aalis aalis komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Rozhodně stojí za přečtení. Příběh Kristýny mě trochu rozčiloval - její naivita - to bylo na mě moc. Naďa - skvělé, vypointované. A prostřední příběh Karolína - musím říct, že naprosto věrohodně popsaný příběh, zcela jistě autorka o prostředí církve něco ví, protože to bylo ze života - bohužel...

20.06.2016 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Kniha mi byla opakovaně doporučována, ale mně se do ní moc nechtělo. Říkala jsem si, že mě přece příběh o nějakém atentátníkovi nemůže zajímat. No, nakonec jsem ji vzala na milost, zřejmě jsem tehdy neměla, co číst :-). A zklamání se nekonalo, i přes téma, které mě na první pohled nelákalo, mě děj vtáhl, díky mistrnému umění pera Mr. Forsytha

20.09.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Pro mě opravdu šokující kniha, pohled zblízka na jednoho z vysoce postavených vůdců koncentráku. Znova bych to nedala, jednou stačilo, ale zapomenout se na to nedá.

20.09.2015 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Velmi poutavě napsáno, opravdu se čte jedním dechem. Ten Hubert byl tak přesvědčivě slizký... Doporučuji!

11.08.2015 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Vztahy mezi lidmi popisuje myslím docela věrně, přečetla jsem to šupem. Jen se budu opakovat v tom, že příběhů mohlo být o polovinu méně. Na druhou stranu jsem byla zvědavá, kdo bude ten další v řadě, a jak se protne s předchozím.

20.06.2016 4 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Zajímavá sonda do duše ženy, psaná mužem. Pravdou je, že ke konci už mě popisné části o uvažování Adriany, kterých je tam většina, trochu nudily. Sympatická mi tedy Adriana moc nebyla, natož Mino :-). Ale celkově to není špatná kniha.

18.09.2015 3 z 5

Jedna pusa nestačí, Rezavá růže Jedna pusa nestačí, Rezavá růže Vojtěch Fabián

Upoutávka vypadá lákavě, ale styl psaní autora mi spíš připomínal slohovou práci na téma vztah mladíka s jednou slečnou. Zkrátka nic moc :-(. A navíc bohužel chybělo dobré korektorské oko, protože v textu je několik hrubek, což mi dost vadilo.

11.08.2015 odpad!