6839 6839 komentáře u knih

Záhada bermudského trojúhelníku Záhada bermudského trojúhelníku Charles Berlitz

Dodnes zůstává záhadou.

25.08.2018 4 z 5

Slovník citátů z Díla Williama Shakespeara Slovník citátů z Díla Williama Shakespeara William Shakespeare

Skvělý nápad, jak Martin Hilský sám uvádí, každý citát je zde postaven tak, aby byl svým vlastním dílem. Shakespearovy citáty jsou nesmrtelné, mnohdy mně překvapilo, že ten či onen, který znám odjinud pochází právě z pod jeho pera. Brilantní nápad, brilantní kniha, brilantní "Skakespeare".

21.08.2018 5 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Stránky této knihy proletíte rychlosti rovné prolistování módního katalogu. Velkou část knihy zabírají reklamy na mnohé obchůdky, které vám asi moc říkat nebudou, nežijete-li v Paříži, či se tam nechystáte. Co mi tento magazín v pevné vazbě dal? - Pořídila jsem si na doporučení černé šaty, a modrý svetr. A voalá, máme trošku ze šarmu Pařížanky :D.

20.08.2018 3 z 5

Brilantní námět, film založený na něm je miliónový!

18.08.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nesmírné bohatství, nekončící radovánky, jiskrný jas, zářivé večírky, úsměvy na tváři,........ . Rozpor mezi ideálem a skutečností. Krásný, smutný příběh. Vypravěč příběhu Velkého Gatsbyho je nejprve neznalým pozorovatelem, poté se stává Gatsbyho opravdovým přítelem, a končí v roli kritika. Autor F. S. Fitzgerald mistrně vykreslil, spletité charaktery postav, viditelné na povrchu, ale také ty skryté uvnitř. Gatsbyho sen, ideál který si vytyčil, nemá šanci být zrealizován, pro okolí kterým je obklopen, pro nepravost lásky. Je snílek, jež žije ve svých snech, ve skutečnosti je jimi svázán, až nakonec poražen.

18.08.2018

Marťan Marťan Andy Weir

Neskutečně napínavé, skvěle vyprávěné, vtipné (Zbožňuji autorův smysl pro humor), poučné, geniální... Knihu jsem vůbec nechtěla odložit, budete s ní jíst, procházet se, chodit na záchod, nebudete spát,... - chci říct,... je to bomba, přečtěte si jí a posuďte sami.

17.08.2018

Artemis Artemis Andy Weir

Akce od začátku do konce, nečekané zvraty, náhlé propady, při snaze o jejich nápravu, ještě hlubší pád. Hlavní postava Jazz, Jasmine Bashara má především skvělé hlášky, v tomhle je Andy Weir opravdu nepřekonatelný. Vtip se nese celým příběhem i v situacích, kdy jde o život. Nemohu se dočkat další knihy!

17.08.2018 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsou magickým a krásně vypravovaným příběhem. Provázely mé celé dětství. Knihy čtu jednou, ale věřím, že u této bych třeba udělala i první vyjímku.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Vůbec mi to jako pokračování předchozí knihy nepřipadalo. Jak je tady v komentáři pode mnou přirovnání "přitažené za vlasy", ano, to si vypůjčím, neboť to tak na mě také celé opravdu působí. Tento příběh se možná neměl stávat sérií a měl být jen příběhem s nestmeleným koncem. (Bude zde ještě pokračování : třetí série - Stále jsem to já, či Sama sebou. Třeba se třetí díl vrátí zpět, když ten druhý vybočil z kolejí a ujel tak daleko.) - To by mohla být škoda nezjistit.

17.08.2018

Již druhá kniha v pořadí, po které jsem se rozhodla sáhnout od Carnegieho, a opět skvělé čtení. Je složena z příběhů, které jsou napsány jasně a jednoduše. Jistě si z toho něco vezmete a užijete v praxi. K této knize se dle mého přesvědčení musíte ozbrojit zvýrazňovačem, či alespoň tužkou, neboť mnohé myšlenky a rady zde opravdu stojí za to!

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Geniální, z Verneovek mně zatím oslovila nejvíce. "Patnáctiletý kapitán", sirotek, dostane se na loď jako plavčík a díky mnohým nešťastným náhodám, podlé zradě je postaven před mnohá nebezpečí. Jen si jí přečtěte, a koukejte jak se s nimi popere. Je zde také opravdu grandiózně vykresleno otroctví. Sám autor, píše (parafrázuji) "Pero se zdráhá vypsat tak krutý výjev, pouze snaha o vylíčení podle pravdy nutí člověka, aby to odporné -divadlo- věrně popsal. To s zatrhnutým divadlem, pochopíte. Čtení zdar!

15.08.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař je knížka, která nezanechává jednolitý dojem. Četla jsem jí, a naprosto si příběh zamilovala. Nechala jsem jí kolovat do dalších rukou a čekala pouze na kladné ohlasy,... ty však vůbec nedorazily podle mého očekávání. Spíš jen nepochopení. Kniha putovala dále, další ruce jí převzali, jejich pán by hodnotil třemi hvězdami. Mé dojmy z této novely tyto "prostoduché" názory však nezmění ("opravdu jen nadsázka") - a tedy: za mě stále ano! Doporučuji.

15.08.2018 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Příběh, do kterého se ponoříte jako do moře za slunného dne. Budete spolu s postavami prožívat jejich mrazivé životní peripetie. Melancholie se příběhem táhne jako podzemní řeka,.. nýbrž právě ona dává zeleni možnost propuknout. Kniha je plná také jasných chvilek, v kontrastu s okolnostmi, v kterých se objeví ucítíte chlad, nehledě na to, že je třicet pět stupňů nad nulou a vy sedíte pod slunečníkem. Jestli se rozhodujete zda si knihu přečíst, tak s tím přestaňte,.. neboť Vás příběh jistě uchvátí.

14.08.2018 5 z 5