře vyžadující neustále nějakou akci...síla knihy tkví spíše v prokreslení postav, jejich reflexi.

07.12.2016 4 z 5