4444913 4444913 komentáře u knih

Charles a Camilla Charles a Camilla Caroline Graham

Drobounké faktické chyby ale celkově skvělá kniha.Pro mě překvapivě,biografie od autorky historických detektivek a ještě velmi objektivní.

Radovan Lukavský Radovan Lukavský Zuzana Sílová

Nevím co dodat,výborné.

Diana Diana Sarah Bradford

Sally bedell-Smithová je mnohem pořesnější a vychází z faktů a ne že jako zde opakuje mnohokrát řečené a ještě nepravdivé.Ale kdo by odolal,za jednu slušně prodávanou knihu z prostředí královské rodiny má prý autor přes milion.Liber.Knížka tlustá,fotky slušné ale známé,faktografie nic moc.

Diana - Příběh Diana - Příběh Tina Brown

Fakt ne!Povrchní a snad i hloupé.Osudový partner?Měli známost 3-4 měsíce a takových známostí měla mraky.A všechny ty řeči o touhách,uznání,osudovosti a výjimečnosti..Jediné co bylo je že byla výjimečně fotogenická a ovládala umění sebepropagace.Kniha založená na nepravdách a vedená snahou přiživit se když je to tak snadné.

02.04.2019 odpad!

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Veselá knížka z neveselé doby při jejímž čtení běhá mráz po zádech,co bylo vůbec možné.Lehké čtivo s těžkými následky.

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Miluji když se totální slátanina plná lží nazve Její pravdivý příběh..Škoda času,peněz i místa v knihovně.

02.04.2019 odpad!

Charles & Camilla Charles & Camilla Gyles Daubeney Brandreth

Za mě ano.Autor,přítel vévody z Edinburghu,u toho často byl,také pracuje pro charitu prince Charlese a je to znát.Kombinuje vlastní zážitky,dopisy čtenářů,na různých citacích ukazuje hlouposti zejména bulvárního tisku,pro mě ohromná věc.

Diana, princezna z Walesu Diana, princezna z Walesu Patrick D. Jephson

Poměrně objektivní i když trochu tendenční kniha.Patrick Jephson popisuje jak bylo obtížné pro prolhanou a zlou Dianu pracovat,jak rozesílala personálu anonymy,vyhazovala vzkazy které jí dávali na stůl a jak jim potom vyčítala že špatně pracují a na druhé straně hrdě hlásí jak byli na její straně proti královské rodině která s ní měla daleko větší problémy než zaměstnanci.

02.04.2019 3 z 5

Princ William. chlapec, který bude králem Princ William. chlapec, který bude králem Randi Reisfeld

Takové spíš pro slečny do 14let.Pár stránek o tom jak bude skvělý král protože je sladký.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Výborné,i když nemám ani zahrádku,natož farmu-ta kniha nemá chybu.Optimistická,veselá,bere život s nadhledem a i vlastní nezdary popisuje nakažlivě vtipně.

02.04.2019 5 z 5

Tajnosti Buckinghamského paláce Tajnosti Buckinghamského paláce Bertrand Meyer-Stabley

Název má asi přilákat čtenáře-nemyslím že by zde byly objeveny nějaké tajnosti.Shrnutí informacízveřejněných jinde a jindy.Recyklovaný papír dává zabrat fotografiím.

Jsem to já? Jsem to já? Vlasta Fabiánová

Podrobná kniha popisující život a práci V.F.v Brně i Praze,divadlo,film,osobní život i pedagogickou činnost a vztah ke kolegům i studentům i různou atmosféru v ND v různé době.

Hraje František Smolík Hraje František Smolík František Černý

Podrobná knížka o skvělém herci.Popisuje jeho dlouhý pracovní život poutavě a čtivě.

Drobečky z půjčovny duší Drobečky z půjčovny duší Vlastimil Brodský

Milé ale ne laciné,trochu smitku,trochu humoru,něco o práci,něco o životě.Moc pěkné.

Sovák potřetí Sovák potřetí Slávka Kopecká

Slabší než první dvě ale pořád ještě myslím že stojí za to.

02.04.2019

Herci lásky a osudu Herci lásky a osudu Marie Valtrová

Pěkná a zajímavá knížka.Taková vážnější.

Faustovské srdce Karla Högera Faustovské srdce Karla Högera Ljuba Klosová

Nevím co vytknout,špička.

Tom Cruise Tom Cruise Andrew Morton

Morton.Lepší než jeho dílka o princezně z Walesu ale snaha o skandálnost za každou cenu zůstává.

02.04.2019 1 z 5

Skandály britské koruny Skandály britské koruny Susan Blackhall

Trochu kritické za každou cenu,v textu dost povrchních názorů a soudů,fotky alespoň v českém vadání dost slabé,na druhé straně na konci výborně zpracovaná genealogie Windsorů.

Já, příběhy mého života Já, příběhy mého života Katharine Hepburn

Skvělá knížka skvělé herečky,moc zajímavá.